Igraće neko koga možemo nazvati terminatorom, protiv nekog koga... pa, možemo definisati isto tako.
Biće to deveti duel Srbina i Italijana, a trenutno je 4-4, dok Siner ima pobede u prethodna tri duela.
Sve je počelo od onog Dejvis kup polufinala i trenutka kada je Novak imao 0:40, odnosno tri uzastopne meč lopte, nakon čega je terminator "Janik Siner" ubrzao nastao i krenuo da gazi sve pred sobom.
Od tada, do sada, prošli smo put od tri Grend slem titule i pregršt titula i nedelja na prvom mestu, pa i jedan doping skandal, a sada Siner gazi sve pred sobom i na šljaci.
Verovali ili ne, samo u jednom od prvih pet mečeva se desilo da jedan set ne dobije sa 6:1 ili 6:0, i to u prvom kolu protiv Rinderkneša.
U dva duela je dva od tri seta dobijao gubivši ukupno jedan gem u oba, protiv Bublika i Lehečke.
Mentalno je stabilan, rade mu i servis i forhend i bekhend, ma, praktično nema slabu tačku. Čak deluje i da su mu "problemi" koje je imao sa šljakom daleka prošlost.
Siner, ponavljam, gazi sve pred sobom, a pred njim je sada Novak Đoković.
Players to beat Novak Djokovic at Grand Slam, Davis Cup, and ATP Finals level:
Terminator će u petak od 19 časova morati da odmeri snage sa drugim terminatorom.
Nešto što najbolje možemo da uporedimo sa filmom Terminator, kada se Arnold Švarceneger bije sa mašinom kojoj izraste nova ruka kako joj staru iščupate.
Neće moći Novak da čupa ruke doveka Sineru, već će morati da nađe neku foru. Da pročita vetar. Da namiriše kišu. Da pogleda Sinera popreko, onako kako samo on zna i ume.
Šalu na stranu, ali ako gledamo čist kvalitet tenisa i nivo koji su dosad, ali i u ovoj godini prikazali obojica, Siner je tu u prednosti. I teško će Novak ovaj meč dobiti ako se bude nadigravao i "napucavao" sa Italijanom.
Moraće da upotrebi "kefalo", da ga uvuče u igrice koje je on doktorirao dok ga je Janik i dalje gledao na TV-u i da pokaže od čega je satkan – po ko zna koji put u karijeri.
Ovo će, inače, biti njihov drugi međusobni duel na šljaci, posle Monte Karla 2021. kada je Srbin lako slavio pobedu od 6:4, 6:2.
Šta kažu stručnjaci pred mečeve Đoković - Siner i Alkaras - Muzeti?
Baš kao što je bio slučaj i na Australijan openu, pitao sam stručnjake – odnosno, kolege novinare – da predvide duele polufinala.
Da, umalo da zaboravim, igraju i Alkaras i Muzeti u prvom polufinalnom meču u petak...
Nekoliko američkih doktora javilo se kako bi prokomentarisalo povredu Nikole Jokića, a svi su saglasni šta su najbolji i najgori scenario za reprezentativca Srbije.
Problemi u omladinskoj školi i prvom timu Partizana se nastavljaju jer je još jedan talentovani fudbaler odlučio je da napusti Humsku u potrazi za minutima.
Problemi u omladinskoj školi i prvom timu Partizana se nastavljaju jer je još jedan talentovani fudbaler odlučio je da napusti Humsku u potrazi za minutima.
Aktuelnu sezonu u Superligi Srbije, osim jesenje titule Partizana i posrnuća Crvene zvezde, bez svake sumnje je obeležio Železničar iz Pančeva, kojim kormilari poznato ime – Bojan Šaranov.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Iako se često koristi termin "neprobojno", pravilnije je reći "otporno na metke", jer stepen zaštite zavisi od vrste oružja, municije i brzine projektila.
Do novembra je izvoz kineskih električnih vozila globalno porastao za 29 odsto, dostigavši skoro 2 miliona jedinica širom Azije, Evrope i tržišta u razvoju.
Anonimno slanje policije na vrata strimera i dalje nije izumrlo - najnovija "žrtva" bio je Ned Luk, glumac koji je tumačio Majkla De Santu u video-igri GTA 5.
Komentari 20
Pogledaj komentare Pošalji komentar