Rubljov srušio Džumhura

Andrej Rubljov je drugi polufinalista Srpska opena u Banjaluci.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Ruski teniser je posle 111 minuta igre pobedio Damira Džumhura iz BiH, 7:5, 6:3.

Nije bilo tako lako Moskovljaninu, šestom igrau sveta u meču sa Džumhurom.

Imao je teniser iz BiH 4:2 u početnom setu, potom i set loptu na 5:4 na servis Rubljova, ali nije je iskoristio.

Ubrzo je kažnjen, Rubljov je dobio naredna dva gema i time početni set.

Početak drugog seta bio je neverovatan. Drugi gem je bio posebna priča, igrali su ga duže od 20 minuta, na kraju Rubljov je spasao četiri brejk lopte i posle 11 izjednačenja stigao do 1:1.

Do kraja, Rus je napravio dva brejka, u petom i devetom gemu i tako završio posao.

Njega u polufinalu čeka meč protiv Aleksa Molčana, koji je bio bolji od Lasla Đerea u tri seta, 6:2, 4:6, 7:5.