Utakmica u Novom Beogradu bila je prava ofanzivna rapsodija, dostojna plej-of okršaja, što i ne čudi s obzirom na to da se i Mega i Spartak, uz FMP i Zadar, bore za jedno od preostala dva mesta koja vode u doigravanje.
Megaje do trijumfa stigla predvođena raspoloženim Mihailom Petrovićem, koji je utakmicu završio sa 26 poena i devet skokova. Uz njega su briljirali i Filip Jović sa 16 poena i četiri skoka, kao i Bogoljub Marković, koji je takođe upisao 16 poena, uz šest uhvaćenih lopti.
Na drugoj strani, najefikasniji u redovima Spartaka bio je Dušan Miletić sa 18 poena i devet skokova, dok su Kaza Kadžami-Kin i Rasir Bolton postigli po 14 poena.
Već prva četvrtina najavila je ofanzivno bogat meč – čak 55 poena palo je u uvodnih deset minuta. Spartak je bolje otvorio susret, ali je Mega brzo uzvratila, predvođena Petrovićem i Markovićem, i završila četvrtinu sa 30:25.
Do poluvremena su domaći konstantno bili u vođstvu, ali bez značajnijeg odvajanja – 52:49 stajalo je na semaforu na velikom odmoru. U trećoj četvrtini Mega pravi seriju, a u jednom trenutku je imala i maksimalnih +13 (74:61), uz važan doprinos Jovića. Iako je Marković morao van terena zbog četiri lične greške, ritam nije opao.
Spartak je pokazao karakter i početkom poslednje deonice smanjio razliku na samo 81:79, ali je povratak Markovića stabilizovao domaću ekipu, koja se ponovo odlepila i na kraju rutinski privela meč kraju.
Mega sada sa velikom dozom optimizma ulazi u finiš regularnog dela sezone, gde je čekaju dueli sa Cibonom, Studentskim centrom i Partizanom. Spartak će pokušati da uhvati plej-of kroz preostale duele protiv Borca, Zadra i Cibone.
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore našla se u centru ozbiljne afere nakon navoda da je duel protiv Malte, odigran na startu Evropskog prvenstva u Beogradu, pod istragom zbog sumnje u regularnost.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar