Njih dvojica su se sukobili ispred svlačionice Beogradske arene, na dan odigravanja treće utakmice finala plej-ofa ABA lige između Zvezde i Partizana.
"I sada kada se sedim knedla je u grlu – ružan osećaj do kojeg nije ni trebalo da dođe. Do moje reakcije je došlo zbog onoga što se desilo u finalu. Mislim da takvim stvarima i ljudima koji se tako ponašaju na terenu – nije mesto u sportu i ne bi trebalo da prođe bez sankcije. U ovom svetu nema pravde, ali ja se negde uvek borim za nju i nadam se da treba da bude zadovoljena. Stava sam da takvo ponašanje ne sme da prođe bez reakcije, a bukvalno niko nije reagovao. Apsolutno niko", rekao je Lazarević za "Meridian sport".
Lazarević je na kraju izvukao deblji kraj.
"Meni i dalje nije jasno zašto je on tako postupio. Do moje reakcije je došlo kulminacijom svega, a prvenstveno jer sam se osetio poraženo kao čovek. Deset godina igram ABA ligu, bezroj puta sam igrao protiv Partizana, kada je izbio incident između Lesora i Petruševa, ja sam uhvatiio Matijasa da ne napravi još veći problem. Apsolutno smatram sebe da sam osoba koja nije incidentna i kome nikada ne bi palo na pamet da uradi nešto slično. Mislim da nijednim svojim potezom nisam isprovcirao protivnika. Mi nismo imali nijednu interakciju, ja sam do tog trenutka imao nula sekuundi na terenu. Mene je bolelo što niko nije reagovao – ni Partizan, ni Zvezda, ni sudije, ni delegati, ni ABA liga. Svi koji su bili uključeni u događaj te utakmice – niko nije reagovao. Kroz novine se provlačilo Naneli davio Lazarevića, navijači su se međusobno prepucavali, što je u meni stvaralo ružniji i ružniji osećaj. Izazvalo je u meni odluku da moram da uradim nešto po tom pitanju. Ja sam inicirao celu reakciju sa mojim pitanjem. Muškarci smo, niko ne plače zbog udarca. Završilo se opet nedefinisano, kao što je i počelo", istakao je i dodao:
"Dovoljno sam se iskontrolisao i bio priseban da sve bude van terena. Nikome se nisam žalio, ali sam smatrao da je bilo potrebna reakcija na nesportski potez jednog igrača prema drugom. Zaista mislim da nisam izazvao nijednim svojim gestom. Kada već niko nije pozabavio time, imao sam potrebu da vidim zašto je on to uradio. Meni je na utakmici delovalo kao odgurivanje, a kada sam pregledao snimak shvatio sam da on uopšte ne gleda loptu, već ide direktno na mene i hvata me za vrat. Njegova reakcija nema veze ni sa čim".
Ne bi imao problem opet da sretne Nanelija.
"Ja nisam taj tip. Ne volim da se pamtim po ružnim dešavanjima. Ne volim da budem deo tih priča. Nije trebalo da dođe do toga, jer nije mogao niko da ne vidi njegov potez na utakmici. Morao je neko da se pozabavi time, da sankcioniše nesportski gest… Ružno što se tako završilo, ali generalno tenzija između klubova se negde uvek slomi na igračima. Ne opravdavam ni njega, a ni sebe. Sigurno da smo bili pod dejstvom celog ambijenta. Nažalost, preraslo je u ličnu stvar. Ja bih posle svega mogao da sednem sa tim momkom i da ga pitam samo – zašto", jasan je Lazarević.
Podsetimo, Lazarević od letos igra za FMP, kao pozajmljeni igrač Crvene zvezde.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Jovo Lukić našao se u centru pažnje fudbalske javnosti nakon što je, prema podacima Transfermarkt-a, postao najtraženiji igrač na svetu.
NBA veteran Džejms Harden uhapšen je u ranim jutarnjim časovima u Teksasu i protiv njega je podignuta optužnica za nezakonito nošenje oružja, prenose američki mediji.
Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je peto mesto u A finalu u disciplini K1 200 metara na Evropskom prvenstvu u sprintu u portugalskom Montemor o Velju.
Marokanska reprezentacija nastavlja da sledi strategiju oslanjanja na dijasporu, a najnovija startna postava dodatno je potvrdila taj trend. Svih 11 igrača u početnoj postavi protiv Brazila rođeno je van te zemlje.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Američka teniserka Robin Montgomeri osvojila je danas titulu na WTA turniru u Hertogenbošu, pošto joj je Čehinja Barbora Krejčikova zbog bolesti bez borbe predala meč finala.
Litvanski plejmejker Arnas Velička karijeru će najverovatnije nastaviti u australijskom Brizbejnu ili podgoričkoj Budućnosti, prenose mediji iz njegove domovine.
U Barseloni je održan važan sastanak čelnika Evrolige sa klubovima koji trenutno nemaju stalne licence, među kojima su bili i Partizan i Crvena zvezda. Tema razgovora bila je budućnost takmičenja i potpuna transformacija sistema u kojem klubovi funkcionišu.
Nakon što su Crvena zvezda i Partizan završili sezonu u Evroliga, bez plasmana u završnicu, bivši trener i košarkaški analitičar Vlade Đurović ponovo je izneo oštre kritike na račun strategije večitih rivala.
Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je peto mesto u A finalu u disciplini K1 200 metara na Evropskom prvenstvu u sprintu u portugalskom Montemor o Velju.
Marokanska reprezentacija nastavlja da sledi strategiju oslanjanja na dijasporu, a najnovija startna postava dodatno je potvrdila taj trend. Svih 11 igrača u početnoj postavi protiv Brazila rođeno je van te zemlje.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Američka teniserka Robin Montgomeri osvojila je danas titulu na WTA turniru u Hertogenbošu, pošto joj je Čehinja Barbora Krejčikova zbog bolesti bez borbe predala meč finala.
Aleksa Amanović sa dosta uspeha godinama nastupa u Kazahstanu, a posle skoro polovine sezone se nalazi na dobrom putu da sa Ordabasijem skine Kairat sa trona.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Peugeot je ove nedelje zvanično predstavio E-208 GTi, prvi potpuno električni model sa legendarnom GTi oznakom, a sada su poznati svi tehnički detalji, kao i cena ovog automobila.
Sada već davnog 15. novembra 2001. godine, Bil Gejts je svetu predstavio prvu "Xbox" gejming konzolu. Povodom 25. rođendana, Microsoft je za ovu godinu spremio ograničeno izdanje.
Komentari 35
Pogledaj komentare Pošalji komentar