Zverev predao meč zbog povrede, Nadal u finalu

Rafael Nadal je u novom finalu Rolan Garosa.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Španac je do njega došao predajom Aleksandera Zvereva u drugom setu, posle neverovatne borbe i 187 minuta igre, pri rezultatu 7:6 (8), 6:6.

Bila je to nestvarna borba dvojice igrača, više od tri sata su igrali ta dva seta, ali desilo se ono najgore, povreda Zvereva, Nemac je u poslednjem poenu 12. gema u drugom setu iskrenuo zglob.

Jaukao je od bolova, bilo je to zaista teško i gledati na ponovljenom snimku i momentalno je u kolicima iznet sa terena.

Vratio se posle nekoliko minuta, na štakama, samo da čestita Nadalu na prolasku u 30. finale.

Šteta, jer je Zverev delovao ravnopravno u ovom meču, imao je svoje šanse, mučio Nadala i kako je krenulo, lako je moglo da se pretvori u jedan od najdužih mečeva na turniru. Zverev nije bolje mogao da počne meč - odmah u prvom gemu je oduzeo servis Nadalu i poveo sa 2:0.

Bio je u tim momentima motivisan, siguran na servisu i sve do polovine seta uspevao je da drži Nadala na odstojanju.

Vodio je Zverev sa 4:2, a onda je u osmom gemu Nadal iskoristio drugu brejk loptu i stigao do 4:4.

Imao je Španac na 5:4 u jednom nestarnom, maratonskom gemu tri set lopte, ali je Zverev sve to spasao i izjednačio na 5:5.

Nemac je u 11. gemu propustio brejk loptu, i ubrzo smo došli do 6:6 i taj-brejka.

Šta reći, imao je Zverev 6:2 i četiri set lopte, ali je Nadal dobio pet poena u nizu i stigao do set lopte, koju nije iskoristio, kao ni onu na 8:7.

Ispostavilo se da je treća u tom delu igre bila dovoljna pa je posle 93 minuta igre u prvom setu stigao do 10:8 i početnog seta.

Otišao je Španac do toaleta, a kada se vratio, krenula je neočekivana serija brejkova.

Odmah je na startu drugog seta Nadal napravio brejk, i to bez izgubljenog poena, ali je Zverev uzvratio ribrejkom, 1:1.

U narednom gemu, ponovo brejk, a Nadal ga je dobio posle razmene od čak 44 udarca!

Međutim, Zverev je uspeo da uzvrati, izjednači na 2:2, a onda je u šestom gemu uspeo da jođ jednom oduzme servis Nadalu i povede sa 4:2.

Koliko je Nemac propustio prilika do tada, to je stvarno nestvarno, i umesto da potvrdi brejk, dozvolio je Nadalu još jednom, kao u prvom setu da uzvrati ribrejkom i smanji na 4:3.

Međutim, Zverev je opet napravio brejk, stigao do 5:3, ali ne vredi - opet nije uspeo da pretvori tu prednost u set.

Nadal se vratio na 5:5, onda su obojica dobili servis gemove i ušlo se u novi taj-brejk.

I onda, na 6:5 za Nadala, na 40:30, Zverev je doživeo tešku povredu.

Jaukao je od bolova i morali su da ga izvedu sa terena u kolicima.

Već tada je bilo jasno da ne može da završi meč i Nadal je tako stigao do finala.

Sve detalje sa meča mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.