V kolo: AZ Alkmar – Partizan 2:2 (0:2)

Fudbaleri Partizana remizirali su sa AZ Alkmarom 2:2 u Hagu i oprostili se od evropskog proleća.

Druijf 88, 90+2 – Asano 16, Suma 27
  AZA   PAR
  2 : 2
Kraj – 2:2!
Partizan je imao pobedu u rukama, u roku od četiri minuta je ostao bez evropskog proleća!
2:2
GOOOOOL!
Partizan je ispustio 2:0! AZ izjednačio!

Domaćin se vratio iz mrtvih u nadoknadi vremena. Rezervista Ferdi Druijf postiže drugi gol za 2:2 u Hagu! Uhvatio je sjajan volej nakon centaršuta Midtsjoa i zakucao loptu u mrežu.
90+2' Ulazi i Vujačić
Milošević dodatno pojačava odbranu, štoper Vujačić menja plejmejkera Natha.
Jeftino primljen gol
7 minuta nadoknade!
89' Stativa!
Opet je sreća pogledala Partizan. Idrisi prolazi dvojicu defanzivaca, gađa bliži ugao, Stojković je samo pogledom ispratio loptu, ali ona pogađa stativu!
GOOOOOL!
AZ je smanjio na 2:1

Veliki kiks odbrane i golmana Partizana. Nakon dubinske lopte Kopmejnersa, rezervista Ferdi Druijf je uspeo da okrenut leđima golu zahvati loptu glavom, a ona se otkotrljala u nebranjenu mrežu jer je Stojković bilo loše postavljen nakon neopretnog istrčavanja.

83' Crveni za igrača AZ-a!
Napadač AZ-a Miron Boadu (9 golova ove sezone) dobija drugi žuti karton zbog simuliranja penala!
75' Ulazi i Šćekić
Milošević potpuno "zatvara" prilaze golu, izvodi Sumu, a uvodi defanzivnog vezistu Aleksandra Šćekića.

73' Prečka!
Zatresao se okvir Partizanovog gola! Idrisi je sjajnim driblingom "izlomio" Ostojića, snažno šutirao, ali prečka spasava crno-bele!
72' Urošević spasava Partizan
Opasan centaršut Stengsa u peterac, Stojković je promašio loptu, sjajno reaguje Urošević i izbacuje fudbal iz kaznenog.
70' Nova propuštena prilika
Crno-beli ne koriste ni ovu priliku iz polu-kontre. Opet je šutirao Sadik, ali je izblokiran.

69' Milošević se povlači
Trener Partizana izvodi krilnog napadača Zorana Tošića, ulazi defanzivno orijentisani Rajko Brežančić.
67' Sadik pored gola
Nova kontra Partizana, nova propuštena šansa. Ovaj put Sadik je posle dodavanja Sume odlučio sve sam da završi, ali je šutirao pored gola.

62' Šteta!
Partizan je propustio šansu da stavi tačku na meč. Nakon sjajnih intervencija Pavlovića, crno-beli su organizovali brzu kontru. Suma je dugo vukao loptu, na kraju se spetljao ispred kaznenog, ali je proigrao usamljenog Tošića na desnoj strani. Međutim, iskusni krilni napadač traljavo šutira.
60' Zamenjena oba štopera AZ-a
Trener AZ je zbog povrede morao da izvede Hacidijakosa, ušao je 21-godišnji napadač Druijf, a potom izvodi i drugog štopera Vijtensa, a uvodi bržeg Sugavaru.
58' Prva intervencija Stojkovića
Bilo je opasno pred golom Partizana. Odličan centaršut Idrisija pred peterac, Boadu je ostao sam, ali srećom nije uspeo da zahvati loptu glavom, pa je hvata Stojković koji beleži prvu intervenciju na meču.
57' Lukav potez Natha
Nekoliko faulova igarača AZ-a je iznerviralo domaće navijače. Jedan od tih prekida donosi priliku Partizanu, Natho je lukavo ubacio loptu u kazneni, ona prolazi pored svih igrača u gol-aut.
51' Čudo spaslo AZ!
Neverovatna odbrana golmana AZ Alkmara. Sadik je sjajno prošao štopera Hacidijakosa (stradalo mu koleno), izbegao Kopmejnersa, šutirao dobro sa nekoliko metara, lopta se odbila od nogu kapitena domaćeg tima, ali golman Bizot vrhovima prstiju sprečava da ga lobuje.
50' Suma zamalo!
Nova sjajna solo-akcija raspoloženog Sume, beži dvojici igrača AZ-a, šutira oštro po zemlji sa ivice kaznenog prostora, ali njegova dijagonala odlazi za malo pored leve stative.
Nastavljen je meč u Hagu
Nema izmena ni na jednoj strani.
Poluvreme – savršenih 45 minuta za Partizan
Crno-beli vode protiv AZ Alkmara 2:0, golovima Takume Asana iz 16. i Sejdube Sume iz 27. minuta.

Crno-beli slave u Hagu
43' Loš šut Tošića
Tim AZ-a deluje kao razbijena banda. Dosta prostora za napade Partizana. Sadik je izborio slobodan udarac na dobroj poziciji, ali loš šut Tošića na vrh tribina stadiona Ado Den Haga.
40' Sumin ringišpil!
Poigrava se Suma sa igračima AZ-a. Serija fantastičnih driblinga je izludila Holanđane, nažalost opkolila su ga petorica pa je na kraju izgubio loptu faulom u napadu.
37' Suma!
Ne zna se šta je bilo spektakularnije – novi pas Natha ili prijem Sume. Međutim, Gvinejac je preterao sa driblinzima, bio pomalo i sebičan, imao je slobodne saigrače, ali se odlučio za šut i bio neprecizan sa ivice šesnaesterca.
33' Partizan pod pritiskom
AZ kao i posle prvog gola vrši veliki pritisak na odbranu Partizana, ali su Holanđani sve nervozniji pa sve češće greše u predaji lopte.
Sumaaaaaaa!
GOOOOL!
Partizan vodi 2:0!

Katastrofalna greška golmana Bizota, koji je očajno poslao loptu do Kopmejnersa. Saša Zdjelar preseca pas, proigrava usamljenog Sejdubu Sumu koji rutinski trese mrežu sa ivice kaznenog prostora!
25' Šansa za AZ
Odlična prilika za AZ Alkmar posle kornera, šutirao je Vujtens kolenom sa nekoliko metara, ali pored gola.
22' Dobar pokušaj Ostojića
Solidna šansa za Partizan iz prekida. Odličan centaršut Tošića iz slobodnog udarca sa desne strane pred peterac, Ostojić je pobegao čuvaru i šutirao glavom, ali šalje loptu preko gola.

Partizan vodi u Hagu 1:0!

Crno-beli koriste prvu priliku i stižu do vođstva protiv AZ Alkmara 1:0. Bibras Natho je poslao fantastičan pas u prazan prostor za Takumu Asana koji je pobegao čuvara, sjajni primio loptu u letu, a onda gurnuo fudbal ispod nemoćnog Bizota za 0:1
Senzacija u Nur-Sultanu
U prvom meču grupe, Astana je šokirala veliki Mančester junajted

na svom terenu.
9' Novi pokušaj AZ-a
Drugi šut ka Stojkovićevom golu, pokušao je ovaj put De Vito, ali ga Natho blokira u korner.
5' Partizan (za sad) bezopasan
Fudbaleri Partizana nisu uspeli da kreiraju nijednu akciju u prvih pet minuta meča. Teško zadržavaju loptu duže od nekoliko razmena.
2' Domaćin preti sa distance
Prvi pokušaj na meču od strane igrača AZ-a, Stengs šutira sa distance, ali daleko preko gola.
Počeo je meč u kišnom Hagu
Broji "grobari" ostali van tribina
Oko 700 "grobara" bodriće fudbalere Partizana na gostovanju u Hagu. Još oko 1.000 ih je ostalo van stadiona.

Kako je bilo u Beogradu?
U prvom susretu u Beogradu, na premijeri sezone u LE, AZ je odoleo Partizanu sa 2:2 iako je imao igrača manje od 27. minuta.

AZ dominira ove jeseni
Tim iz Alkmara, koji je privremeno preseljen u Hag zbog defekta na svom stadionu, u seriji je od šest pobeda sa spektakularnom gol-razlikom 24:0. Uključujući i impresivnih 4:0 u Ajndhovenu protiv velikog PSV-a!
Tabela Grupe L
Sve ili ništa
Crno-beli su pod imperativom pobede jer ih samo tri boda iz holandske prestonice ostavljaju u igri za evropsko proleće.
Anketa
Dobro došli u LIVE BLOG B92!
Fudbaleri Partizana gostuju holandskom AZ Alkmaru u Hagu, u meču petog kola Grupe L Lige Evrope.

Idu na 500.000 Rusa: Nemaju šanse?

Francuska može da izdvoji samo dve brigade za podršku Oružanim snagama Ukrajine, što će biti kap u čaši u poređenju sa veličinom i snagom ruske vojske, rekao je pukovnik Aleksandar Vautraver na TV kanalu LCI, prenosi RIA Novosti.