1. kolo: Crvena zvezda – MZT Skoplje 87:67

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su MZT iz Skoplja rezultatom 87:67, na startu ABA lige.

(13:9, 26:13, 26:25, 22:20)
  CZV   MZT
  87 : 67
KRAJ – POBEDA ZVEZDE
38' To je to...
Ostalo je još dva minuta do kraja, a Zvezda ima ubedljivo vođstvo, 82:63.
36' Problemi za Zvezdinu odbranu
Dosta pati defanziva crveno-belih u ovoj četvrtini.

MZT je gotovo svaki posed realizovao, ali je u međuvremenu Dalibor Ilić pogodio trojku, 77:59.
34' Tvrdo
Za razliku od treće četvrtine, tokom koje su oba tima sa lakoćom pogađala, početak ove je i dalje tvrd.

Zvezda je za četiri minuta postigla samo tri poena.

U međuvremenu, Mićović je pogodio trojku na drugoj strani, 68:52.
32' Samo jedan koš
Tokom prva dva minuta poslednjeg kvartala koš je uspeo da postigne samo Nikola Topić, 67:47.
KRAJ III ČETVRTINE
Imala je Zvezda i veće vođstvo, čak +27, ali je MZT uspeo da smanji zaostatak na koliko toliko pristojnih, 65:47.
28' Raspucani i jedni i drugi
Čak 43 poena smo videli za oko osam minuta u trećoj četvrtini.

Najefikasniji na parketu je trenutno Džejlen Adams sa 17 poena.

Pedja Milosavljevic/Starsport
25' Serija Zvezde
Crveno-beli su ubrzali ritam i serijom 11:2 dodatno povisili prednost.

Mićović na drugoj strani promašuje oba bacanja.

Nakon poena Adamsa, tajm-aut je zatražio trener MZT-a, 60:33.
23' Efikasno na startu
Raspucani MZT na početku treće četvrtine.

Stojanovski pogodio trojku uz faul Bentila, 46:31.

Na drugoj strani, Mitrović se podvukao ispod koša i pogodio uz faul, 49:31.
21' Po tri poena
Najpre trojka Lazića na startu drugog poluvremena, a onda i koš uz faul Mićovića, 42:25.

20' Kraj prvog poluvremena
Nismo gledali neku spektakularnu košarku u prvom kolu ABA lige, a ni poseta nije baš idealna za beogradskog velikana i aktuelnog šampiona jadranske lige.

Zvezda je evidentno kvalitetnija od MZT-a i to su definitivno pokazali, odbrana, napad, sve je radilo i Dalibor Ilić u poslednoj sekundi posle odlične akcije pogađa za 39:22
19' Adams vraća trojku
Nakon trojke MZT-a sa centralne pozicije je Džejlen Adams iz desnog kornera pogodio šut za tri poena, a Nikola Ivanović nakon odlične odbrane položio levom rukom 36:20

MZT u problemu

17' Zvezda razbija MZT
Hasan Martin se odlično snašao i otvorio u reketu pa stiže tzv "Paintball" i lopta u srce reketa za nejga samog i lako zakucavanje. Zvezda ima ubedljivu prednost, 26:15
15' Skromno prvo poluvreme
Jako mali broj poena, a veliki broj grešaka. Tako se, manje-više, najbolje može sumirati šta se dogodilo u ove dve deonice

Lazarević je promašio ceo koš, a Ivanović uhvatio ofanzivni skok i tom prilikom fauliran i pogađa oba bacanja, 22:12
13' Lazić za 3
Solidna akcija Crvene zvezde, MZT se nije najbolje snašao i Lazić ostaje sam posle rotacije i pogađa trojku sa centralne pozicije, 18:12
11' Krstevski za 3
Smanjena je Zvezdina prednost na samo pola koša. Krstevski je pogodio za 13:12 i on već ima 7 poena...
10' Kraj prve četvrtine
Crvena zvezda trojkom Džona Holanda odlazi na 4 poena prednosti i sa 13:9 završava prvu četvrtinu
10' – 13:9 – Džon Holand uz zvuk sirene
Bleda Zvezda u prvoj četvrtini. Mučili su se u napadu, nisu uspevali da pronađu najbolja rešenja i otud samo 13 poena.

Na kraju deonice Džon Holand pogodio je trojku uz zvuk sirene.
6' – 4:3 – koš Adamsa
Lepo je napravio sebi prostor i pogodio sa poludistance, 4:3.
5' – 2:3 – slaba igra Zvezde
Odbrana je tu, ali u napadu ne ide dobro na početku utakmice. Samo jedan koš iz igre za pet minuta.
3' – 2:3 – prvi poeni na meču
Postigao ih je Stojanovski, uz faul – 0:3.

Na drugoj strani sjajna kombinacija, Ilić je dodao loptu do Martina, koji je poentirao uz faul. Promašio je bacanje, 2:3.

Sjajna odbrana Džejlena Adamsa, Igokea nije uspela da šutne za 24 sekunde.
2' – 0:0 – Dobra odbrana na obe strane
Ali i slabi napadi...

Branko Lazić promašio je trojku iz ćoška, a potom crveno-beli nisu poentirali ni posle ofanzivnog skoka.
Utakmica je počela!
Prvi napad je imala Zvezda, a Lazić je posle prodora promašio.
Branko Lazić
Naši ciljevi u ABA ligi se znaju, ali zaista moramo da idemo utakmicu po utakmicu jer nas oèekuje izuzetno naporna sezona sa velikim brojem utakmica. Želimo da odigramo dobar meè protiv iskusnog tima, povratnika u ligu, da se predstavimo našim navijaèima na premijeri i zabeležimo pobedu
Trener Zvezde Vladimir Jovanović
Naše ambicije se znaju, igramo na domaæem terenu. Želimo da nametnemo naš ritam od samog starta i da odigramo dobru utakmicu pred našim navijaèima, koje pozivam da doðu u halu i pruže momcima podršku na startu sezone
Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti prvi meč Crvene zvezde u sezoni, a protivnik na startu ABA lige, od 20.00, biće iz MZT Skoplje.