Crno-beli su na ovom meču pokazali izuzetnu borbenost i karakter, uprkos značajnim problemima u sastavu izazvanim izostankom Alekseja Pokuševskog i Dvejna Vašingtona.
I pored svih prepreka, uspeli su da se nose sa veoma raspoloženim "panterima" iz FMP-a i na kraju zasluženo trijumfuju, plasirajući se u finale Košarkaške lige Srbije gde će snage odmeriti sa Spartakom iz Subotice.
Prvo poluvreme donelo je mnogo uzbuđenja i neizvesnosti, a ekipe su se smenjivale u vođstvu gotovo na svakom koraku. Nakon prvog kvartala rezultat je bio potpuno izjednačen – 23:23.
FMP je nastavio da zadaje glavobolje Partizanu, ali su crno-beli uz veliku borbu uspeli da sačuvaju prisebnost i odmaknu na poluvreme sa prednošću od 53:45.
Nastavak meča doneo je sličnu dinamiku – Partizan je držao kontrolu nad tempom igre, dok su gosti iz FMP-a pokušavali povremeno da se vrate u egal.
Pred kraj treće četvrtine, meč je bio prekinut zbog skandiranja domaćih navijača, a sudije su bile primorane da zahtevaju evakuaciju jednog dela tribina kako bi se obezbedili uslovi za nastavak. Nakon što je deo publike napustio svoje mesto, utakmica je nastavljena.
U poslednjoj deonici FMP je na startu zapretio serijom od dve vezane trojke i činilo se da bi mogao da ugrozi vođstvo Partizana.
Međutim, crno-beli su brzo reagovali i uzvratili istom merom – sa dve trojke su ponovo stvorili sigurniju razliku.
Iako su "panteri" i dalje pravili probleme, domaći tim je pokazao izuzetnu disciplinu i čvrstinu, uspevši da sačuva prednost do samog kraja i obezbedi plasman u veliko finale KLS-a. Tamo ih čeka Spartak iz Subotice koji je sa 2-0 savladao Crvenu zvezdu u drugoj polufinalnoj seriji takmičenja.
Najefikasniji pojedinac u redovima Partizana bio je Koprivica sa impresivnih 26 poena i 10 skokova. Zapaženi su bili i Majk sa 20 poena, 10 skokova i 5 asistencija, kao i Mijailović sa 15 poena.
Sa druge strane, kod FMP-a, Tomašević je predvodio strelce sa 17 poena, dok su Barna i Skot dodali po 15, odnosno 14 poena, dok je Gašić zabeležio devet poena uz šest skokova.
Duel iz dvorane "Pionir" pratili smo uživo uz LIVE BLOG na B92 sportu.
Završeno
18:12
(23:23, 30:22, 19:17, 18:18)
PAR
FMP
90
:
80
23:30
Glasajte
23:06
To je sve za večeras!
Hvala vam na pažnji i ostanite uz B92.sport.
Od nedelje pratimo finalnu seriju između Partizana i Spartaka.
23:04
Karaičić: "Ja sam 10 života iza Željka Obradovića, Vujoševića, Džikića, Matovića..."
"Iako smo primili 80 poena, mislim da smo odigrali taktički zrelu utakmicu. Menjali smo odbrane, da ih izbacimo iz ritma da ne postižu poene iz onoga što obično rade. Da pokušavamo na nekom spejsingu da nađemo prednost, onda je Mijailović ostajao sam, Šekularac, kapa dole na hrabrosti koju su imali i demonstrirali. Nadam se da ćemo taj talenat uspeti da održimo u klubu i damo im nešto u skorijoj budućnosti", istakao je Karaičić na konferenciji za medije, pa se osvrnuo i na skandiranje.
"Imponuje i prija, ali ponavljam, ne mogu da se stavim u isti koš koji dugo rade u ovom klubu. Ja sam 10 života iza Željka Obradovića, Vujoševića, Džikića, Matovića... On i sada pomaže. U tom delu priče, svaki kompliment prija, biće tu i 100 pohvala i 100 pokuda. U pet dana se dešava, pokazuje se neki potencijal, ali ne bih sebi dao za pravo niti da poletim, niti da se izjednačavam s nekim ljudima. Zamoliću navijače da budu blagi, ovo je "one hit wonder". Zahvaljujem Željku i Matoviću što su dali sugestiju da ja vodim i predsedniku klubu koji je odobrio. Gde sam ja radio ranije kao trener, doći do ovoga je ogroman put. Ali nije nešto za šta bih sebi dao za pravo da veličam. Prija, ali više prija poverenje tih ljudi, predsednika kluba, trenera, saradnika i igrača. Svakako, svakome prija pohvala. Opet bih voleo da i ti navijači više cene one ljude koji su više dali ovom klubu nego što sam ja".
Balša Koprivica je bio kratak.
"Mislim da smo ušli u meč kako smo poželeli. Koliko god smo oslabljeni bili i koliko god smo ih imali za ovu utakmicu, stvarno smo sa tri juniora koja su izvanredno odigrala meč i ostavili smo cilj na kraju meča".
"Čestitam Partizanu na ulasku u finale… Mislim da smo mi imali više šansi u prvoj utakmici nego danas, pošto je atmosfera posle naše pobede postala napetija i trgla Partizan. Smatram da u ovom trenutku i sastavu u kome je izašao Partizan da je kvalitetan za nas. Pohvalio bih mlade igrače, koji su reprezentativci i koji će mi se priključiti posle finala i jako sam srećan što su odigrali na ovakav način", kaže Nikitović i dodaje:
"Nismo uspeli da i mi izađemo u sastavu sa mladima, pošto su svi već priključeni svojim selekcijama, tako da bi ih bilo lepo videti na obe strane… Vrlo je teško dobiti Partizan dva puta zaredom i ne znam da li je to neko uradio ove sezone. Uspeli su da rasterete tim, izvuku maksimum iz igrača, dok se kod nas stvorio neki utisak da smo mi favoriti u Pioniru. Da su izašli sa pet juniora i šestim kadetom, mislim da bi opet bili favoriti, pred svojom publikom i u svojoj dvorani".
22:28
Konferencije za medije pratite ovde:
22:23
Poznato kada počinje finalna serija
Partizan i Spartak započinju borbu za trofej u nedelju. Satnica će biti naknadno objavljena.
22:11
Košarkaši Partizana Mozzart bet drugi su finalisti AdmiralBet Super lige Srbije! “Crno-beli” su večeras u majstorici savladali FMP Soccerbet i zasluženo odlaze na megdan Spartaku Office Shoes u borbi za titulu prvaka Srbije!
Mario Hezonja napušta Real Madrid i mogao bi da se vrati u NBA ligu. Zagonetna objava agenta Miška Ražnatovića povezuje hrvatskog košarkaša sa Klivlend Kavalirsima.
Poznati francuski trener Patrik Muratoglu stao je u odbranu Novaka Đokovića i poručio da Srbin i sa 39 godina može da pobeđuje najbolje zahvaljujući vrhunskom teniskom znanju i mentalnoj snazi.
Andrea Pirlo mogao bi uskoro da postane selektor Italije, ali je već izazvao buru u javnosti. Italijanski mediji kritikuju njegovu saradnju sa ruskom kladionicom Fonbet.
Kentevijus Koldvel-Poup nalazi se na putu ka novom poglavlju u karijeri, a prema informacijama NBA insajdera Krisa Hejnsa, iskusni bek planira da potpiše za Filadelfija Seventisikserse.
Mario Hezonja mogao bi ovog leta da se vrati u NBA ligu, a prema informacijama američkog ESPN-a za hrvatskog reprezentativca ozbiljno su zainteresovana dva tima – Klivlend Kavalirsi i Golden Stejt Voriorsi.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Bivši košarkaš Partizana i dugo godina stručni konsultant Nikola Lončar najblaže rečeno neprijatno je iznenađen arbitražom sudije Jevtovića na meču Partizan - FMP.
Poznati francuski trener Patrik Muratoglu stao je u odbranu Novaka Đokovića i poručio da Srbin i sa 39 godina može da pobeđuje najbolje zahvaljujući vrhunskom teniskom znanju i mentalnoj snazi.
Andrea Pirlo mogao bi uskoro da postane selektor Italije, ali je već izazvao buru u javnosti. Italijanski mediji kritikuju njegovu saradnju sa ruskom kladionicom Fonbet.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
Ford i kineski Geely Auto postigli su dogovor o osnivanju zajedničkog proizvodnog preduzeća u Fordovoj fabrici u Valensiji, gde će od 2028. godine proizvoditi novu generaciju vozila namenjenih evropskom tržištu.
MG je predstavio novu fastback limuzinu MG 07, koja će biti dostupna u električnoj i plug-in hibridnoj verziji. Početna cena na domaćem, kineskom tržištu iznosi oko 20.000 evra.
Mercedes će 29. jula zvanično predstaviti potpuno novu, treću generaciju modela GLA, jednog od svojih najprodavanijih SUV vozila. Novi GLA nastavlja borbu sa rivalima kao što su BMW X1 i Audi Q3, ali donosi i inovacije.
Google menja politiku skladištenja i počinje da ubraja sve Android rezervne kopije (SMS, pozive i podešavanja) u prostor Google naloga. Korisnici imaju 45 dana da prilagode memoriju pre pauziranja bekapa.
Komentari 99
Pogledaj komentare Pošalji komentar