I Đere zaustavljen na startu u Indijan Velsu

Još jedan srpski teniser završio je učešće na Mastersu u Indijan Velsu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Posle Miomira Kecmanovića u meču prve runde u Kalifornijskoj pustinji poražen je i Laslo Đere.

Amerinakac Maksim Kresi, 145. na ATP listi slavio je posle 145 minuta igre, 6:7 (3), 6:1, 7:5.

Laslo je dobro počeo meč, uz brejk stigao do 2:0, ali je Kresi uspeo da se brzo konsoliduje i vrati brejk za 2:2.

U taj-brejku Đere je lako došao do 6:1, da bi iskoristio treću set loptu za 7:3.

Popustio je u drugom setu, Kresi je uspeo da povede sa 4:0 i potom trećim brejkom u setu stigne do 6:1 i izjednačenja.

U setu odluke, očekivao se još jedan taj-brejk, ali je Kresi uspeo na 6:5 da iskoristi brejk loptu i dođe do pobede.

On će se u drugom kolu sastati sa 11. nosiocem, Argentincem Dijegom Švarcmanom, koji je bio slobodan na startu.

Prethodno, poraz je zabeležio i Miomir Kecmanović koji je izgubio od Alekseja Popirina iz Australije, 6:3, 7:6 (4).