Nedelja, 11.10.2020.

13:40

Nadal uništio Đokovića za 13/13 na Rolan Garosu!

Rafael Nadal je pobedom nad Novakom Đokovićem od 3-0 u setovima osvojio 13. titulu na Rolan Garosu.

Izvor: LN

Autor: LN

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Nadal je "počistio" Đokovića posle dva sata i 41 minuta igre – 6:0, 6:2, 7:5.

Ovo je Špancu bilo 13. titula u Parizu u isto toliko odigranih finala, a ujedno i 100. pobeda na Rolan Garosu u karijeri, gde ima svega dva poraza.

Nadal se time izjednačio sa Rodžerom Federerom po broju Grend slem trofeja sa 20, dok je Đoković ostao na 17.

Novak nije uspeo da osvoji drugi trofej u Parizu pošto je poražen u svom petom finalu.

Đoković je neočekivano loše počeo duel, pogotovo zato što je u prvom gemu imao 40:15, a onda izgubio četiri poena u nizu za brejk.

Novak je u ovim trenucima igrao loše, ali je pre svega Nadal bio odličan.

Drop-šotove je srpski tenisr i te kako forsirao na početku i oni mu uglavnom nisu prolazili, pa je hitri Španac ponovo zapretio.

Nedugo zatim, posle neiznuđene greške Đokovića, desio se novi brejk.

Meč ste mogli da pratite uživo u našem LIVE BLOGU.

Prvu pravu priliku Novak je imao tek posle tri odigrana gema, kada je došao do čak tri brejk lopte.

Ipak, Rafa je igrao najbolje kada je to bilo najpotrebnije i uspeo je da spasi sve tri šanse protivnika.

Potpuni krah srpskog tenisra desio se u narednom gemu, kada je posle propuštene tri brejk šanse ovog puta propustio tri šanse za osvajanje svog servis gema, i to vezane.

Ništa nije išlo od ruke Novaku, a Rafa je to "gladijatorski" koristio, pa prvi set osvojio sa 6:0.

To je bio drugi put u karijeri da Nadal osvoji set bez izgubljenog gema protiv Đokovića. Prvi je došao prošle godine u finalu Mastersa u Rimu.

Novak se konačno upisao na semafor u prvom gemu drugog seta, ali da bi to uradio morao je da spasi tri brejk lopte.

Krenuo je Novak da igra malo bolje, ali mu to nije puno toga donelo rezultatski.

Većina poena koje je trebalo da dobije, odnosno koji su se razvijali tako da očekujete da ih Srbin osvoji, išlo je Nadalu.

Rafa je nastavio da bukvalno ne greši, pa je napravio jedan brejk, a nedugo zatim i drugi.

Posle velike borbe, koliko god to čudno zvučalo, bilo je 5:1 za Rafu u drugom setu, a Španac je u tim trenucima pokazao prve slabosti.

Sa 6:2 je osvojio drugi set, ali se početkom trćeg moglo naslutiti da se nešto menja - i to sa obe strane terena.

Ipak, pravo niotkuda, došao je novi brejk Nadala. Đoković je žurio, pokušavao da promeni pogrešne stvari i jednostavno nije imao kuda.

Iako nije slutilo da će uspeti da se vrati Novak je momentalno uzvratio ribrjekom posle jednog izuzetno dugačkog i napornog gema i izjednačio na 3:3.

Tada je Novak potpuno preuzeo momentum i očekivalo se da nedugo zatim i napravi preokret, ali...

Novak je u dva navrata vodio, sa 4:3 i 5:4, te imao terensku iniciajtivu u ritern gemovima. Međutim, Nadal se nije dao uhvatiti u zamku i dolazio je do izjednačenja.

Ključni momenat desio se u 12. gemu trećeg seta kada je Novaku nedostajalo malo sreće.

Na 30:30 je jedan bekhend poslao "za dlaku" u aut, a onda je napravio i duplu servis grešku, kada je bio milimetarski neprecizan iz drugog servisa.

U poslednjem gemu Rafa je ekspresno došao do 20. Grend slem titule u karijeri u 35. godini života.