Košarka 193

15.4.2024.

20:00

Zvezda se vratila sa -18 i savladala Studentski centar

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Studentski centar sa 83:81, u okviru prvog meča, četvrtfinalne runde plej-ofa ABA lige.

Starsport

Zvezda je imala veliki zaostatak tokom čitavog meča, u jednom trenutku i -18, ali je uspela u poslednjem kvartalu da to nadoknadi i upiše pobedu.

Najbolji u redovima crveno-belih je bio Miloš Teodosić sa 17 poena i osam asistencija, prati oga je Luka Mitrović sa 14 poena, šest skokova i tri asistencije.

Dvocifreni su bili i Dejan Davidovac sa 13 i tri skoka, kao i Nemanja Nedović sa isto toliko poena i 6 asistencija.

Kod Studentskog centra se istakao Tomislav Ivišić sa 14 poena i pet skokova, pratio ga je Luka Bogavac sa 11 poena i tri skoka.

Dvocifren učinak su imali i Nikola Pavlićević sa 11 poena, kao i Igor Drobnjak sa 10.

Zvezda je veoma loše ušla u meč. Do prvog poena je došla sa linije penala, ali je usledila 8:0 serija Studentskog centra. Do prvih poena iz igre, crveno-beli su stigli tek posle pet minuta igre. Mitrović je bio taj koji je pogodio.

Crveno-beli su imali problema u napadu i organizaciji igre. "Studenti" su stečenu prednost uspešno održavali do samog kraja prve četvrtine. Zvezda je promašila veliki broj otvorenih šuteva – 15:21.

Ista situacija je bila i u drugoj četvrtini. Odmah na startu 7:0 serija gostiju za prvu dvocifrenu prednost (17:28). Zvezda nije uspela da odgovori na dobru igru Studentskog centra.

Ipak, sredinom druge deonice Hanga, Davidovac i Nedović trojkom su vratili crveno-bele u egal na -4 (27:31). Ipak, ponovo je Zvezda pala u nastavku i 4:0 serijom, Studentski centar je vratio +10 na poluvremenu sa dva brza koša – 30:40.

Nastavio se pad u igri crveno-belih u trećem kvartalu. Posle četiri minuta igre, gosti su došli na +18, dobrom serijom Pavlićevića i Hadžibegovića, koji su pogodili trojke za 38:56.

Od tada crveno-beli su napravili 10:2 i došli do -10, ali nova mini-serija je dovela "studente" do +15 pred početak poslednjeg kvratala (49:64).

Igrali su crveno-beli dobro na momente, ali su zabeležene velike oscilacije i padovi u njihovoj igri.

Sroz su se probudili crveno-beli u poslednjoj četvrtini.  Održavali su gosti dvocifrenu prednost nekih pet minuta, a onda je Zvezda sa 4 pogođene trojke u nizu došla do izjednačenog rezultata – 74:74. Dve je pogodio Nedović, a po jednu Davidovac i Teodosić.

Uspeo je da uzvrati Tomislav Ivišić, ali Nedovićev deveti poen u nizu je vratio Zvezdu u egal. Onda je Hanga pogodio trojku za vođstvo crveno-belih na minut i po do kraja. To je bilo prvo vođstvo crveno-belih od starta meča.

Usledila je penal završnica i trojka Drežnjaka za 82:81, ali Davidovac je stavio tačku na meč sa penala – 83;81.

Drugi meč serije na programu je za sedam dana u Podgorici, od 18.30.

Utakmicu iz "Beogradske arene" pratili ste UŽIVO uz live blog B92.sport, kao i na TV B92:

19:53

40' Kraj meča – 83:81

Faul u napadu Bolomboja.

Sve je promašio Borna Kapusta.

Davidovac je bio siguran sa linije penala.

Drežnjak je pogodio trojku u nastavku.

Polovičan je bio Davidovac sa linije penala, ali nije uspeo da pogodi trojku Bogavac za pobedu – 83:81.

19:49

39' Zvezda vodi

Odbranila se Zvezda. Hanga pogađa trojku za vođstvo Zvezde. Prvo od početka meča.

Kapusta polovičan sa linije penala – 80:78.

19:47

38' Nerešeno!

Teodosić beleži promašaj za tri poena. Faul Hadžibegovića nad Lazićem.

Od sada je Studentski centar u bonusu.

Nedović pogađa za tri poena.

Ivišić na drugoj streni uspeva da vrati trojku.

U nastavku Nedović pogađa posle prodora uz faul. Siguran je sa linije penala – 77:77.

19:46

37' Trojka Nedovića

Nedović pogađa trojku za -3.

Odbranila se Zvezda posle dva ofanzivna skoga Studentskog centra.

Zvezda ima šasnu za izjednačenje u sledećem napadu.

19:43

19:43

36' Crveno-beli na -6

Trojka Davidovca posle ekstra napada. Još jedan dobra i agresivna dobrana Zvezde.

Lazić ne pogađa za tri poena. Novi napad za Zvezdu.

19:40

35' Trojka Teodosića

Bogavac dolazi do poena.

Teodosić sa velike udaljenosti pogađa za tri poena – 65:74.

Dobra odbrana Zvezde.

19:37

34' Zvezda ponovo u dvocifrenom zaostatku

Težak šut i pogodak Bogavca.

Potom Jago na liniji penala. Precizan je oba puta.

Bogavac dolazi do novih poena.

Loš pas Jaga, a potom faul Teodosića nad Drobnjakom.

Siguran je bek Studentskog centra sa linije penala.

Faul Drežnjaka nad Mitrovićem. Polovičan je sa linije slobodnog bacanja – 62:72.

19:36

33' Zvezda na -7

Promašaj Tompkinsa za tri poena.

Dobra odbrana Zvezde i poeni Mitrovića – 59:66.

19:33

32' Zvezda na jednocifrenom zaostatku

Dobra odbrana Zvezde, Mitrović siguran pod košem. Sada je i on dvocifren.

Tajm-aut Jakara.

Baćović dolazi do poena. Na drugoj strani trojka Lazića – 57:66.

19:32

31' Jago pogađa za tri poena

Jago pogađa za tri poena.

Dobra odbrana Zvezde. Pokupao je ponovo Jago, ali bez pogotka – 52:64.

19:31

19:26

30' Kraj treće četvrtine – 49:64

Atraktivna rampa Bolomboja.

Drobnjak pogađa preko Jaga.

Promašaj Nedovića za tri poena, potom krade loptu.

Fauliran je u kontri. Polovičan je sa linije penala – 49:64.

19:25

29' Zvezda se ponovo muči u napadu

Jago gubi loptu. Mirković ne pogađa za tri poena.

Bolomboj izblokiran – 48:62.

19:21

28' Studentski centar na +14

Nedović izblokiran, ali Mirković šalje loptu u aut.

Promašaj Jaga, ali Bolomboj hvata ofanzivni skok i dolazi do poena.

Drobnjak siguran sa linije penala posle fala Nedovića.

Gedraitis beleži promašaj za tri poena. Precizan Doukins posle kontre – 48:62.

19:20

27' Topi se prednost Studentskog centra

Mitrović se sjajno snalazi i beleži poene.

Ivišić ne pogađa trojku.

Bolomboj pogađa uz kontakt, ali nema faula – 46:58.

19:18

26' Nova serija promašaja

Zvezda ne može lako do poena. Nova serija promašaja, prvo Nedović za tri, potom Teodosić iz ofanzivnog skoka.

Prethodno je i Pavlićević promašio trojku. Ostaje – 42:58.

19:15

25' Novi poeni Mitrovića

Novi poeni za Mitrovića posle asistencije Hange.

Pavlićević dolazi pogađa posle prodora.

Promašaj Teodosića za tri poena.

Hanga pravi faul – 42:58.

19:13

24' Zvezda na -16

Nastavlja se serija promašaja crveno-belih. Ne pogađa ni Hanga za tri poena.

Nova trojka Hadžibegovića za +18.

Teodosić siguran sa linije penala oba puta posle faula – 40:56.

19:12

23' Zvezda i dalje u problemu

Pavlićević pogađa novu trojku, a potom i Hadžibegović siguran za dva posle lošeg napada crveno-belih.

Teodosi precizan posle tehničke greške – 38:53.

19:11

19:09

22' Studentski centar ne ispušta prednost

Pavlićević pogađa za tri poena, a na drugoj strani Davidovac siguran posle ofanzivnog skoka – 37:48.

19:08

21' Teodosić za tri

Ivišić siguran za dva poena, an drugoj strani Hanga uzvraća.

Potom trojka Kapuste, ali istom merom i Teodosić.

18:56

18:51

20' Kraj prvog poluvremena – 30:40

Zvezda je odigrala dobru odbranu.

Ipak u nastavku 10. izgubljena lopta.

Dve katastrofalne greške i četiri vezana poena za 20 sekundi Studentskog centra za kraj prvog poluvremena – 30:40.

18:49

18:47

19' Zvezda na -6

Dobra obrana Zvezde.

Promašaj Nedovića, ali ekstra napad za crveno-bele i zakucavanje Bolomboja.

Faul Gedraitisa, Kapusta polovičan sa linije penala.

Drežnjak pravi faul nad Teodosićem. I on je polovičan sa penala – 30:36.

18:43

18' Zvezda i dalje u problemu

Deveta izgubljena lopta za crveno-bele.

Dosta se muče u napadu.

Nesportski faul Bolomboja nad Kapustom.

Siguran je sa linije penala oba puta, ali ne koriste ekstra napad "studenti" – 27:35.

18:42

17' Bez poena na obe strane

Promašaj Gedraitisa za tri poena.

Dobra odbrana Zvezde. Davidovac gubi loptu. Osma za crveno-bele.

Promašaj Mirkovića za tri poena.

18:38

16' Zvezda hvata ritam

Dobra odbrana Zvezde, a potom poeni Davidovca.

Faul u napadu Mirković.

Nedović precizan za tri poena.

Seriju crveno-belih prekida Bogavac – 27:33.

18:36

18:34

15' Davidovac pogađa za tri

Davidovac prekida seriju promašaja crveno-belih trojkom.

Potom pravi faul nad Bogavecm za tri penala.

Siguran je 3/3.

Hanga siguran na drugoj strani – 22:31.

18:32

14' Zvezda u dvocifrenom zaostatku

Još jednom Tompkins neprecizan za tri poena.

Faul u napadu Drobnjaka na drugoj strani.

Promašaj Nedovića, a potom laki poeni Hadžibegovića – 17:28.

18:28

13' Raste prednost Studentskog centra

Promašaj Teodosića sa sedam metara.

Na drugoj strani dobro kombinuju Ivišić i Mirković.

Studentski centar dolazi do poena. Baćović je pogodio uz faul Nedovića. Precizan je i sa linije penala – 17:26.

18:27

12' Prvi poeni Tompkinsa

Još jedna dobra odbrana Zvezde.

Precizan Tompkins sa polu distance. Njegovi prvi poeni.

Potom i krade loptu – 17:21.

18:26

11' Bez poena na obe strane

Bez poena na obe strane. Serija promašaja.

Loš napad Studentskog centra, potom i Crvene zvezde.

Promašaj Jaga, a potom koraci Bolomboja.

18:25

18:21

10' Kraj prve četvrtine – 15:21

Laki poeni za Drobnjaka.

Na drugoj strani Teodosić je iznudio faul. Siguran je sa linije penala – 15:21.

Pokušao je Bogavac sa više od pola terena, ali bez pogotka.

18:20

18:19

9' Studentski centar održava prednost

Posle ekstra napada Lazić pogađa za tri poena – 13:17.

Ilić bolji u skoku posle "mrtve" lopte.

Nova izgubljena lopta. Faul u napadu Gilespija.

18:17

8' Zvezda se i dalje muči u napadu

Drobnjak na linij penala. Siguran oba puta.

Teodosić precizan za dva poena. Mirković siguran sa polu distance.

Promašaj Jaga a tri poena – 10:17.

18:14

7' Prva trojka za Zvezdu

Još jedan loš napad Zvezde. Teodosi pravi faul nad Doukinsom.

Precizan je Amerikanac sa linije penala oba puta. Zvezda u bonusu.

Teodosić pogađa za tri poena.

Faul u napadu Baćovića. Jago beleži promašaj na drugoj strani – 8:13.

18:12

6' Prvi poeni za Zvezdu iz igre

Mitrović ukucava loptu posle dodavanja Teodosića.

Na drugoj strani precizan Doukins.

Još jednom kombinuju Teodosić i Mitrović.

Baćović polovičan sa penala posle faula Bolomboja – 5:11.

18:10

5' Zvezda bez koša iz igre

Ni Bolomboj ne pogađa za tri poena posle dodavanja Teodosića.

Dobra odbrana Nedovića.

Teodosić ne pogađa trojku. To je peti pokušaj za crveno-bele.

Neprecizan za dva Nedović.

18:07

4' Šta se dešava sa crveno-belima?

Gedraitis, a potom i Nedović ne pogađaju za tri poena.

Zvezda dobra u odbrani.

Novi promašaj Gedraitisa, a na drugoj strani precizan Pavlićević – 1:8.

18:05

3' Problemi za Zvezdu u napadu

Ivišić pogađa za tri poena. U nastavku greka u koracima Mitrovića. Četvrti put da crveno-beli gube loptu.

Ipak, dobra odbrana ne dozvoljava lake poene.

18:04

2' Zvezda već ima tri izgubljene lopte

Ivišić je doneo prve poene za Studentski centar.

Potom tri izgubljene lopte crveno-belih. Dve zbog faula u napadu.

Zvezda ipak uspeva da odigra dobru odbranu.

18:02

18:02

1' Mitrović polovičan sa penala

Mitrović je odmah iznudio faul pri šutu.

Polovičan je bio sa linije penala.

Na drugoj strani, Zvezda je uspela da se odbrani.

Potom Nedović neprecizan. Ostaje 1:0 za Zvezdu.

18:01

Startna petorka Studentskog centra

18:01

Utakmica je počela!

Prvi napad je za Crvenu zvezdu. Bolomboj bolji na sudijskom bodbacivanju.

17:59

Ko nedostaje?

Zvezda bez Smarta, Lazarevića i Tobija u prvom duelu.

17:59

Nagrade za Lazića i Topića

Pred početak utakmice, nagrade su dodeljene Nikoli Topiću za najboljeg mladog igrača i najbolju petorku, a Branku Laziću za najboljeg defanzivca u ovoj sezoni.

17:58

17:58

Startna petorka Zvezde

16:57

Lazić pred Studentski centar:

"Mi ćemo dati sve od sebe da odigramo što bolje, obradujemo naše navijače, ali i da se iskupimo celokupnoj zvezdaškoj javnosti za prethodnu utakmicu koja zaista nije bila na nivou Crvene zvezde. Želimo da u ovoj plej-of seriji pokažemo da je to bio samo jedan loš dan, i da se svima zahvalimo na celoj sezoni i ogromnoj podršci koju smo dobijali. A to možemo na najbolji način tako što bi osvojili ABA ligu i vratili trofej u naše vitrine".

16:56

Sferopulos pred duel:

"Znam šta se dogodilo prošle godine i znam koliko je bitna prednost domaćeg terena. Ona jeste važna, ali postaje nevažna, ukoliko ne možete da sačuvate svoj teren. Publika je ta koja nas nosi i nadam se da ćemo obradovati navijače na kraju. Moramo da budemo spremni da zaštitimo naš teren, da se borimo za svaku utakmicu".

16:44

16:44

16:42

Dobro došli u LIVE blog B92.sport

Ispratićemo prvu utakmicu četvrtfinala ABA lige između Crvene zvezde i Studentskog centra.

Njen tok možete da ispratite uz LIVE blog B92.sport, kao i direktno na TV B92.