Košarka 173

21.4.2024.

3:17

Doktor Nikola Jokić – Denver poveo protiv Lejkersa! VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Los Anđeles Lejkerse, 114:103, u prvoj utakmici prve runde plej-ofa NBA lige.

Izvor: B92.Sport

Autor: Petar Tadić

Petar Tadić
Petar Tadić

Izabranici Majkla Melouna odigrali su veoma dobru utakmicu na startu serije, a posebno impresivni su bili u drugom poluvremenu koje su dobili 57:43.

Briljirao je Nikola Jokić koji je utakmicu završio sa 32 poena, 12 skokova, sedam asistencija i bez izgubljene lopte.

Jokić je u svom ritmu započeo pohod na novu šampionsku titulu, a u tome su mu pomogli i saigrači, Džamal Marej sa 22 poena, Porter je ubacio 19, a Gordon i Koldvel-Poup 12 poena.

U poraženom timu, Dejvis je postigao 32 poena, a Džejms 27. Podbacio je Dianđelo Rasel koji je iz igre šutirao 6/20, za tri poena 1/9.

Naredna utakmica igra se u noći između ponedeljka i utorka u 04.00

Lejkersi su odlično ušli u utakmicu, pogotovo Lebron Džejms i uspešno su održavali prednost tokom prve četvrtine. Jokić je bio jedini raspoložen kod Nagetsa i posle dvanaest minuta igre na semaforu je bilo 25:33.

Odličnu igru s kraja prve deonice, Lejkersi su preneli i na drugu, te je razlika ubrzo bila i dvocifrena, 37:49. To je bio alarm za Majkla Melouna, te je tajm-autom reagovao i uspeo je da probudi ekipu.

Pored Jokića, razigrali su se Majkl Porter junior i Gordon, pa je Denver serijom uspeo da uhvati priključak i dođe do egala. Do kraja nije bilo većih oscilacija i Lejkersi su na poluvreme otišli sa +3, 57:60.

Jokić je na poluvremenu imao 15 poena, Lebron 19, a Dejvis 18 poena.

Lejkersi nisu ličili na sebe u drugom poluvremenu, odnosno Nagetsi su ličili na one iz šampionske sezone od pre godinu dana. Sjajna odbrana, ali još bolji napad Denvera u trećoj, a potom i četvrtoj četvrtini.

Uključio se Marej, Kej-Si-Pi je ubacio četiri trojke u trećoj deonici, a uključio se i Jokić sa osam poena u ovom periodu. Prednost je rasla i Nagetsi su bili na +11 posle 36 minuta igre, 89:78.

Ekipa Darvina Hema je pokušala da se vrati, Dejvis je vukao, Lebron koliko je mogao, ali Jokić i družina su imali odgovor na svaki pokušaj tima iz Los Anđelesa.

Na kraju, Denver je upisao rutinsku pobedu i na najbolji mogući način je otvorio plej-of.

Jokić!

Zakucavanje, pa asistencija Jokića za Mareja za "overu" trijumfa Nagetsa – 114:101

04:51

46' Denver pred pobedom...

Jokić kontroliše skok, a zatim Eron Gordon poentira u reketu rivala, 110:98!

Ostin Rivs pogađa trojku, 110:101.

04:46

45' Denver održava prednost

Trojka Majkla Portera juniora! Nagetsi idu na +10.

Potom Jokić krade loptu i polaže je u koš, 108:96.

04:45

IDEEEEEEE! 🎯

04:44

43' Lejkersi se ne predaju

Entoni Dejvis u ovim trenucima vuče ekipu, dva puta je pogodio preko Jokića, a zatim je poentirao i sa bacanja, 100:93.

Trojka Nikole Jokića! Denver je na +10, 103:93.

Rivs poentira, 103:96.