Košarka 193

15.4.2024.

20:00

Zvezda se vratila sa -18 i savladala Studentski centar

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Studentski centar sa 83:81, u okviru prvog meča, četvrtfinalne runde plej-ofa ABA lige.

Starsport

Zvezda je imala veliki zaostatak tokom čitavog meča, u jednom trenutku i -18, ali je uspela u poslednjem kvartalu da to nadoknadi i upiše pobedu.

Najbolji u redovima crveno-belih je bio Miloš Teodosić sa 17 poena i osam asistencija, prati oga je Luka Mitrović sa 14 poena, šest skokova i tri asistencije.

Dvocifreni su bili i Dejan Davidovac sa 13 i tri skoka, kao i Nemanja Nedović sa isto toliko poena i 6 asistencija.

Kod Studentskog centra se istakao Tomislav Ivišić sa 14 poena i pet skokova, pratio ga je Luka Bogavac sa 11 poena i tri skoka.

Dvocifren učinak su imali i Nikola Pavlićević sa 11 poena, kao i Igor Drobnjak sa 10.

Zvezda je veoma loše ušla u meč. Do prvog poena je došla sa linije penala, ali je usledila 8:0 serija Studentskog centra. Do prvih poena iz igre, crveno-beli su stigli tek posle pet minuta igre. Mitrović je bio taj koji je pogodio.

Crveno-beli su imali problema u napadu i organizaciji igre. "Studenti" su stečenu prednost uspešno održavali do samog kraja prve četvrtine. Zvezda je promašila veliki broj otvorenih šuteva – 15:21.

Ista situacija je bila i u drugoj četvrtini. Odmah na startu 7:0 serija gostiju za prvu dvocifrenu prednost (17:28). Zvezda nije uspela da odgovori na dobru igru Studentskog centra.

Ipak, sredinom druge deonice Hanga, Davidovac i Nedović trojkom su vratili crveno-bele u egal na -4 (27:31). Ipak, ponovo je Zvezda pala u nastavku i 4:0 serijom, Studentski centar je vratio +10 na poluvremenu sa dva brza koša – 30:40.

Nastavio se pad u igri crveno-belih u trećem kvartalu. Posle četiri minuta igre, gosti su došli na +18, dobrom serijom Pavlićevića i Hadžibegovića, koji su pogodili trojke za 38:56.

Od tada crveno-beli su napravili 10:2 i došli do -10, ali nova mini-serija je dovela "studente" do +15 pred početak poslednjeg kvratala (49:64).

Igrali su crveno-beli dobro na momente, ali su zabeležene velike oscilacije i padovi u njihovoj igri.

Sroz su se probudili crveno-beli u poslednjoj četvrtini.  Održavali su gosti dvocifrenu prednost nekih pet minuta, a onda je Zvezda sa 4 pogođene trojke u nizu došla do izjednačenog rezultata – 74:74. Dve je pogodio Nedović, a po jednu Davidovac i Teodosić.

Uspeo je da uzvrati Tomislav Ivišić, ali Nedovićev deveti poen u nizu je vratio Zvezdu u egal. Onda je Hanga pogodio trojku za vođstvo crveno-belih na minut i po do kraja. To je bilo prvo vođstvo crveno-belih od starta meča.

Usledila je penal završnica i trojka Drežnjaka za 82:81, ali Davidovac je stavio tačku na meč sa penala – 83;81.

Drugi meč serije na programu je za sedam dana u Podgorici, od 18.30.

Utakmicu iz "Beogradske arene" pratili ste UŽIVO uz live blog B92.sport, kao i na TV B92:

19:53

40' Kraj meča – 83:81

Faul u napadu Bolomboja.

Sve je promašio Borna Kapusta.

Davidovac je bio siguran sa linije penala.

Drežnjak je pogodio trojku u nastavku.

Polovičan je bio Davidovac sa linije penala, ali nije uspeo da pogodi trojku Bogavac za pobedu – 83:81.

19:49

39' Zvezda vodi

Odbranila se Zvezda. Hanga pogađa trojku za vođstvo Zvezde. Prvo od početka meča.

Kapusta polovičan sa linije penala – 80:78.

19:47

38' Nerešeno!

Teodosić beleži promašaj za tri poena. Faul Hadžibegovića nad Lazićem.

Od sada je Studentski centar u bonusu.

Nedović pogađa za tri poena.

Ivišić na drugoj streni uspeva da vrati trojku.

U nastavku Nedović pogađa posle prodora uz faul. Siguran je sa linije penala – 77:77.

19:46

37' Trojka Nedovića

Nedović pogađa trojku za -3.

Odbranila se Zvezda posle dva ofanzivna skoga Studentskog centra.

Zvezda ima šasnu za izjednačenje u sledećem napadu.

19:43

19:43

36' Crveno-beli na -6

Trojka Davidovca posle ekstra napada. Još jedan dobra i agresivna dobrana Zvezde.

Lazić ne pogađa za tri poena. Novi napad za Zvezdu.

19:40

35' Trojka Teodosića

Bogavac dolazi do poena.

Teodosić sa velike udaljenosti pogađa za tri poena – 65:74.

Dobra odbrana Zvezde.

19:37

34' Zvezda ponovo u dvocifrenom zaostatku

Težak šut i pogodak Bogavca.

Potom Jago na liniji penala. Precizan je oba puta.

Bogavac dolazi do novih poena.

Loš pas Jaga, a potom faul Teodosića nad Drobnjakom.

Siguran je bek Studentskog centra sa linije penala.

Faul Drežnjaka nad Mitrovićem. Polovičan je sa linije slobodnog bacanja – 62:72.