Grejem je NBA pojačanje koje je istiglo u tim Janisa Sferopulosa, ima 30 godina i bivši je student prestižnog univerziteta Kanzas, a u NBA ligi je nastupao za Šarlot Hornetse, Nju Orleans Pelikanse i San Antonio Sparse.
Prvi put u karijeri igraće u Evropi i to baš u Beogradu.
"Veoma sam uzbuđen. Uzeo sam odmor i imao sam vremena da odlučim i razmislim o tome gde želim da igram. Agent i ja smo došli do zaključka da je ovo sjajan izbor", rekao je Grejem za klupski sajt.
"Iskreno, nisam očekivao ponudu Zvezde, ali mi je drago što sam došao i mislim da je Zvezda pravi izbor za mene", rekao je Grejem i objasnio koliko je Kodi Miler-Mekintajer bio posrednik i važna osoba tokom pregovora.
Sofascore
"Zvao me je kada je saznao da sam dobio ponudu. Mi smo iz iste države, rekao mi je da je grad odličan, kako misli da ću se uklopiti savršeno. Podelio je svoje iskustvo, kako je zadovoljan boravkom i što igra u takvom okruženju. Pričao je o navijačima, koliko su posvećeni i koliko vole tim i žele pobedu. Zvao je da pokuša da me ubedi da dođem i uspeo je", ispričao je Grejem.
Potom je pričao o navijačima Zvezde.
"Gledao sam video snimke i prva pomisao je "Wow". Želim da osetim atmosferu,kakvu do sada nisam imao priliku u karijeru. Uzbuđen sam što ću biti deo toga".
Upitan je i šta očekuje od prelaska sa NBA košarke na evropsku.
"Ne očekujem veliku razliku, Evroliga je najbolja liga, navijači su neverovatni, Kompetitivnost je velika, svaka utakmica je neverovatna", dodao je on.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Crvena zvezda je u 18. kolu Evrolige doživela ubedljiv poraz od Pariza, a meč je još jednom osvetlio problem koji muči tim u poslednje vreme — gotovo potpuni izostanak doprinosa od igrača koji je trebao da bude najveće pojačanje ove sezone.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Pre nego što su spasene, turistkinje su se čak fotografisale pored svog iznajmljenog Mercedesa, koji je privremeno postao atrakcija na skijaškoj stazi.
Direktor Olivije Fransoa smatra da gradski automobili nemaju realnu potrebu da idu brže od zakonskog ograničenja. Kako ističe, prosečna maksimalna dozvoljena brzina u Evropi iznosi oko 118 km/h.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar