Nova vest
Srpska košarka 0

28.7.2025.

12:45

Pešić: "Motivacija je precenjena"

Selektor Srbije Svetislav Pešić obratio se medijima povodom okupljanja reprezentacije uoči priprema za Evrobasket.

Autor:B92.sport

B92.sport
Pešić: "Motivacija je precenjena"
KSS

Jedno od pitanja za Pešića koje je privuklo pažnju i kojem se selektor posvetio bilo je o vizuelizaciji i motivaciji.

"Slušaj, u sportu, ako želiš da napreduješ kao igrač moraš da posmatraš sve oko sebe i pomalo da kraduckaš dobre stvari od nekoga od koga možeš da naučiš. Međutim, ja lično, koristim ovo pitanje pa ti ne odgovorim direktno, ja lično ne verujem u motivaciju i mislim da je motivacija precenjena. Motivacija je važna samo na dnevnom nivou, osvežavanje do nekog cilja, ali ovo što je Bogdan rekao – nismo se ništa dogovarali jer smo tu godinama zajedno pa jedni od drugih kraduckamo iskustvo", rekao je Pešić i dodao: 

"U vrhunskom sportu da bi postigao cilj najvažniji su disciplina i odgovornost. Ako to imaš, pod pretpostavkom da si talenat, samo dovoljno inteligentan sportski i ovako, sigurno ćeš postići uspeh. Jer znam iz nekog mog iskustva, jer smo mi u Srbiji imali toliko nedsiciplinovanih talenata koji nisu odgovornost preuzimali, ovo je timski sport, imam potrebu to da kažem da se do nekakvog cilja ne dolazi samo što ga postaviš već da se ciljevi svakodnevno osvežavaju i da te motivacija tera da daš maksimum. Bez sopstvene discipline i odgovonornosti, teško je da moćeš da budeš bolji. Nije ovo trenerska klinika već se samo javljam."

Bogdanović o vizuelizaciji i maštanju o nečemu.

"Kad to podeliš sa nekim, to gubi vrednost. To su velike stvari koje nastaju iz tišine i nekog mira. Nema tu vrednost kada to kažeš i to zadržavamo za nas".

Evropsko prvenstvo će trajati od 27. avgusta do 14. septembra ove godine u Letoniji, Poljskoj, Kipru i Finskoj, a reprezentacija Srbije će igrati u Grupi A u Rigi sa selekcijama Turske, Češke, Letonije, Portugala i Estonije.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

16 h

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu