Potpuno dva lica beogradskog kluba prikazana u prestonici Španije. Prvo poluvreme je bilo očajno, jedno od najgorih koje su crno-beli odigrali dosad – bezvoljno, bezidejno, sa potpuno nerezonskim faulovima. A onda...
Petnaestominutna pauza donela je preokret, ali su crno-beli ipak zakasnili – uspavali su se za prvih 20 minuta!
Već na startu treće četvrtine videla se reakcija i potpuno drugačiji pristup, dok je posledni kvartal pokazao kako Partizan može i mora da izgleda ukoliko želi da se nosi sa najboljima.
U poslednjih 10 minuta izabranici Željka Obradovića ubacili su 30 poena, što je skoro isti poenterski učinak koji su imali u prva dva kvartala zajedno (33)!
Od -19 do -4, da, to su uspeli crno-beli (84:80) u toj poslednjoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno da poklekne "kralj".
Sofascore
Nije lako analizirati učinak košarkaša posle ovako "čudne" utakmice, a evo kako smo mi to uradili:
🟢🟡 Karlik Džons – Starter. Najveća minutaža u ekipi. Izostanak Šejka Miltona mu je teško pao, gubio je snagu na poziciji plejmejkera, a odlično ga je i zagradio Real, pogotovo preko Fakunda Kampaca koji je konstantno bio "u stavu". Ipak, na kraju je "izboksovao" dvocifren broj poena (10), a ekipi je pomogao i na skoku. Deset poena i četiri skoka.
🔴 Mika Murinen – Ostvario evroligaški debi. Na parketu je proveo nešto više od tri i po minuta i pokazao da još uvek nije dorastao ovom nivou.
Miikka Muurinen made his EuroLeague debut and already got his first taste of the Zeljko Obradovic tough love pic.twitter.com/ratdzcdHAd
— Eurohoops (@Eurohoopsnet) October 15, 2025
🟡 Dvejn Vašington – Od očaja do sjaja. Ponovo se gubio, pravio faulove , a koš već upisan... Ipak, kao da je sve to od pritiska, jer je u ključnim momentima kada je Partizan gubio dvocifrenom razlikom pogodio tri trojke i maltene ga vratio u meč! Treba da poradi na tome da takav bude od početka meča, a o defanzivnom planu je izlišno govoriti... Jedanaest poena i dve asistencije.
🟢🟡 Dilan Osetkovski – Miran, staložen, tih, a čovek od zadatka. Ume Dilan tako kroz svoju karijeru da veličinu pokaže u izuzetno teškim utakmicama, a to je definitivno bila ova. Jedino što se kod njega čeka jeste serija šuteva sa distance... Najbolji je posao uradio na skoku, a to vrlo verovatno ima veze sa zonom koju je igrao Real. Jedanaest poena i šest skokova!
Mitar Bošnjaković – Nije ulazio u igru.
Oscar DEL POZO / AFP / Profimedia
🟢🟡 Vanja Marinković – Ako u obzir ne uzimamo one promašaje iz uglova – dobro veče za kapitena. U prvom poluvremenu je pogodio dve trojke i tako sprečio veću katastrofu Partizana, a ponovo je ogromnu ulogu imao u odbrani. Unosio je poverenje i energiju u momentima kada je toga manjkalo, a ostaje žal za onom njegovom promašenom trojkom u poslednjoj deonici kada su crno-beli bili veoma blizu izjednačenja... trinaest njegovih poena, četiri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte.
🔴 Aleksej Pokuševski – Još jedno mlako veče, ništa za četiri minuta na parketu...
🟡 Sterling Braun – Starter. Odmah iza Karlika – igrač sa najvećom minutažom što znači da je opravdao poverenje Željka Obradovića iako se od njega možda statistički mnogo više očekivalo. Falio je njegov šut sa distance, a pažnju je privuklo i njegovo neuspelo polaganje u momentima kada je Partizan bio nikad bliži. Zna on da zakuca kada tako dobije loptu za kontru, ali je sada hteo da je samo "spusti" u koš, usporio je i "popio" blokadu. Osam poena i tri asistencije.
🔴🟡 Isak Bonga – Starter. Definitivno nije bilo njegovo veče, podbacio je u oba smera, iako se od njega uvek očekuje mnogo, pogotovo kada govorimo o odbrani. Pet poena, jedan skok i jedna asistencija.
🔴 Arijan Lakić – Za skoro šest minuta koliko je proveo na parketu nije imao nikakav učinak.
🟢 Džabari Parker – Starter. Zasijao je pravim sjajem i opravdao sve one priče o njemu kada je stigao u Partizan. Neverovatan je bio u napadu, za manje od minut je vezao osam poena i na njegovim krilima su crno-beli "preživeli" na startu drugog poluvremena. Fali mu još malo da pohvata u rotacijama i preuzimanjima i biće nezaustavljiv! Definitivno svetla tačka utakmice u Madridu – završio je meč sa 23 poena, jednim skokom i jednom asistencijom.
Tajrik Džons – Starter. Nije bio na visini zadatka i "ogolio" Partizanov problem u nedostatku još jedne čiste petice. Pet poena, dva skoka, dve asistencije, dve izgubljene i jedna ukradena lopta.
🟢 Željko Obradović – Nema se šta puno zameriti treneru Partizana. Činjenica je da je utakmica bila dobro spremljena jer crno-beli su imali dobro izgrađene napade u zavisnosti da li se Real branio u zoni 2-3 ili 3-2. I sam je naglasio da je igračima objasnio da Tavaresa ne mogu napadati "unutra". Ono što je timu kao timu falilo jeste na kraju – realizacija.
Naredni meč Partizan već igra u petak protiv Baskonije koja nema nijednu pobedu u Evroligi, ali je u španskom prvenstvu pobedila Real u poslednje odigranoj utakmici (105:100).
Činjenica je da crno-beli mogu mnogo da nauče iz ovog poraza, na psihološkom planu i te kako utiče linjenica da su sa -19 uspeli da spuste na -4, a treba istaći da atleticizam ekipe iz Vitorije ne može da se meri sa Realom.
Treba ostati pribran i ne "srljati" – upravo se možda na tim krilima izvuče polovičan učinak iz ovog duplog kola.
Predsednik Sportskog društva Fenerbahče Sadetin Saran priveden je u Istanbulu pod optužbom da je koristio drogu, objavili su turski mediji, preneo je AP.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Mnoge već hvata praznična euforija - u redu je da se opustite, ali je važno da ne sedate za volan ako ste popili "čašicu više". Pre svega zbog bezbednosti sebe i drugih, a onda, u krajnjoj meri, i zbog kazni.
iPhone Air nove generacije i dalje bi mogao da se pojavi na tržištu na jesen 2026. godine, tvrdi na kineskoj društvenoj mreži Weibo insajder poznat pod nadimkom "Fixed Focus Digital".
Komentari 15
Pogledaj komentare Pošalji komentar