Košarkaši Partizana doživeli su poraz u derbiju 27. kola ABA lige, pošto su u rasprodatoj "Morači" poraženi od Budućnosti, koja je ovom pobedom preuzela lidersku poziciju na tabeli i sada ima sve u svojim rukama pred završnicu ligaškog dela sezone.
Tim iz Podgorice slavio je u jednom od najvažnijih duela dosadašnjeg toka sezone i sada se nalazi na čelu tabele sa skorom 24-3, dok je Partizan pao na drugo mesto sa 23 pobede i 4 poraza. Do kraja regularnog dela sezone Budućnost očekuju dueli sa Krkom u gostima, FMP-om kod kuće i Dubaijem u poslednjem kolu, pa su šanse da zadrže vodeću poziciju i startuju plej-of sa prednošću domaćeg terena — vrlo realne.
Za razliku od Budućnosti, Partizan ima znatno zahtevniji raspored. Prvo ih očekuje večiti derbi sa Crvenom zvezdom, potom gostovanje Cedevita Olimpiji u Ljubljani, a na kraju duel sa nezgodnom Megom. Ukoliko izabranici Željka Obradovića žele da vrate prvo mesto, neophodno je da pobede u sve tri preostale utakmice, ali i da Budućnost doživi barem dva poraza.
Ukoliko se trenutna situacija na tabeli ne promeni, Partizan i Zvezda bi mogli da se sretnu tek u finalu plej-ofa. U tom scenariju, Budućnost bi kao prvoplasirani tim u polufinalu igrala protiv Crvene zvezde, dok bi Partizan ukrstio koplja sa trećeplasiranim Dubaijem.
Tim iz Emirata trenutno zauzima treće mesto sa skorom 22-5, dok Crvena zvezda ima učinak 20-6 i nastavlja borbu za što bolju startnu poziciju.
Uzbudljiva je i trka za preostale plej-of pozicije. Cedevita Olimpija i Igokea dele isti učinak (17-10), ali Slovenci trenutno drže petu poziciju zahvaljujući boljoj koš-razlici. FMP i Spartak, oba tima sa po 14 pobeda, vode veliku bitku za sedmu i osmu poziciju, pri čemu Spartak ima utakmicu manje.
Mirko Ocokoljić, glavni trener Partizana na utakmici protiv Bajerna iz Minhena je sumirao utiske nakon pobede u Beogradskoj areni u 14. kolu Evrolige – 92:85.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Finalna serija ABA lige je završena trijumfom Partizana, ali za čelnike regionalnog takmičenja nema vremena za predah. Uveliko se priprema predstojeća Skupština lige, na kojoj bi trebalo da budu donete revolucionarne odluke koje će uticati na budućnost.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Postoje trenuci kada sport prestane da bude igra, kada rezultati izblede pred jednom mnogo snažnijom stvari: pred ljudima. I ne, to ne znači da su oni iznad bilo čega. Ko to želi da razume – razumeće.
Komentari 28
Pogledaj komentare Pošalji komentar