Jesu li "panteri" oprostili Davidovcu i da li je Partizan shvatio "ružičastu" poruku?
Nakon što smo saznali oba polufinalna para na ovogodišnjem Kupu Radivoja Koraća, postavlja se samo jedno pitanje – derbi u finalu ili moguće iznenađenje?
Ruku na srce, iako smo zemlja koja je podeljena na crno i crveno-bele, kad dođu ovakva takmičenja mnogi pomisle da bi mnogo zanimljivije možda bilo da večite "izbacimo" iz ove priče i gledamo malo drugačiji epilog.
Zvezda ili FMP, Partizan ili Mega – od ova četiri kluba će samo dva imati priliku da se bore za "Žućkovu levicu", a da li smo zaista "osuđeni" da i ove godine gledamo večiti derbi u finalu saznaćemo večeras oko 22 sata.
Prvi duel je na programu od 16 sati kada će na parket istrčati crveno-beli i "panteri".
Jasno je da su izabranici Janisa Sferopulosa favoriti, ulaze "rasterećenije" ukoliko ulog ostavimo sa strane i govorimo isključivo o prethodno odigranoj utakmici protiv Borca iz Čačka.
Koliko god se Čačani dobro držali u prvom poluvremenu, Zvezda je sa lakoćom privela meč u svoju korist.
Ipak, daleko od toga da treba da se opusti jer ono što je "panterima" u glavi jeste – pored ultra teške utakmice protiv Spartaka u četvrtfinalu – i ona trojka Dejana Davidovca sa prošlogodišnjeg Kupa kada je rešio utakmicu.
"Prošle godine smo na loptu smo izgubili, u poslednjem minutu. Neka odluka nedosuđena u tom momentu, onda ide kontra i Davidovac daje trojku i oni idu na pristojniju prednost. Da nam je šut za tri ušao, sa vođstvom bismo ušli u poslednji minut. Zvezda daleko bolje izgleda nego prošle sezone, mi smo podmlađeniji. Borićemo se koliko budemo mogli, videćemo da li je dovoljno za 10, 20, 30 minuta. Više se pita Zvezda, ali daćemo sve od sebe da izađemo časno sa terena", rekao je Saša Nikitović na konferenciji posle četvrtfinala.
Dusan Milenkovic/Starsport.rs
Ono što realno može da bude problem Zvezdi je i nedostatak Dobrića zbog distorzije skočnog zgloba, ali iskustvo koje ima u svojim redovima je neprocenljivo.
Borba će trajati svih 40 minuta.
"Nastavljamo takmičenje u Kupu Radivoj Korać utakmicom polufinala protiv kvalitetnog i izuzetno borbenog tima kakav je FMP. Moramo da pokažemo naš borbeni duh i odgovorimo velikom energijom uz koncentraciju koja će biti prisutna svih 40 minuta ove utakmice", naglasio je to i grčki stručnjak Sferopulos.
Drugo polufinale je rezervisano sa Partizan i Megu i jasno je da će tu tim Željka Obradovića i te kako morati da se pomuči.
Vojvodina možda nije iskoristila to što je u statističkim kolonama u polju “ofanzivni skokovi” kod crno-belih pisalo – jedan, tokom celog meča ubačeno je samo pet trojki, ali Mega je već druga priča.
Pokazalo se ponovo da KLS ekipe mogu da naprave problem evroligašima. Novosađani su u poslednju deonicu ušli sa samo -2 nakon što su istopili i dvocifrenu prednost, a ono što je prelomilo je definitivno iskustvo i individualni kvalitet Tajrika i Karlika Džonsa, odnosno i Dvejna Vašingtona.
Ušli su u nervozu Vojvođani, ni tajm-aut im nije pomogao, pa se desilo ono što je i moralo da se desi – poraz.
Ipak, sigurno je da su iz te utakmice izvukli pouku.
Na drugoj strani, Mega se “poigrala” sa ekipom Dunava. Iako je to sve od starta delovalo lagano, izabranici Marka Baraća se nisu opustili niti jednog momenta što je ozbiljna poruka crno-belima.
U prvom odigranom susretu u ABA ligi su “ružičasti” pošteno namučili “parni valjak”. Jeste na kraju klub iz Humske odneo pobedu sa 100:90, ali je do iste došao preko ukradenih lopti, bacanjima i šutevima sa poludistance i to samo u drugom poluvremenu. U prvih 20 minuta je bolja bila Mega.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Finski teniser Hari Heliovara i Britanac Henri Paten osvojili su Vimbldon u dubl konkurenciji, pošto su u finalu pobedili Matu Pavića i Marsela Arevala iz rezultatom 7:6 (7:4), 7:6 (7:3).
Andre Agasi izneo je zanimljivo mišljenje o poređenju različitih teniskih generacija i izdvojio samo jednog igrača za koga veruje da bi mogao da se nosi sa današnjim velikanima Janikom Sinerom i Novakom Đokovićem.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Možda i najružnija utakmica na Mundijalu. Paragvajci su tukli, simulirali, provocirali, ali je Francuska "bunker" probila iz penala, koji je realizovao Mbape. Sada ih čeka Maroko.
Potpredsednik Košarkaškog saveza Srbije za finansije i marketing i direktor muške reprezentacije Filip Sunturlić je bio gost nove epizode B92.sport podkasta "expertIVA" i tom prilikom odgovorio na sva najvažnija pitanja o predstojećem Kupu Radivoja Koraća.
Finski teniser Hari Heliovara i Britanac Henri Paten osvojili su Vimbldon u dubl konkurenciji, pošto su u finalu pobedili Matu Pavića i Marsela Arevala iz rezultatom 7:6 (7:4), 7:6 (7:3).
Fudbaleri Vojvodine neslavno su započeli borbu za Ligu Evrope, porazom od Ferencvaroša u Novom Sadu. Potencijalno lepa premijera pretvorila se u hladan tuš koji je priredio ozbiljan tim kakav je Fradi.
Nadali smo se novom spektaklu i dobili smo ga. Đoković i Siner opet u polufinalu Vimbldona, treći put u poslednje četiri godine. Italijan je favorit, ali Srbin ima posebnu auru u Londonu.
Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona, pao je Feliks Ože-Aljasim. Sa 39 godina, posle pet sati i 15 minuta, opet je pomerio granice. Sledeća prepreka je najbolji na svetu, Janik Siner.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Jedan bivši automehaničar podigao je ozbiljnu prašinu nakon što je javno priznao da je tokom svoje karijere lažirao stotine popravki pod garancijom. Ipak, on tvrdi da je za to imao "debeo razlog".
Tehnološki gigant Nvidia predstavio je seriju kolekcionarskih kartica "GeForce Trading Cards" koje, prema rečima kompanije, predstavljaju "najveće trenutke u istoriji GeForce PC gejminga".
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar