Ponedeljak, 28.11.2022.

22:00

Bruno odveo Portugal u osminu finala!

Reprezentacija Portugala savladala je Urugvaj sa 2:0 (0:0) i tako se plasirala u osminu finala Svetskog prvenstva.

Uprkos tome što nije bilo pogodaka, gledali smo izuzetno sadržajno prvo poluvreme.

Već tokom prvih pet minuta videli smo po jednu priliku na obe strane.

Na jednoj strani je neprecizan bio Olivijera, dok je na drugoj loše šutirao Karvaljo.

Reprezentacija Portugala je u narednih desetak minuta bila znatno bolji tim na terenu, doslovno je vršila opsadu gola protivnika.

No, ipak, najbolju priliku na meču stvorio je Urugvaj preko Bentankura, koji je predriblao svoje čuvare, izbio jedan na jedan sa golmanom, ali je njegov udarac zaustavio Košta.

Do kraja poluvremena videli smo povredu Nuna Mendeša, koji je u suzama napustio teren.

Nastavili su Portugalci da napadaju i u drugom poluvremenu, što je u 54. minutu rezultovalo golom.

Posle šuta Bruna Fernandeša Portugal je poveo sa 1:0, mada je gol prvobitno bio upisan Ronaldu (delovalo je da je Ronaldo dao gol posle centaršuta Bruna).

Stavili su Urugvajci sve karte u napad, uveli Suaresa i Gomesa, ali ni to nije bilo dovoljno da se dođe do izjednačenja.

Najbolju šansu je imao De Araskaeta u 79. minutu, ali je njegov udarac zaustavio Košta.

U nastavku je Urugvaj izgledao prilično konfuzno, Portugal je to iskoristio da napadne i stigne do drugog gola.

Naime, Bruno je sjajno prošao Himenesa koji je u padu zaustavio loptu rukom (90. minut).

Posle reakcije iz VAR sobe dosuđen je penal za Portugal, koji je Bruno rutinski pretvorio u 2:0.

Portugalci posle dva kola imaju šest bodova čime su obezbedili prolaz u osminu finala Svetskog prvenstva.

Urugvaj ostaje na jednom osvojenom bodu, pa će o njihovoj sudbini odlučivati poslednje kolo.