Košarka 4

22.3.2024.

22:20

Panatinaikos preokretom do pobede nad Barsom, četiri poena Kalinića

Košarkaši Panatinaikosa slavili su u 31. kolu Evrolige protiv Barselone, 89:81 (20:23, 14:23, 26:15, 29:20).

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
EPA-EFE/Georgia Panagopoulou

Grčka ekipa je nastavila sa dobrim igrama u poslednje vreme, bila im je to peta pobeda u poslednjih šest mečeva u elitnom takmičenju, dok je Barselona doživela drugi uzastopni poraz.

Dve ekipe su posle ovog kola izjednačene po učinku, 20-11.

Bio je to slobodno se može reći meč preokreta, jer su Atinjani bili u velikom zaostatku u prvom delu.

Imali su sredinom druge deonice minus od 16 poena, da bi na poluvremenu bilo 34:46.

Uspeli su da se dignu u trećoj četvrtini, u dva navrata čak i pređu u vođstvo, da bi u poslednjih deset minuta sve rešili.

Dominirali su, imali čak i dvocifrenu prednost i tako stigli do važne pobede.

Najbolji pojedinac u redovima Panatinaikosa bio je Kendrik Nan sa 22 poena, Konstantinos Mitoglu je dodao 19, dok je Kostas Slukas imao 18.

Nikola Kalinić je u ekipi Barselone odigrao 24 minuta, postigao je četiri poena.

Najbolji u redovima gostiju bili su Jan Veseli  i Vili Ernangomez sa po 13 poena, Tomas Šatoranski je dodao 12, koliko je imao i Aleks Abrines.