Razlog posete je premijera filma "Magična sedmica“, o životu jednog od najboljih košarkaša Evrope svih vremena i osvajaču tri NBA prstena.
Kukoč je u četvrtak veče bio gost Partizana u Štar areni, a ovog petka družio se sa medijima.
Jedna od tema bili su talenat i rad.
"Ako šutnete 500 ili 600 ubačenih dnevno, to bi trebalo da bude normalno na utakmicama. U važnim trenucima utakmice, onda nema preispitivanja, radiš ono što si najviše puta napravio. Onda se više iznenadiš ako ga promašiš, a ne pogodiš. To je tačno, u svojoj generaciji možeš biti skočniji, jači, viši, ali kada dođeš do seniorske ekipe, onda su i stariji, jači, bolji, treba da radiš svaki dan da bi došao do visokog nivoa. Možeš da pitaš Džordana i Džeksona o košarci, ali najvažnije je pogledati u ogledalo i pitati sebe šta ti fali. Ako si iskren, onda ćeš brzo otkriti", rekao je Kukoč.
"Prva moja godina sa Bulsima, igrao sam 27-29 minuta, nekada i počinjao, ali kada se vratio Majkl, onda sam ulazio sa klupe. Kada sam ulazio sa klupe, imao sam osećaš da moram da pogodim svaki šut kako bih imao veću minutažu. Zato mi je Fil Džekson objasnio da ne zavisim od šuta, u košarci ima mnogo stvari koje moraš da radiš. Šut je možda i najnebitnija stvar. Moraš igrati odbranu, da znaš sve, izmene… Ja šutnem, promašim, želim da presečem loptu, moj igrač poentira… Tada mi je Fil Džekson rekao da mu to smeta. Na terenu te drži ako uradiš devet nekih drugih stvari ako uradiš korektno", rekao je Kukoč.
Upitan je i kakav odnos sa Majkl Džordanom, sa kojim je bio saigrač u Čikagu, gde su osvojili tri NBA prstena.
"Imamo super odnos, ja ne volim o tome da pričam. To je dogovoreno između nas. On mene voli i ceni", rekao je Toni.
Toni Kukoč bio je deo čuvene generacije koju je vodio Svetislav Pešić, koja je na SP u Bormiju na dominantan način osvojila zlato, a svemu tome su prethodile čuvene pripreme.
Profimedia
"Ima neka Crna planina kod Pirota. A, Stara? Za mene je bila Crna… (smeh). Ustati u šest ujutru, staviti na sebe 20 kila tereta i trčati sat i po vremena, i onda se vratiti na doručak, pa ponovo trening… Pa onda onih 250 stepenika…"
Nekadašnji igrač Jugoplastikе, Trеviza, Čikaga, Filadеlfijе, Atlantе i Milvokija tri puta bio jе šampion Evropе sa splitskom Jugoplastikom (1989, 1990. i 1991), dok jе sa Čikago Bulsima tri puta osvajao šampionski prstеn NBA ligе (1996, 1997. i 1998).
"Nismo se ni mi nadali tako nečemu, bili smo mladi. Godinu dana ranije smo se spasili od ispadanja. Odlučeno je u Jugoplastici da se guraju mladi igrači, pre svega Dino Rađa i ja. Došli su Boža Maljković, on je nama bio nepoznat, ali poznat u košarkaškim krugovima. Krenuli su treninzi, dobijanje utakmica, pobede, sve te to gura… Došao je i Duško Ivanović, prvo se desilo osvojeno prvenstvo protiv Partizana. Moja karijera je stalno paralelna sa Partizanom. Uvek nam je izgledalo da je Partizan bolji od nas, individualno. Mislim da smo mi bili bolje utrenirani i to je prevagnulo na našu stranu. Protiv Partizana nikada nije bilo lako, uvek je postojalo poštovanje, strah, i te utakmice su uvek bile na 2-3 poena", rekao je Toni Kukoč.
Kukoč jе osvojio i zlato na SP 1990. godinе u Argеntini, a u kolеkciji ima i dva olimpijska srеbra (1988,1992), jеdnu svеtsku bronzu (1994) i dva еvropska zlata (1989, 1991).
Feđa Dudić, trener koji je ostavio značajan trag u srpskom fudbalu kroz rad u Radničkom iz Kragujevca, danas vodi Maribor i u razgovoru je uporedio okolnosti u slovenačkom i srpskom fudbalu.
Prvi čovek Košarkaškog kluba Virtus iz Bolonje Masimo Zaneti pita se zbog čega su najveći srpski klubovi Zvezda i Partizan izostavljeni sa spiska kandiata za prelazak u novo takmičenje NBA Evropa.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Košarkaši Filadelfije pobedili su Golden Stejt kod kuće rezultatom 99:98, zahvaljujući blokadi Tajriza Meksija nad Dientonijem Meltonom – uz zvuk sirene.
Košarkaši Boston Seltiksa ostvarili su jednu od najubedljivijih pobeda u NBA sezoni, pošto su u gostima savladali Vašington Vizardse rezultatom 146:101.
Feđa Dudić, trener koji je ostavio značajan trag u srpskom fudbalu kroz rad u Radničkom iz Kragujevca, danas vodi Maribor i u razgovoru je uporedio okolnosti u slovenačkom i srpskom fudbalu.
Prvi čovek Košarkaškog kluba Virtus iz Bolonje Masimo Zaneti pita se zbog čega su najveći srpski klubovi Zvezda i Partizan izostavljeni sa spiska kandiata za prelazak u novo takmičenje NBA Evropa.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar