Potpredsednik za mušku košarku KSS Nenad Krstić i potpredsednik za finansije i marketing KSS Filip Sunturlić boravili su krajem prošle nedelje u Minhenu.
Oni su tamo održali nekoliko jako važnih sastanaka sa selektorom muške seniorske reprezentacije Svetislavom Pešićem i čelnicima FIBA.
Delegaciju Srbije u krovnoj kući košarke primili su predsednik FIBA Evropa Hose Garbahosa, kao i izvršni direktor FIBA Evropa Kamil Novak, koji su predstavnike KSS upoznali sa najnovijim dešavanjima na evropskoj košarkaškoj sceni.
"Utisak je da je sastanak sa Garbahosom i Novakom na obostrano zadovoljstvo protekao jako dobro. Načeli smo mnogo tema, a ono što raduje jeste da postoji dobra volja i namera da se saradnja poboljša i da postoji potencijal za razvoj odnosa. KSS su prepoznali kao krovni savez u regionu i u nama vide ozbiljnog partnera", rekao je Nenad Krstić i pojasnio:
"Ono što je primetno je da u komisijama FIBA nema naših ljudi, a da Srbija i srpska košarka na osnovu rezultata i svega onoga što predstavljaju u evropskoj košarci to zaslužuju. Interesantno je da su nas upoznali sa subvencijama za razvoj i unapređenje košarke iz FIBA fondova, a na koji KSS iz nekih razloga nije aplicirao prethodne godine. Nastavićemo intenzivno da radimo kako na tome, tako i na ostalim temama o kojima smo razgovarali, jer saradnju sa FIBA Evropa moramo podići na veći nivo, što nam je i jedan od prioriteta u narednom periodu".
Krstić i Sunturlić obavili su i niz radnih sastanaka sa selektorom Svetislavom Pešićem, a bili su i gosti Bajerna na evroligaškoj utakmici.
Delegacija KSS tokom boravka u Minhenu ispratila je i Adidas NextGen turnir i tako se predstavila kao jedini savez koji je prisustvovao ovom prestižnom takmičenju za mlađe kategorije.
"Švajcarska može biti ponosna što ima igrača sa 148 nastupa koji igra za ove boje. Možda mi to nekada i treba, nekada i provociram. Najvažnije je da ekipa stoji iza mene".
Fudbaleri Kolumbije savladali su Uzbekistana rezultatom 3:1 u drugom meču grupe K i ujedno poslednjim susretom prvog kola grupne faze na ovogodišnjem Mundijalu.
Košarkaši Albe pobedili su Bajern 71:61 u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa nemačkog prvenstva i izborili majstoricu koja će biti odigrana u Minhenu.
Američki košarkaški analitičar Brajan Vindhorst izneo je zanimljive detalje iza kulisa reprezentacije Srbije u periodu oko Svetskog prvenstva 2023. godine, otkrivši da odnosi između kapitena nacionalnog tima Bogdana Bogdanovića i tadašnjeg selektora Pešića.
Košarkaši Albe pobedili su Bajern 71:61 u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa nemačkog prvenstva i izborili majstoricu koja će biti odigrana u Minhenu.
Ako je suditi po uvodnih 90 minuta za većinu reprezentacija, pred nama je Svetsko prvenstvo koje bi moglo da ostane upamćeno kao jedno od najdramatičnijih i najneizvesnijih u istoriji.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Sajber-kriminalci su kompromitovali desetine hiljada Fortinet zaštitnih zidova i VPN mreža koje koriste velike kompanije širom sveta, navode dve firme za sajber-bezbednost.
Srbija priprema prvi zakon o veštačkoj inteligenciji, koji bi trebalo da uspostavi pravila za njenu bezbednu i odgovornu primenu, ali i da omogući dalji razvoj domaće IT industrije.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar