PAO je na svom terenu savladao crno-bele 96:84 u 20. kolu Evrolige i tako se rvenaširao ekipi Željka Obradovića za ubedljiv poraz u Beogradu.
Partizan je u 14. kolu slavio sa 18 razlike (91:73), a ekipa Ergina Ataman mogla je da bude i ubedljivija, ali je na kraju poebdila sa 12 poena prednosti.
"Veoma važna pobeda za nas, najvažnija svakako ove sezone. Igrali smo bez dva pleja. Partizan je veliki tim, ostavrili su velike pobede u prethodnom periodu, ali večeras nije mogao. Ne brinem za razliku, neverovtna pobeda. Nisu nam bila bitna poslednja tri-četiri minuta, imamo četiri poebde više od Partizana", rekao je Ataman, aludirajući na pobedu Partizana u Beogradu sa većom razlikom.
Starsport
"Ova pobeda je ekstremno važna za nas. Zaista, najvažnija pobeda na domaćem terenu ove sezone. Igrali smo protiv vrlo dobrog tima. Oni su u odličnoj formi u poslednjim utakmicama. Tokom celog meča smo odigrali perfektnu odbranu, Nismo im dozvolili lake posede, čak ni kada su postizali poene. U napadu se lopta kretala dobro i pametno. Imali smo doprinos šestorice igrača. Moramo da igramo u kratkoj rotaciji, ali Džerijan Grant je dao veliki doprinos, bio je jedini plejmejker. I Kendrik Nan je odigrao odlično. Čedi Osman, Huančo, Olmer Jurcevan su dali veliki doprinos ovoj pobedi. Još jednom smo pokazali pobednički i šampionski karakter", rekao je Turčin i osvrnuo se na OAKA arenu i atmosferu u njoj.
"Takođe, atmosfera i navijači su bili neverovatni. Pobedili smo i verujem da su naši navijači pobedili u atmosferi u odnosu na navijače Partizana u Beogradu", istakao je Ataman.
Ustiske posle meča izneo je i Džerijan Grent, koji je bio igrač utakmice sa 14 poena, sedam skokova i osam asistencija za više od 37 minuta igre.
"Osećam se sjajno, igrao sam mnogo minuta, morao sam da istupim. Salsužili smo pobedu. Atmosfera je bila sjajna.Možemo da pobedimo svakog", rekao je najbolji igrač PAO.
Kendrik Nan ubacio je 25 poena uz četiri uhvaćene lopte.
"Imamo širok roster, idemo uvek na pobedu. Ovo je naša najbolja utakmica kod kuće. Saigrači su mi davali lopte, samo radim ono što se od mene traži", rekao je Nan.
Novak Đoković završio je učešće na Mastersu u Sinsinatiju već posle prvog meča, a nakon poraza od Tijaga Agustina Tirantea govorio je o zdravstvenom problemu koji ga prati godinama.
Nikola Kalinić ima još godinu dana ugovora sa Zvezdom i pitanje da li se nalazi u planovima trenera Ibona Navara. Sada je dobio ponudu bivšeg kluba iz Srbije.
Radnički iz Kragujevca napravio je veliko iznenađenje u petom kolu Superlige Srbije, pošto je u Humskoj savladao Partizan sa 1:0, i to nakon što je više od sat vremena igrao sa desetoricom.
Filadelfija je angažovala Tomasa Balcetisa, bivšeg člana Denver Nagetsa, koji će u novom klubu biti zadužen za sektor košarkaške inteligencije, analitike i inovacija.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Košarkaši Partizana u utorak od 20 sati i 15 minuta gostuju ekipi Panatinaikosa u meču 13. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate pred predstojeći susret.
Radnički iz Kragujevca napravio je veliko iznenađenje u petom kolu Superlige Srbije, pošto je u Humskoj savladao Partizan sa 1:0, i to nakon što je više od sat vremena igrao sa desetoricom.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Kineski električni automobili i dalje su gotovo nedostupni kupcima u SAD zbog visokih carina, ali analitičari smatraju da bi potražnja za pristupačnim EV modelima mogla naterati Amerikance da promene stav.
Lamborghini je predstavio Revuelto SV, najsnažniji i najbrži serijski model u istoriji marke. Hibridni V12 razvija čak 1.065 KS, ubrzava do 100 km/h za 2,4 sekunde i juri preko 345 km/h!
Mnogi vozači leti ostavljaju prozor malo otvoren kako bi sprečili zagrevanje kabine. Međutim, ADAC test pokazuje da ovaj trik donosi mnogo manju korist nego što većina misli.
Holandski Spyker ponovo je među proizvođačima superautomobila! Novi Preliator XXV donosi 812 KS, V8 biturbo motor, manuelni menjač i proizvodnju ograničenu na samo 25 primeraka.
SpaceXAI je zvanično lansirao Grok 4.6, novi AI model za složene agentske zadatke. Saznajte sve o performansama, cenama i dostupnosti na Cursor i Grok Build platformama.
Komentari 9
Pogledaj komentare Pošalji komentar