Nova vest
Logo
Tenis 4

3.3.2025.

8:40

Srbi u padu – ali ne i Đererer!

Na najnovijoj ATP listi srpski teniseri zabeležili su padove, ali je ogroman skok napravio Laslo Đere, koji je u nedelji za nama opravdao šaljiv nadimak koji su mu dali navijači – Đererer.

Autor:B92.sport

B92.sport
Srbi u padu – ali ne i Đererer!
Profimedia

Laslo Đere je osvojio treću titulu u karijeri u Santjagu, gde je u finalu bio bolji od Sebastijana Baesa sa 2-1 u setovima.

Ovaj trijumf pomogao je Đereu da osvoji 250 bodova (242 više nego u istoj nedelji prošle godine) i napravi veliki skok na ATP rang listi.

On je popravio renking za 29 pozicija i od ovog ponedeljka je 74. na listi.

Pad zabeležili su Miomir Kecmanović (-5), Hamad Međedović (-1) i Dušan Lajović (-8), dok je Novak Đoković ostao tamo gde je i bio, na sedmom mestu.

Srbi u padu – ali ne i Đererer!
Sofascore

Što se Top 10 tiče, tu su viđene tri promene, a imamo i jednog povratnika.

Stefanos Cicipas je titulom u Dubaiju izbacio Tomija Pola iz Top 10 i zauzeo deveto mesto. Napredovao je i Andrej Rubljov, koji je sada osmi, a pao je Aleks De Minor, koji je deseti.

Zanimljivo je da je napredak ostvario i penzionisani Filip Krajinović, kojem još nisu "istekli" svi bodovi koje je osvojio, pa je on popravio svoj renking za četiri pozicije i sada je 701. na svetu.

Srbi u padu – ali ne i Đererer!
Sofascore

Podeli:

loader

Komentari 4

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

9 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu