Košarka 4

24.4.2024.

21:35

Brejk Fenerbahčea protiv Monaka, 11 poena Gudurića

Košarkaši Fenerbahčea slavili su u prvom meču četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige protiv Monaka, 95:91.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Tako su kao gosti košarkaši ekipe iz Istanbula došli do "brejka" i poveli u seriji sa 1-0.

Monako je bolje počeo meč i dobio početnu četvrtinu sa 26:15.

Imali su izabranici trenera Saše Obradovića i 14 poena prednosti u drugoj četvrtini (34:20), da bi na odmor otišli sa +9, 46:37.

Fenerbahče je zaigrao bolje u nastavku i do kraja treće deonice uspeo da priđe na samo pola koša zaostatka, 61:60.

To je značilo pravu dramu u poslednjih deset minuta.

Činilo se da će Monako uspeti da slavi, naročito kada je u dva navrata u poslednjoj deonici bio na devet poena prednosti (74:65).

Međutim, usledio je odličan finiš ekipe iz Istanbula, koja je na minut i po pre kraja uspela da povede sa 79:76.

Hejs Dejvis je potom pogodio dodatno bacanje za 80:76.

Džerom Blosomgejm je uzvratio trojkom iz ugla, čime je smanjio na poen prednosti za goste, da bi Alfa Dijalo sa linije penala doneo novu prednost Monaku sa linije penala (81:80), i to na 45 sekundi do kraja.

Nik Kalates je potom izjednačio pogodivši jedno bacanje, 81:81.

Monako nije iskoristio napad, pa je Fener imao priliku da na 11 sekundi organizuje napad i dođe do pobede.

Marko Gudurić nije uspeo da pogodi ušavši pod koš, pa se tako došlo do produžetaka.

Tu je tim Šarunasa Jasikevičusa odigrao daleko bolje i zasluženo slavio.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Najdžel Hejs-Dejvis sa 19 poena, Nik Kalates je dodao 17, a Nejtan Sestina 16 poena.