Mnogo pitanja, malo odgovora. I to vam je tako kada pričamo o Novaku Đokoviću u 2025. godini.
Bizarna Novakova sezona nastavlja da bude još bizarnija, jer je nakon, da kažemo čudnih rezultata, odlučio da raskrsti sa Endijem Marijem posle nepunih šest meseci saradnje.
I da uradi baš ono što je uradio i pre tačno godinu dana, kada je posle nekoliko meseci saradnje rešio da tik pred Ženevu i Rolan Garos završi kratku saradnju sa Nenadom Zimonjićem.
Da li je ovo znak da je bio nezadovoljan Marijevim savetima? Ili je Endi bio nezadovoljan Novakovom posvećenošću? Ili jednostavno nisu imali isti pogled na očekivanja ili nešto treće?
To ne znamo, a moguće da nikada nećemo ni saznati.
Ostali su Novak i Endi u dobrim odnosima, nemojte da brinete oko toga, ali jednostavno saradnja nije mogla da se nastavi – i to je tako.
Ono što mnogi zaboravljaju kada pričaju o trenerskom poslu u Novakovom timu je jedno ime – Boris Bošnjaković.
Boris je vrhunski analitičar i stručnjak, neko ko je pre svega zadužen za analizu protivnika i ostale teoretsko-praktične stvari, ali i neko ko je već bio Novakov trener – prvi i glavni.
On je bio taj koji je uskočio u tu ulogu sa debijem na, ni manje ni više, Rolan Garosu prošle godine, a nakon toga je povremeno išao sa Novakom na neke druge turnire.
Bio je tu i sve vreme tokom ove sezone, ali ne uvek u prvom planu i kao glavni trener – svakako ne od Endijevog ulaska u tim – dok je bio i tu uz Novaka i otkad je krenuo da trenira na Košutnjaku pre nekoliko dana.
I Boris će, kako stvari stoje, biti tu barem još neko vreme. Kao glavni i jedini teniski trener na turniru u Ženevi, a gotovo izvesno i u Parizu.
A za dalje? To verovatno u ovom trenutku ne zna ni Novak.
Izvor: B92.sport
Nemojte da očajavate ako ste želeli neko vrhunsko ime (kao što je Endi Mari, khm, khm) – Boris možda nije to, ali jeste vrhunski stručnjak. I pokazao je Đokoviću u prethodnih godinu dana da može da se osloni na njega.
Pa, na svom "glavnotrenerskom" debiju je srpski as stigao do četvrtfinala Rolan Garosa prošle godine, u kojem bi gotovo izvesno dobio Kaspera Ruda da nije morao da se povuče zbog povrede.
Postoje druge opcije, kao što su to što nije želeo da igra jedan Masters sa samopouzdanjem u kanalu, kakvo jeste bilo posle dva meča na šljaci u sezoni, tokom kojih nije osvojio ni set.
I to protiv Tabila i Arnaldija...
Možda je osetio da mu je potrebnije da ne bude u oku javnosti, da se presabere u svoja četiri zida, i da drugačijim pristupom od dosadašnjeg proba da se fokusira za Pariz.
Ono što je jedino sigurno je da je prijavljivanje Ženeve dobar znak, da ne kažemo – ono što je moralo da se desi da ne bismo optisali Rolan Garos i pre nego što je počeo.
U Švajcarskoj, gde je prošle godine igrao polufinale, ne treba gledati to da li će osvojiti 100. titulu ili ne, već obratiti pažnju na samu igru, a najbitnije je to da odigra nekoliko mečeva.
Dakle – da ne ispadne u drugom kolu od "nekog tamo", već da oseti šljaku u barem nekoliko mečeva.
U Ženevi mu neće biti toliko lako, jer je zasad prijavljeno čak 17 igrača iz Top 50 – pored ostalih Fric, Rud, Dimitrov, Mahač, Hačanov, Hurkač...
Koliko god to čudno zvučali nakon "metli" od Tabila i Arnaldija, Novakov nivo igre nije toliko loš.
Pričamo o čoveku koji je na najskorijem Grend slemu, znači ne nekom tamo pre godinu dana, igrao polufinale – i izgubio ga samo zato što je bio povređen.
Pričamo o čoveku koji ima 24 Grend slem titule.
Pričamo o Novaku Đokoviću.
Dva, tri dobra meča u Parizu i sve se menja – a tada opet protivnicima kreće da ulazi strah u kosti.
Košarkaški savez Bosne i Hercegovine oglasio se posle neprijatnih scena tokom kvalifikacionog meča za Mundobasket između BiH i Srbije u dvorani "Skenderija".
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar