Nova vest
ABA 1

18.6.2024.

16:29

Slovenac stigao u Megu

Košarkaški klub Mega saopštio je da je angažovao novo pojačanje za sezonu 2024/25, pošto je ugovor sa klubom potpisao slovenački košarkaš Sergej Macura.

Izvor:Beta

Autor:B92.sport

B92.sport
Slovenac stigao u Megu
Mega MIS

Macura nastupa na pozicijama krila i krilnog centra, a u redove Mege dolazi iz Ilirije.

Sergej Macura je posle tri godine u B timu Baskonije minulog leta prešao u Iliriju, a u slovenačkoj ligi je beležio 10,5 poena i 5,5 skokova.

Branio je i boje reprezentacije Slovenije u omladinskim kategorijama, nastupao na U18 Evropskom čelendžeru 2021. godine, kao i na U19 Svetskom prvenstvu prošle godine, gde je na sedam nastupa beležio 12,4 poena i sedam skokova.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

3 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu