Kralj Rafa u prašini Pariza, Novak je u finalu!

Novak Đoković je u finalu Rolan Garosa.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Najbolji teniser sveta ostvario je jednu od najvećih pobeda u karijeri, pobedio je šampiona Rafaela Nadala sa 3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2.

Fantastičan meč, spektakularna borba dvojice titana, nešto što svet tenisa odavno nije video i otuda će Novak u nedelju u finalu igrati za drugi pehar u Parizu i 19. slem u karijeri protiv Stefanosa Cicipasa.

Ali kralj Pariza mogao je da završi u prašini samo na jedan način, da bude nokautiran od najboljeg na svetu i to se i dogodilo.

Tako je Novak stigao do 80. pobede na turniru, i 30. u ukupno 58. mečeva sa Nadalom. Meč je trajao 253 minuta.

Neverovatno je počeo duel, gemom u kojem je servirao Nadal i koji je trajao punih devet minuta.

Novak je imao tri prilike da napravi brejk, ali je propustio priliku, što posle sjajnih servisa Španca, što posle svojih grešaka i Nadal je to umeo da kazni.

Odmah je potom iskoristio svoju prvu brejk priliku, došao do brejka i potom ubedljivim servis gemom i do 3:0.

Kada je teniser iz Manakora stigao do 5:0 svi su pomislili da bi to mogla da bude repriza premijernog seta iz prošlogodišnjeg finala, ali Novak nije tako mislio.

Dobio je prvi gem na svoj servis, a onda je posle skoro osam minuta igre na servis Nadala, iskorostio treću brejk priliku u gemu i smanjio na 2:5.

Potom je u narednom gemu morao da spašava još jednu set loptu, uspeo je i smanjio na 3:5, ali je zaostatak od početka bio prevelik.

Iako je uspeo da spasi tri set lopte u narednom gemu, nije uspeo četvrtu i posle 59 minuta igre Nadal je upisao set u svoju korist.

Sjajno je Novak otvorio drugi set, uspeo je da dobije svoj servis gem s nulom, a potom načini brejk i povede sa 2:0.

Šteta, nije uspeo to da potvrdi, Nadal je napravio ribrejk s nulom i smanjio na 2:1, a potom je izjednačio na 2:2.

Znao je Novak da je tu, da je u igri, na 3:2 je uspeo da dođe do 0:40 i tri brejk lopte, prve dve nije iskoristio, ali jeste treću i tako je poveo sa 4:2.

Koliko je samo Novak imao muka da potvrdi taj novi brejk, suočavao se sa brejk loptama ponovo, ali je izdržao, poveo sa 5:2.

Španac je smanjio na 5:3, potom je u devetom gemu dva puta imao priliku da vrati brejk, ali Novak je mentalna gromada - sve to je izdržao, iskoristio set loptu i posle 51 minuta igre došao do 6:3 i 1:1 u setovima.

Rafa je to iskoristio da ode u svlačionicu, napravio je malo veću pauzu čini se, ali nije dobio opomenu.

Počeli su treći set laganim gemovima, a onda je Novak propustio dve brejk šanse u trećem gemu.

Nije ga to omelo, dobio je gem s nulom, da bi potom u petom gemu stigao do brejka za 3:2.

Uzvratio je Nadal momentalno, 3:3, ali čudesni Novak nije popustio, s nulom je načinio ribrejk za 4:3!

Uspeo je da preživi i naredni servis gem povede sa 5:3, da bi na 5:4 odservirao za prednost od 2:1 u setovima.

Međutim, Nadal je uspeo da vrati i taj brejk, povede sa 6:5.

U tom 12. gemu Novak je imao 40:30, ali je Nadal uspeo da stigne do set lopte koju je Novak spasao - drop šotom!

I onda dolazi do taj-brejka u kojem je bio pravi zid, imao je više nerava i dobio ga rezultatom 7:4.

Publika je dobila dozvolu Vlade Francuske da ostane, bila bi prava šteta da su morali da odu posle svega što su videli.

Nadal je uspeo da se konsoliduje na startu četvrtog seta, uspeo je da dođe do brejka i povede sa 2:0.

Ali šta je Novak uradio posle toga!

Dobija šest gemova u nizu stiže do 6:2 i fenomenalne pobede nad Nadalom, druge u Parizu.

Sve detalje sa meča na stadionu "Filip Šatrije" mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.