Košarkaši Crvene zvezde su izgubili od Partizana pred njihovim navijačima sa 79:76 u prvom ovosezonskom “večitom” derbiju u Evroligi.
Crveno-beli su kontrolisali veći deo meča, gotovo 35 minuta, a onda je usledio preokret crno-belih u završnici četvrte četvrtine.
To dokazuje da utakmica nije gotova do poslednjeg zvižduka i da utakmica traje 40 minuta. Zvezda nije imala koncentraciju da završi meč, iako je u završnici treće četvrtine imala velikih +16.
Kada se pogleda konačna statistika, može da se zaključi da su nijanse odlučile duel. Partizan je bio konstantniji sa penala, bolji u šutu za dva poena, dok su za tri bolje šutirali crveno-beli.
Ipak, kada se sve sagleda, crno-beli su imali manje izgubljenih lopti i to je parametar koji je možda i odlučio duel. Zvezda je pred poslednju četvrtinu imala dve manje od Partizana, da bi u poslednjem kvartalu crveno-beli izgubili loptu čak pet puta, naspram jedne izgubljene rivala. Pored toga, Partizan je pronašao rešenja u napadu i rešio utakmicu u svoju korist.
Crvena zvezda je u "večitom" derbiju ostala kratka u samoj završnici, ali je kroz utakmicu imala nekoliko jasno izraženih individualnih linija igre. Napad se praktično sveo na dvojicu igrača, dok je ostatak rotacije dao znatno manji doprinos nego što je potrebno za ovakvu utakmicu.
🟢 Džordan Nvora – Najbolji igrač crveno-belih na ovom meču, predvodio je napad svog tima, delovalo je nezaustavljivo u nekim momentima. Solidno je odigrao u odbrani, dominirao u skoku. Završio je meč sa 20 poena uz sedam skokovavv. Mnogo puta crno-beli nisu imali rešenje za njega. Jedina zamerka je to što je imao četiri izgubljene lopte.
🟢 Džered Batler – Imao je izrazito poentersku ulogu i to je ispunio gotovo do maksimuma. Njegovi poeni dolazili su brzo, često iz prodora ili iz individualnih rešenja jedan na jedan, što je Zvezdi u pojedinim momentima davalo neophodan impuls. Ipak, ono što je nedostajalo u njegovoj igri jeste organizacija – napad se retko razvijao kroz njega. Završio je meč sa dve asistencije i dva skoka, uz 20 poena. Svakako jedan od najboljih pojedinaca u redovima Zvezde.
🟡 Donatas Motiejunas – Doneo je iskustvo i stabilnost, posebno u post igri i zatvaranju skoka. Nije bio dominantan, ali je igrao racionalno, bez forsiranja. U utakmici visokog intenziteta, dao je ono što je mogao u okviru svoje uloge, ali bez jačeg ofanzivnog uticaja koji bi rasteretio bekovsku liniju.
🟡 Semi Odželej – Ostao je bez ofanzivnog doprinosa. Iako je defanzivno pokušavao da odgovori na fizičku igru rivala, Zvezda od njega nije dobila poene ni šutersku pretnju, što je dodatno suzilo napadački prostor. U derbiju ovakvog intenziteta, to je bio ozbiljan minus.
🔴 Kodi Miler-Mekintajer – Imao je momente u kojima je delovao kao neko ko može da preuzme kontrolu. Ulazio je u ritam u tranziciji, tražio kontakt, pokušavao da razbije prvu liniju odbrane i otvori prostor saigračima. Međutim, kako je utakmica odmicala, njegov uticaj je slabio. Partizan je uspeo da mu zatvori ulaze, da ga natera na teške odluke i da ga izvuče iz komforne zone. Šut iz igre je bio katastrofalan 2/11, upisao je četiri skoka uz šest asistencija, ali i četiri izgubljene lopte.
Pedja Milosavljevic/STARSPORT
🔴 Devonte Grejem – Očekivalo se da donese mirnoću, ritam i kreaciju, ali je ostao bez pravog uticaja. Šut ga nije služio, a ni u "pick-and-rollu" nije uspevao da razbije Partizanovu odbranu. Njegovo prisustvo na parketu nije donelo prevagu u organizaciji, što se posebno osetilo u momentima kada je Zvezda imala priliku da prelomi meč.
