Poljska teniserka Iga Švjontek ubedljivo je pobedila Lesiju Curenko i otišla u drugo kolo.

Izvor: SN

Autor: SN

Iga Švjontek
EPA-EFE/YOAN VALAT

Aktuelna šampiona Rolan Garosa je Ukrajinku razbila sa 6:2, 6:0 za 54 minuta igre u Parizu.

Iga je sjajno počela, dobila lako prvi set i onda u drugom uzela brejk bez izgubljenog poena, da bi do kraja prvog seta osvojila još dva brejka i sa 6:2 dominantno došla do 1-0.

U drugom setu, situacija je bila još bolja po Poljakinju. Odmah je osvojila servis gem, pa potom brejk, pa potvrda, pa novi brejk i za tren oka je Iga povela sa 4:0.

Potom je uspela da nadmudri Curenko i da još jednom potvrdi brejk, pa je pri rezultatu 5:0 Ukrajinka servirala za ostanak u meču, ali nije uspela da zarži nalet sjajne Ige Švjontek koja joj je uručila "krompir".