20:03

Olga saznala rivalku u 3. kolu RG – biće joj to izazov karijere

Ons Žaber je dominirala protiv Francuskinje Doden i biće ozbiljan izazov za našu predstavnicu

Tunišanka Ons Žaber lako je prebrodila drugu prepreku na Rolan Garosu u vidu domaće predstavnice Osean Dodan.

Za 72 minuta, autoritativno, sigurno i bez ikakvih trzavica u igri sedma teniserka sveta je porazila Francuskinju 6:2, 6:3.

Žaber je naredna rivalka naše Olge Danilović koja je danas upisala najbolji rezultat karijere plasmanom u 3. rundu pariskog Grend Slema.

Olga je posle velike borbe savladala Italijanku Paolini 6:2 i 7:5 po setovima.

Žaber će za našu teniserku biti moguće i najveći izazov u dosadašnjoj karijeri, i zbog činjenice da je igračica iz Top 10 na svetu, zbog forme, ali i zbog značaja meča i činjenice da je u pitanju Grend Slem.

Žaber je protiv Doden potvrdila epitet najbolje teniserke koja dolazi sa afričkog kontinenta.

Zanimljivo je da je u oba seta gubila gemove na svoj servis (ukupno dva) ali je i pored toga lagano iskontrolisala meč i uvela rivalku u svoj ritam. Tunišanka je uz tri brejka u prvom setu, došla do prednosti.

Nastavak je doneo jednako dobru igru Žaber i nemoć Francuskinje - sve je bilo gotovo posle 34 minuta.

Jasno je, Olgu čeka izuzetno težak posao u narednom kolu.

Žaber je u dosadašnjoj karijeri osvojila pet WTA turnira od kojih je jedan iz serije 1000.

U naredno kolo plasirala se i Ukrajinka Curenko kojoj je Amerikanka Dejvis predala meč na startu rugog seta.

Dalje ide i Amerikanka Koko Gof posle lakog trijmfa nad Austrijankom Graber u dva seta - 6:2, 6:3.