Pokušali smo da objasnimo čitav trejd, a detaljnije o tome čitajte OVDE.
Los Anđeles Lejkersi su ga predstavili kao svog novog igrača i odmah je upitan da li je znao za trejd i kako komentariše priče da nije hteo da prihvati ugovor od Dalasa 2026. godine.
"To je njihova odluka i nemam komentar na to. Ne znam što su to uradili. Apsolutno nikakve priče da neću prihvatiti ugovor nisu istinite", rekao je Dončić.
Da li ima nešto da dokaže?
"Da. Hoću titulu. Ovde se ne dolazi zbog nečega drugog. Imam sve da pokažem i dokažem i želim titulu", poručio je Luka.
Pre par godina u podkastu je rekao da bi voleo da igra sa Lebronom, a sad igra sa njim i kod Džej Džej Redika, autora tog podkasta...
"Ostvarenje sna. Uvek sam se divio Lebronu i ima toliko toga što mogu da naučim od njega... Mislim da ćemo obojica saigrače činiti boljima, pomoći svima jer smo izuzetno inteligentrni košarkaški. Uzbuđen sam što ćemo sarađivati i svakog dana ćemo biti bolji"
Mislio je da će celu karijeru igrati u Dalasu, ali...
"Iskreno, bilo mi je teško u početku, osećao sam se kao da je prošlo mesec dana iako je prošlo samo dva. Bilo je veoma emotivno i teško, a danas je mnogo bolje i srećan sam što sam ovde. Ovo su Lejkersi. Jedan od najboljih timova u istoriji košarke"
"Svi su bili iznenađeni, a možete misliti Koliko sam ja bio iznenađen. Kada sam se probudio nisam verovao i mislio sam da je to 1. April. Teški su to momenti za mene, ali imam priliku da igram za najveći klub na svetu i mislim da je ovo sjajna prilika za mene"
Lebron voli Dončića što je takođe važno, a šta mu je rekao?
"Odmah me je pozvao. Bio je u Njujorku i nismo mnogo pričali jer mi je rečeno da zna kako se osećam i lepo od njega što me je pozvao odmah i poželeo dobrodošlicu u Los Anđeles", kaže Dončić.
Cela liga je bila šokirana ovim trejdom.
"Video sam neke komentare i trudio sam se da ne budem prisutan na mrežama. Mi smo rivali, a ljudi tako lepo pričaju o meni i to puno znači. Direktno nisam razgovarao sa mnogo ljudi, zaista"
Dušan Tadić, nekadašnji srpski reprezentativac, poveo je navijanje gostujućih pristalica u Novom Sadu nakon prvog meča drugog kola kvalifikakcija za Ligu konferencija.
Novak Đoković imaće na US Openu priliku da obori čak tri istorijska rekorda. Srpski as može da postane rekorder po broju odigranih mečeva i ostvarenih pobeda u istoriji turnira, ali i najstariji šampion.
Dušan Vlahović mogao bi karijeru da nastavi u Bešiktašu. Italijanski mediji otkrivaju detalje ponude vredne čak 70 miliona evra, kao i šta srpskog napadača očekuje u narednim danima.
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Luka Milivojević smatra da crveno-beli imaju kvalitet za visok plasman u Ligi šampiona, ali upozorava na veliki disbalans u srpskom fudbalu.
Trener fudbalera Partizana Saša Ilić izjavio je danas pred utakmicu protiv Mačve da ne očekuje lak meč, istakavši da "crno-beli" moraju ritmom da gaze protivnike u domaćem prvenstvu.
Sud za sportsku arbitražu (CAS) zakazao je za 8. oktobar saslušanje povodom žalbe fudbalskog saveza Senegala na odluku kojom mu je oduzeta titula Kupa afričkih nacija i dodeljena Maroku.
Noa Lajls trijumfovao je u finalu trke na 100 metara na prvenstvu Sjedinjenih Američkih Država, održanom na stadionu Ikan u Njujorku, ostvarivši rezultat od 9,79 sekundi.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Luka Milivojević smatra da crveno-beli imaju kvalitet za visok plasman u Ligi šampiona, ali upozorava na veliki disbalans u srpskom fudbalu.
Trener fudbalera Partizana Saša Ilić izjavio je danas pred utakmicu protiv Mačve da ne očekuje lak meč, istakavši da "crno-beli" moraju ritmom da gaze protivnike u domaćem prvenstvu.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
MG je predstavio novu fastback limuzinu MG 07, koja će biti dostupna u električnoj i plug-in hibridnoj verziji. Početna cena na domaćem, kineskom tržištu iznosi oko 20.000 evra.
Mercedes će 29. jula zvanično predstaviti potpuno novu, treću generaciju modela GLA, jednog od svojih najprodavanijih SUV vozila. Novi GLA nastavlja borbu sa rivalima kao što su BMW X1 i Audi Q3, ali donosi i inovacije.
Sve veći broj novih automobila isporučuje se bez rezervnog točka, a umesto njega vozači dobijaju set za reparaciju gume i mali kompresor. Iako to mnogima smeta, proizvođači za ovu odluku imaju nekoliko važnih razloga.
Google menja politiku skladištenja i počinje da ubraja sve Android rezervne kopije (SMS, pozive i podešavanja) u prostor Google naloga. Korisnici imaju 45 dana da prilagode memoriju pre pauziranja bekapa.
Komentari 12
Pogledaj komentare Pošalji komentar