Kup Predsednika iliti Superkup Turske je ponovo u vlasništvu ekipe Fenerbahčea i to posle osam godina.
Aktuelni šampion Turske i šampion Evrolige je u "Sinan Erdem Domu" pobedio Bešiktaš i podigao trofej Superkupa Turske, pa istanbulski crno-beli ostaju na samo jednom trofeju Kupa Predsednika, onom iz 2012. godine.
Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa su prekinuli dominaciju Anadolu Efesa, jer su oni ovaj trofej osvajali od 2018. godine svaki put, s tim što je 2020. i 2021. godine otkazan zbog koronavirusa, a 2023. zbog velikog zemljotresa.
Dušan Alimpijević ostaje bez pehara ovoga puta, ali su njegovi igrači pružili jak otpor favorizovanom Fenerbahčeu.
Najefikasniji pojedinac i čovek sa indeksom korisnosti 21 bio je finski centar Mikael Jantunen.
On je završio utakmicu sa 19 poena i 7 skokova, pa je "rastužio" Alimpijevića i Fenerbahče baš kao što je početkom septembra sa svojom reprezentacijom Finske nakon eliminacije Srbije u osmini finala Evrobasketa.
Više poena od njega, ali manji indeks, imali su Vejd Boldvin i Devon Hol. Boldvin je ubacio 20 poena, imao još 5 asistencija i 3 izgubljene lopte, a Hol je postigao 23 poena uz 4 skoka, 3 asistencije i 3 izgubljene lopte.
Treba spomenuti i Onuralpa Bitima koji je imao 8 poena.
Ekipu Bešiktaša predvodio je bivši igrač Čikaga i Vašingtona i bivši student Kanzasa, Devon Dotson – koji je utakmicu završio sa 25 poena (10/13 iz igre), uz 2 skoka i 4 asistencije i indeksom 30.
Ispratio ga je Vito Braun sa 16 poena i 5 skokova, dok je Džona Metjuz imao 11 i 5 izgubljenih lopti, a Ante Žižić 3 poena i 8 skokova.
Veliki baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad jedva su preživeli utakmice osmine finala Kupa kralja i plasirali se među osam najboljih španskog kup takmičenja.
Ngolo Kante, svetski prvak sa Francuskom i nekadašnji stub veznog reda Čelsija, nalazi se na pragu velike odluke koja bi mogla da obeleži zimu na fudbalskom tržištu.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Veliki baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad jedva su preživeli utakmice osmine finala Kupa kralja i plasirali se među osam najboljih španskog kup takmičenja.
Ngolo Kante, svetski prvak sa Francuskom i nekadašnji stub veznog reda Čelsija, nalazi se na pragu velike odluke koja bi mogla da obeleži zimu na fudbalskom tržištu.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar