Nova vest
ABA 21

7.10.2025.

11:30

Najslabiji igrač Partizana bolji od Zvezdinog najboljeg

Košarkaši Zvezde neslavno su započeli novu sezonu u ABA ligi, što se odrazilo i na ocene čitalaca B92.sporta.

Autor:B92.sport

B92.sport
Najslabiji igrač Partizana bolji od Zvezdinog najboljeg
Luka Milosavljevic/STARSPORT

Posle dva neuspeha u Evroligi, crveno-beli su doživeli poraz i na premijeru u regionalnom takmičenju u duelu protiv Zadra (85:79). 

Šokantan poraz iznenadio je čak i one koji su gajili sumnje u ovosezonski tim crveno-belih, podsetivši na onaj iz 2022. godine kada je takođe Zadar bio bolji na startu. 

Stoga ne čudi i kolektivna ocena od 1,98 na uzorku od skoro hiljadu vaših glasova.

Najslabije je ocenjen trener Janis Sferopulos (2,02), a od igrača povratnik Jago Dos Santos (2,13). Najvišu ocenu je dobio Džordan Nvora (2,71),

Sa druge strane, Partizan je trijumfom startovao u ABA pobedivši Krku kod kuće (84:78).

Posledično tome, najslabije ocenjen igrač Partizana Mario Nakić (2,96) je bolje prošao od najboljeg Zvezdinog – pomenutog Nvore.

Najbolji pojedinac crno-belih protiv gostiju iz Novog Mesta je bio Vanja Marinković (3,8) prema mišljenju čitalaca našeg portala.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 21

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

7 h

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu