Košarka 34

13.4.2024.

7:37

Šokantan poraz Denvera – Jokić tragičar VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od ekipe San Antonio Sparsa rezultatom 121:120 u pretposlednjem kolu osnovnog dela NBA lige.

Izvor: Tanjug

Tanjug/Eric Gay

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak na meču.

Jokić je na utakmici postigao 22 poena, uz 12 asistencija i sedam skokova, a u timu Denvera Džamal ​​Marej je bio najbolji sa 35 poena.

Viktor Vembanjama je bio najbolji pojedinac u pobedničkom timu sa 34 poena i 12 skokova i pet asistencija, a pratio ga je Sandro Mamukelašvili sa 21 poenom i 12 skokova.

Sparsi su poslednju četvrtinu dobili čak 34:20, a serijom 11:2 u poslednja tri minuta su uspeli da dođu do pobede.

Nagetsi su imali 17 poena prednosti početkom poslednje četvrtine, da bi Jokić 9 sekundi pre kraja promašio koš kojim je mogao da reši meč.

Ovako je Devonte Grejem pogodio flouter na 0,9 do kraja za šokantan poraz Denvera.

Sofascore

Denver je nedavnim trijumfom protiv Minesote uspeo da u direktnom okršaju dođe do liderske pozicije u Zapadnoj konferenciji NBA lige, ali su, porazom od poslednjeplasiranog San Antonija, Nagetsi ispustili prvo mesto.

Nagetsi su pali na treće mesto, a razlog je ukupno lošiji međusobni okršaj protiv Minesote i Oklahome.

U poslednjem kolu osnovnog dela NBA lige Denver će gostovati ekipi Memfisa u nedelju uveče.

Povratak na prvo mesto sada dosta zavisi od poraza Timbervulvsa od Finiks Sansa i Tandera od Dalas Maveriksa.