🔴 Nikola Kalinić – proveo mnogo vremena na parketu, ali bez prepoznatljivog ofanzivnog pečata. U defanzivi je radio ono što se od njega očekuje, preuzimao, pomagao i zatvarao linije dodavanja, ali u napadu nije uspevao da se nametne. Retko je ulazio u završnicu sa loptom, a šut spolja nije bio faktor. U ovakvim utakmicama Zvezdi je potrebna i njegova energija u napadu, koja je ovog puta izostala.
🔴 Dejan Davidovac – Imao ulogu igrača koji treba da širi reket i povezuje linije tima, ali bez većeg konkretnog učinka. Trudio se da otvori napad šutem spolja i kretanjem bez lopte, ali je ostao u senci glavnih opcija. Njegova partija bila je korektna u timskom smislu, ali bez trenutka koji bi promenio tok meča.
🔴 Ebuka Izundu – Tek se vratio iz povrede, dobio je određenu minutažu. Nije se najbolje snašao, očekivalo se da možda može da utiče na skok igru svog tima. Na kraju četiri poena i dva skoka uz četiri faula.
Stefan Miljenović, Aleksandar Nedeljković i Novak Pavlović – Nisu ulazili u igru.
Peđa Milosavljević/Starsport
🟡 Saša Obradović – Na konferenciji za medije je istakao da je zadovoljan kako je njegova ekipa odigrala i da su neki faktori uticali na ishod meča. Dobro je pripremio utakmicu, vodio je veći deo meča, kontrolisao ritam od samog starta, ali je njegov tim pao u završnici, a on nije uspeo da pronađe adekvatnu rotaciju. Nije uspeo da trgne ekipu i mirno priede meč kraju.
Zvezda brzo mora da arhivira ovaj poraz i fokusira se na nastavak sezone. Odmah iza ugla je prvo duel sa liderom Evrolige – Hapoelom u Tel Avivu, a potom u "Beogradsku arenu" stiže Virtus iz Bolonje.
Crveno-beli su palni na tabeli elitnog takmičenja, trenutno nalaze na sedmom mestu sa devet pobeda i šest poraza.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Međunarodni olimpijski komitet (MOK) saopštio je da više ne preporučuje ograničenja za učešća Belorusa, bilo u pojedinačnim bilo u timskim sportovima,.
KK Crvena zvezda suočava se sa ozbiljnim kadrovskim problemima pred početak četvrtfinalne serije plej-ofa ABA lige, pošto trener Saša Obradović neće moći da računa na nekoliko važnih igrača.
Fudbalski klub Crvena zvezda saopštio je da će od petka biti otvorena knjiga žalosti povodom smrti nekadašnjeg funkcionera Vladimira Cvetkovića, koji je preminuo u sredu u 85. godini.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Prvotimac Crvene zvezde Džordan Nvora je sumirao utiske nakon kraja sezone crveno-belih u eliti i otkrio šta je Saša Obradović rekao ekipi na poluvremenu protiv Barselone.
Saša Obradović, trener košarkaša Crvene zvezde, osvrnuo se na nesvakidašnju plejmejkersku situaciju u njegovom timu nakon pobede nad Fenerbahčeom (79:73) u meču 31. kola Evrolige.
Crvena zvezda u poslednje vreme deluje sve uigranije i opasnije. Jedan od glavnih razloga za to je sve bolja saradnja između Džordana Nvore i novog pojačanja, Džereda Batlera.
Vest da je Uroš Stevanović ovog 4. maja podneo ostavku na mestu selektora vaterpolo reprezentacije Srbije, nepunih pet meseci posle evropskog zlata, iznenadila je sportsku javnost.
Tesla je objavila opoziv za 218.868 vozila u SAD zbog problema sa kašnjenjem prikaza slike sa kamere za vožnju unazad, što može da poveća rizik od sudara.
Glasine o Fordovim naporima da licencira Geely tehnologiju i potencijalno razvije modele na kineskoj platformi možda su naišle na probleme u SAD - ali kineski brend ne odustaje.
Honor 600 jasan je predstavnik niti koja se proteže kroz celu N600 seriju - redefinisanje načina na koji koristite telefon, uz kreativnost omogućenu veštačkom inteligencijom.
Aplikacija za upoznavanje Bumble beleži pad broja korisnika i pretplatnika, a kompanija je odlučila da spovede transformaciju zasnovanu na AI-u i kvalitetnijem povezivanju korisnika.
Komentari 67
Pogledaj komentare Pošalji komentar