Posle prvog napada u kojem je Partizan stigao do poena i do uvodne prednosti od 3:0, krenuli su problemi za tim Željka Obradovića.
Česti faulovi, kao i neke čudne greške, uticale su da crno-beli tim ima dosta problema sa napadačkim ritmom.
Sa druge strane većim delom je Partizan igrao dobru odbranu, koju nije uspeo da materijalizuje u napadu.
Budućnost je na startu meče insistirala na bržoj igri, koja nije dala previše uspeha, ali su brzo došli do prednost, serijom 8:0.
Koliko toliko crno-beli su se konsolidovali, i to najviše oko Isaka Bonge. koji je postigao pet poena zaredom, dok je Budućnost imala odgovor na svaki trzaj košarkaša Partizana u tom momentu.
U tom momentu se na terenu našao i Tajrik Džons, posle nekoliko utakmica, koje propustio zbog povrede.
U finišu prvog perioda, gladali smo jednu neizvesnu utakmicu, gde je ipak prednost imala ekipa Budućnosti, uspeli da trojkom zatvore prvi period, gde su vodili sa 21:20.
Baš je loše izgledao Partizan u drugom periodu, gde su imali dosta problema sa igrom pod obručem Budućnosti.
Budućnost je lagano uspela da poveća vođstvo, koje je konstatno raslo.
Dosta nekih loših rešenja u napadu su imali košarkaši Partizana, Karlik Džons je u nekoliko navrata uspeo da pogodi smanji prednost Budućnosti, i to načešće kada je u ranim trenucima rešavao napade.
ABA/Buducnost VOLI/Filip Roganovic
Išak je u ovom periodu, Budućnost uspela da dođe i do dvocifrene prednosti.
Najviše problema je pravio Morgan, koji je bio najefikasniji posle prvog perioda, a do poena je dolazio na razne načine, zakucavanjem ili pogotcima za tri poena.
Partizan se jednostavno nije najbolje snalazio u tim trenucima, Željko Obradović je konstatno menjao i tražio pravu petorku, ali posle prvog dela meča crno-beli su imali čak deset poena manje od rivala.
Pokušao je Obradović da promeni stvari na terenu, tako što je postavio malo nižu petorku na terenu.
To je najviše odgovaralo Karliku Džonsu, koji je sjajno krenuo u drugo poluvreme. Partizan jeste napadački bolje izgledao na startu trećeg perioda, ali je i Budućnost imala odgovor na sve poene Partizana.
Čak je Partizan stao u zonu, međutim to nije dalo puno rezultata, pa je Obradović naredio da se vrati u odbranu čovek na čoveka.
Uspela je Budućnost da čak ode i na 13 poena viška i to posle dva promašena penala Karlila Džonsa.
U tim trenucima veliki problem za Obradovićev tim je predstavljao i četvrti prekršaj Tajrika Džonsa, kojem je zbog toga nastavak meča bio kompromitovan.
Nije bio lep kraj trećeg perioda za Partizan, gde se povredio Karlik Džons. Da bi na kraju ovog perioda Budućnost i dalje imala dvocifrenu prednost.
Dobro je Partizan krenuo četvrti kvartal, gde su Vanja Marinković i Ife Lundberg svojim poenima prepolovili prednost Budućnosti.
Međutim u tim trenucima, Partizan je propustio čak četiri napada, gde je mogao da spusti razliku, napravio je nekoliko grešaka, što je uticalo i na nastavak meča.
Vratio se Karlik Džons na terenu i odmah je doneo boljitak u napadu Partizana.
Međutim vremena za povratak u utakmicu nije bilo, možda poslednji trzaj je bio posle trojke Brendona Dejvisa, koji je pogodio trojku i tako smanjio prednost Budućnosti na četiri poena, ali više od toga Partizan nije mogao.
Crno-beli su ovim porazom prepustili prvo mesto ekipi Budućnosti, koja se sada osamila na vrhu tabele ABA lige.
Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.
U sredu se u pojavila spekulacija da bi Kosta Kondić, košarkaš Dubaija, mogao da pojača Partizan u narednoj sezoni. Međutim, ubrzo je stigla reakcija koja to demantuje.
Predsednik FK Vojvodina Dragoljub Zbiljić govorio je za Prvu TV o privatizaciji fudbalskih klubova u Srbiji kao jednom od narednih koraka u našoj zemlji.
Prva teniserka sveta Arina Sabalenka nastavila je siguran put na turniru u Indijan Velsu, pošto je u četvrtfinalu savladala kanadsku igračicu Viktoriju Mboko rezultatom 7:6(7:0), 6:4 i izborila plasman među četiri najbolje.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Jedan od glavnih razloga dolaska Pokuševskog u Partizan je Željko Obradović. Legendarni trener je u međuvremenu napustio Humsku. "Mislim da on nije zaslužio onako da ode kao veličina, kao čovek, kao trener", rekao je Aleksej.
Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.
Najveće promene očekuju se u enterijeru, gde će luksuzna limuzina dobiti potpuno novi kokpit inspirisan modelom BMW iX3, sa modernim digitalnim rešenjima i naprednom tehnologijom.
Iran je na listu potencijalnih meta stavio kancelarije i imovinu velikih američkih tehnoloških kompanija koje posluju u regionu, preneli su iranski državni mediji.
Google je nedavno najavio uvođenje novih funkcija za produktivnost zasnovanih na veštačkoj inteligenciji unutar svojih aplikacija, koje će od sada koristiti Gemini za određene zadatke.
Novi Android telefoni i drugi slični uređaji uskoro će dobiti značajno ubrzanje performansi. Google je objavio detaljno objašnjenje kako će se to postići.
Komentari 187
Pogledaj komentare Pošalji komentar