Ekipa Janisa Sferopulosa još uvek ne zna za pobedu osve sezone, pošto je ovo treći poraz, nakon dva neuspeha u Evroligi.
Sa druge strane, Zadar je napravio veliko iznenađenje, slično kao i pre tri godine kada je pobedio u Pioniru.
Aktuelni prvaci Hrvatske vodili su gotovo tokom celog meča i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu nad Crvenom zvezdom u Beogradu.
Kod Zvezde, Semi Odželej ubacio je 15 poena uz 10 skokova, dok je Ebuka Izundu dodao 15 poena i sedam skokova.
Džordan Nvora je ubacio 14 poena, Tajson Karter 12, a Stefan Miljenović 11 poena.
Zadar su do trijumfa predvodili Vladimir Mihailović sa 21 poenom, Karlo Žganec sa 18, Bo Bič je ostvario dabl-dabl učinak 17 poena i 10 skokova.
Dvocifren je bio i Borna Kapusta sa 10 poena.
Luka Milosavljevic/STARSPORT/starsport.rs
Košarkaši Crvene zvezde vodili su samo tokom prvih pet minuta utakmice.
Džordan Nvora pogodio je trojku za vođstvo 11:6, ali je zatim usledila sjajna serija Zadra od 11:0, u kojoj su Krševan Klarica ubacio dve trojke, a Bo Bič jednu.
Od tog trenutka Zadrani nisu ispuštali prednost.
Domaći tim je u nekoliko navrata uspevao da priđe na minus dva, ali su izabranici Danijela Jusupa svaki put odbijali nalete Zvezde.
Sredinom treće četvrtine Zadar je imao maksimalnih +11, a utakmica je završena sa razlikom od šest poena u korist hrvatskog tima.
Zadar je imao izvanredno šutersko veče pogodio je 15 trojki iz 35 pokušaja (42%), dok Crvenu zvezdu šut spolja nije služio: pogodila je svega pet trojki iz 27 pokušaja, odnosno 18%.
Zvezda je slobodna u sledećem kolu ABA lige, a u petak će gostovati Fenerbahčeu u trećem kolu Evrolige. Zadar će u narednom kolu ABA lige gostovati Iliriji.
Sva dešavanja iz beogradskog Pionira mogli ste da pratite u LIVE BLOG-u na B92.sport:
Završeno
18:09
Semafor
21:27, 16;16, 16:19, 26:23
CZV
ZAD
79
:
85
22:49
To bi bilo sve za večeras
Ostanite uz B92.sport.
22:32
Statistika meča
Sofascore
22:14
Prve reči Sferopulosa:"Psihološki, nismo dobro - pod velikim smo pritiskom"
"Imamo problem, nismo igrali na našem nivou ni ofanizvno ni defanzivno, imamo problem sa povredema, to nije izgovor. Povrede, suspenzija Kalinić... Kodi je igrao bolestan, Moneke nije trenirao jer ima problem, spazam misića Promašili smo dosta šuteva, zakucavanja. Znam da da navijači zadovoljinim ali bitno je da budemi zajedno. Psihološki, nismo dobro, pod velikim smo pritiskom", rekao je terenr Zvezde.
O zvižducima koji su se čuli i povicima "uprava napolje"?
"Očekivao sam. Znamo gde smo – u Srbiji. Kao u Grčkoj, kad ljudi nisu zadovoljni, zvižde. Ipak, mislim da, ako volite dete – ne tučete ga, već ga grlite. Ako volite vaše dete.“
O Jagu?
"Jago je dao sve od sebe, shvatite da je imao džet-leg. Trenirao je samo dvaput i srećni smo što je tu. Doveli smo i Motejunasa, a hitra reakcija je zasluga naše uprave. Zahvalan sam predsedniku i upravi zbog toga".
O dodatnim problemima?
"Imali smo neke koji su umorni i bili su u postavi, dok su neki povređeni i nisu mogli. To unosi negativnost i pritisak, što se videlo kod ‘lakih’ koševa. Moj najvažniji zadatak je da dignem psihu jer imamo dobar tim, ali su povrede unele haos u sve. Nisam radio kako sam hteo jer nemam sve na okupu. Tražim strpljenje od navijača, sada je težak trenutak, ali se ne predajemo.“
Veliki šok viđen je u Bolonji u poslednjem susretu 26. kola Evrolige, pošto je "fenjeraš" Asvel napravio ogromno iznenađenje i savladao Virtus rezultatom 80:70.
Naši igrači gostovaće Čileu ovog vikenda na startu kvalifikacija u Dejvis kupu, na šljaci stadiona "Estadio Nacional" u Santijagu. Tamo će izabranici Viktora Troickog premijerno da izađu sa obeležjima "Capelli Sport"i sa prepoznatljiva četiri kvadrata.
Posle Barselone u utorak, ove srede večeri poznata su imena još dva učesnika polufinala Kupa kralja, a to će biti baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad.
Košarkaši Arisa odigrali su jednu od najboljih partija u završnici grupne faze Evrokupa i pred svojim navijačima u Aleksandriju ubedljivo savladali Neptuniju rezultatom 83:64, čime su napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu takmičenja.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maratonskog meča i pobede nad Italijanom Janikom Sinerom sa 3:2 – po setovima je bilo 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.
Karlos Alkaras plasirao se u svoje prvo finale Australijan opena u karijeri, pošto je nakon pet sati i 26 minuta neverovatne borbe savladao Aleksandera Zvereva.
Naši igrači gostovaće Čileu ovog vikenda na startu kvalifikacija u Dejvis kupu, na šljaci stadiona "Estadio Nacional" u Santijagu. Tamo će izabranici Viktora Troickog premijerno da izađu sa obeležjima "Capelli Sport"i sa prepoznatljiva četiri kvadrata.
Posle Barselone u utorak, ove srede večeri poznata su imena još dva učesnika polufinala Kupa kralja, a to će biti baskijski rivali, Atletik Bilbao i Real Sosijedad.
Novak Đoković nije samo pobedio Janika Sinera u polufinalu Australijan opena – on je pobedio sumnju, vreme i pet uzastopnih poraza koji su pretili da postanu sudbina.
Maserati je na zaleđenom jezeru Sent Moric u Švajcarskoj predstavio MCPura Cielo Frozen Magma, jedinstveni model napravljen kroz ekskluzivni Fuoriserie program personalizacije.
Kompanija SpaceX podnela je zahtev za lansiranje konstelacije od neverovatnih milion satelita, koji bi služili kao "orbitalni data centri" za potrebe veštačke inteligencije.
Originalni Nintendo Switch postao je najprodavanija konzola u istoriji Nintenda, sa ukupno 155,37 miliona prodatih primeraka zaključno sa 31. decembrom 2025. godine.
Nakon brojnih teorija zavere i glasina o odlaganju, kompanija Take-Two je konačno presekla. GTA VI ostaje na planiranom kursu, a prve velike novosti očekuju nas već za nekoliko meseci.
Komentari 249
Pogledaj komentare Pošalji komentar