Nova vest
b92
Košarka 19

14.5.2025.

9:53

Šej hvalio Jokića, pa poručio: "Niko ne može sâm"

Košarkaš Oklahome Šej Gildžes-Aleksander izneo je utiske posle petog meča polufinalne serije Zapada.

Autor:B92.sport

B92.sport
Šej hvalio Jokića, pa poručio: "Niko ne može sâm"
Tanjug/AP Photo/Nate Billings

Tander je na svom terenu slavio protiv Denver Nagetsa sa 112:105 i tako poveo sa 3-2.

Nagetsima nije pomogao ni Nikola Jokić, koji je upisao 44 poena, 15 skokova i pet asistencija.

"Pre svega, on je veoma pametan, mislim da mu to daje prednost. Uvek rukovodi igrom, uvek razmišlja nekoliko akcija unapred, čita različite vrste odbrana, čita protivničke napade. Njegova inteligencija na terenu veoma je visoka i on je uvek upotrebljava", rekao je Gildžes-Aleksander.

Ističe da koliko god da je neko dobar, ne može ništa bez saigrača.

"Ovo je timski sport. Ne može niko samostalno, Čet je potreban meni, i ja njemu, Vilijams, itd. Jasno je da je Jokić vrlo talentovan, ali nama je najvažnija pobeda, danas smo je ostvarili", istakao je SGA.

Šesti meč na programu je u petak od 2.30.

Podeli:

Komentari 19

Podeli:

Lige petice

Runi se nudi Junajtedu

Legenda Mančester Junajteda i najbolji strelac svih vremena Vejn Runi rekao je da bi bio zainteresovan da se vrati u klub kao pomoćni menadžer pod vođstvom bivšeg saigrača Majkla Kerika.

B92.sport

10:08

34 min

U fokusu

Vidi sve
Testovi

Test: Toyota C-HR hibrid – teško je odoleti

Izuzetno atraktivan dizajn nove Toyote C-HR nije jedino što je izdvaja od konkurencije. Tu je i pogon na sva četiri točka, plag-in hibridna opcija, ali i brojna napredna tehnička rešenja.

Auto magazin/Aleksandar Bursać

21:30

13 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu