Schickeria
pre 11 godina
Pa lepo udjes na "google translate", izaberes spanski jezik upises "Xabi Alonso" i lepo cujes kako se izgovara i prosta stvar, sta se raspravljate oko gluposti.
Četvrtak, 28.08.2014.
11:01
Nemački šampion Bajern objavio je da u svoje redove dovodi Šabija Alonsa iz Real Madrida.
IMAGE SOURCE
pre 11 godina
Pa lepo udjes na "google translate", izaberes spanski jezik upises "Xabi Alonso" i lepo cujes kako se izgovara i prosta stvar, sta se raspravljate oko gluposti.
pre 11 godina
Smarate više i vi u komentarima i ovi iz redakcije. Pravilno je Ćavi Alonso, jer se V u Španiji čita kao B. Punto!
pre 11 godina
Није му ово требало
Мислим да би могао грејати клупу.?
pre 11 godina
Ne mog Šabija.Koos ili Šabi?Naravno Šabi.Šabi je zamena za Koos-a,ali Kroos nikad nece bit kao Šabi.
DAL ŠTE NORMALNI.Otisao je Di Maria,Šabi a sledece godine ce Casillas,strasno.
Ima jedna slika na kojoj gore stoji Ronaldo u Manchester-ovom dresu i pise "oni su uzeli naseg djavola",a dole stoji Di Maria u Real-ovom belom dresu i pise "pa smo mi uzeli njihovog andjela".
#HalaMadrid
pre 11 godina
Тако да редакцијо ако баш оћете да нас нервирате онда направите компромис и пишите ове из Барсе са Ш а ове из Реала са Ч. И мирна Бачка...
(Џејмисон, 28. avgust 2014 15:04)
A šta ćemo s onim Bašvanima koji preferiraju Barcelonu?
pre 11 godina
Ima da prodju isto kao kad su prodali Makelelea Celziju. Mnogo koristan igrac, nije mi jasno zasto ga prodaju. Livepul se raspao od kako je otisao on!
pre 11 godina
Ne volim Spance ni u jednom sportu al ovaj covek je legenda
pre 11 godina
Kazem ja Real Madrid krece sa namestanjem. Nema znaci titula narednih godina, bar ne onih sto se racunaju kao najbitnije. Uvek kroz istoriju je tako bilo, svi timovi zadrze ekipu posle osvajanja LS a Madridjani prodaju igrace koji su nezamenjivi u timu.
pre 11 godina
Najbolje bi bilo da pitamo Acu. Kako ono bese Dirk: Kajt, Kojt, Kuit.. Seidorf, Zedorf, Sedorf...
pre 11 godina
Шаби,Шапке хахахаха!
pre 11 godina
Sljedeći je Mašćerano.
pre 11 godina
ĆABI ALONSO TAČKA
pre 11 godina
šabi??????jel sa vama sve u redu???
pre 11 godina
Ma,ukrade im Mamić ispred nosa Vukojevića ,pa onda može i Ćavi..
pre 11 godina
Valjda Alonzo kazes? Nemaju Spanci z, ne znam za Baske doduse, ciji jezik nema dodirnih tacaka sa spanskim. Uostalom, jedino mi imamo to pravilo da ja latinici pisemo imena onako kako se (ne)citaju. Nemoguce je uvek napisati pravilan izgovor, ne kod stranih jezika.
pre 11 godina
Nekad bio Čavi pa Šavi i postade Šabi. Ok. Nego, ova vest samo pokazuje kako je gospodin tika-taka užas od trenera. Gvardiola i Bajern, nikako da moj um to shvati. Ipak sam ja budaletina!
pre 11 godina
Kako bi on leg'o United-u... Samo ako uopšte postoji mogućnost da ga preotmu Nemcima.
pre 11 godina
Ja mislim da ovi namerno pišu imena ovako pogrešno da bi se mi primali i komentarisali... Mislim, nema šanse da su igde čuli "Šabi", ni približno...
pre 11 godina
Овако другари, у Барселони се заиста изговара Шави и Шаби Алонсо и то је правилно на каталанском. Остатак Шпаније међутим изговара Чави и Чаби Алонсо или можда нешто између Ч и Ћ.
Тако да редакцијо ако баш оћете да нас нервирате онда направите компромис и пишите ове из Барсе са Ш а ове из Реала са Ч. И мирна Бачка...
pre 11 godina
Cekaj, cekaj... Sabi Alonso? Ovo S je kao u reci sesir, nemam na telefonu. Prilicno sam siguran sa Spanci (ovde je isto S) nemaju to slovo u svojim imenima... (vlada, 28. avgust 2014 11:19)
Ako govorimo o slovima, njegovo nije ni S, ni C (da se tvoj telefon ne sekira), nego X. A ako si mislio na izgovor, za koji neki veruju da se moze zapisati, pa jos na srpskom - on je Bask.
pre 11 godina
Nepoznat mi je nešto taj Šabi Alonso.Igra u Realu.Da nije to Ćabi Alonso?
pre 11 godina
http://www.goal.com/en/slideshow/7997/8/title/how-to-pronounce-every-world-cup-player?ICID=OP
Covek se uopste ne zove Šabi... Mada kod njega ima taj neki prelaz izmedju š i ć. Dok je za Ćavija Ernandeza potpuno jasno da nigde nema Š. Tako da mi nije bas najjasnije zasto ste toliko uporni u toj gluposti.
pre 11 godina
ACA 72 znaci svaka cast davno se nisam tako nasmejao :-D:-D. Smekerski nema sta !
pre 11 godina
Jos malo ce se zvati Šašavi.....
pre 11 godina
Pokupovali sve što valja u Nemačkoj , i oslabili konkurente , sada krenuli i po Evropi. Stvarno jadno. Na kraju ima da im na klupi za rezerve sede dva tima sa najboljim igračima iz Evropskih klubova.
pre 11 godina
Po meni ovo je odlican potez Reala, Alonso je najbolje godine proveo u Realu i osvojio sve sto se moglo osvojiti(Spansko prvenstvo, kup Spanije, super kup Spanije,super kup Evrope i ligu sampiona) tako da je njegov ciklus zavrsen a pored toga brzo puni 33 godine i potpuno je istosen sto se najbolje moglo vidjeti na SP a i proslu polu sezonu je jako lose igrao .
pre 11 godina
@nemanja
bravo,hahahahahahahahahahahhahahah...carski
pre 11 godina
veliki igrach! uz jamie mr.liverpool carraghera i steven captain fantastic gerrarda, omiljeni igrach mog tima!
bez njega jednostavno nije isto.
sada cu vishe gledati bajern, to je sigurno!
pre 11 godina
Jadan čovek, dok se zvao Ćabi, vredeo je minimum 30-40 milki, ali od kako je postao Šabi, jedva i 10, izgleda. Pravda za Čabija!
pre 11 godina
Zamena za Tonija Krosa!?!? Nidje veze ova dva igraca...
pre 11 godina
valjda alonzo
pre 11 godina
Svi odlaze samo MODRIC ostaje!!!!! Kako ih je modric sve otjerao pa ovo nisu istine hahaha
pre 11 godina
"Imao se rasta i roditi..."
Kakva karijera - najtrofejniji engleski, spanski (i svetski) i nemacki klub!
Po dva puta prvak Evrope na klupskom i reprezentativnom nivou, sampion sveta sa Spanijom i vec desetak sezona nezamenljivo lice Lige sampiona.
Svaka cast!
pre 11 godina
Шави мора да је много тужан, одлази му његов другар Шаби...
pre 11 godina
Veliko iznenadjenje, medjutim od svih niko ne spominje Ramosa da je napravio razliku prosle godine.. ni bejl ni ronaldo ni alonso ni di maria ni murta ;) kroos je po meni malo izvikan
pre 11 godina
šapkeee
pre 11 godina
Ozil, Alonso, Di Maria, Khedira svi, doslovno cijeli vezni red mora otići samo je čarobnjak nezamjenljiv i ostaje.
pre 11 godina
A ko je taj Šabi?
pre 11 godina
U pregovorima su sa mladim i talentovanim desnim krilom iz juniorskog Barcelone po imenu Xaban Xaulic,a za čitaoce sa srpskog govornog područja Šaban Šaulić
pre 11 godina
Ode i 85% ozbiljnosti srednjeg reda Reala. A Bajern je "uplusao" sa Alonsom do ludila!
pre 11 godina
pa nije vise on ko nekad...potrosen igrac
pre 11 godina
Otac fudbala.Xabi hvala ti za Istambul
Pametan potez Bajerna.Ocekujem ispadanje reala u 1/4 finalu LS
pre 11 godina
Ovom realu je jedino bitno da ima zvezdice koje privlace mdijsku paznju i koje kostaju brdo para...za sustinski kvalitetne igrace (alonso, di maria) ocigledno da mnogo i ne mare....
pre 11 godina
LJUDI KUDA IDE OVAJ SVET?!
pre 11 godina
šabi ha ha ha
pre 11 godina
Шешк Фабрегаш
pre 11 godina
Shabi Nonda :D
pre 11 godina
ode stub reala, mozda nije ronaldo, ali odroman znacaj doprinosi ekipi. bravo za bajern.
pre 11 godina
gvardiola pre 15 dana rece zavrsili smo se pojacanjima
pre 11 godina
Ako bude 10miliona,to je stvarno bruka.Jedan od najboljih fudbalera u Realu,najstabilniji psihicki i retko pravi greske.Jeste u godinama,ali ovaj fudbal se pretvara u cist marketing.
pre 11 godina
mali klub, rasturili su sampionsku ekipu!
pre 11 godina
ŠABIŠABIŠABIŠABIŠABIŠABIŠABI... Ne vredi, ne ide nikako...
pre 11 godina
Opa djurdjo
pre 11 godina
Ako i on ode, tek onda sam siguran da real nece uraditi nista ove sezone.
pre 11 godina
E sada on zvanicno postaje igrac mog tima i nije vise Savi vec Ćavi ! Ako niste sigurni pitajte Acu informaciju. On i Bastijan ce biti sjajan tandem ! Radujem se nastavku sezone.
pre 11 godina
Dobro pa nisu Ćabija doveli, ovaj im nece puno pomoci
pre 11 godina
Cekaj, cekaj... Sabi Alonso? Ovo S je kao u reci sesir, nemam na telefonu. Prilicno sam siguran sa Spanci (ovde je isto S) nemaju to slovo u svojim imenima...
pre 11 godina
Ovo 1. april????
pre 11 godina
Obozavam kada napisete Sabi. Obavezno udjem u komentare da se dobro ismejem.
pre 11 godina
cemu ovo? sta se desava sa realom?
dva od tri glavna igraca prosle godine su oterali...a bolji je i od kedire i ilaramendija...
i sto bajern gomila veznjake?
pre 11 godina
Šabi...a sto sad nije Šavi ??? Onaj iz Barse otkupio autorska prava od b92??
pre 11 godina
a sta je sa ćabijem?
pre 11 godina
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaa!!! ŠABI :)
pre 11 godina
Kakav je ovo majstor. Sa kakvom lakocom dijeli lopte.. Ufff
pre 11 godina
Lepe pare uzimaju za 32-godisnjaka...
pre 11 godina
Š'a bi ovo?
pre 11 godina
Čovek već ima 33 godine i forma mu je dota opala što se videlo na SP i na utakmicama Reala ove sezone,Real ima Krosa tako da Alonso više nije toliko potreban,a i sam je zatražio transfer i Real nije hteo da ga zadržava.
pre 11 godina
Ode Šabi..
pre 11 godina
oce doci i šavi ernandes?
pre 11 godina
Obozavam kada napisete Sabi. Obavezno udjem u komentare da se dobro ismejem.
pre 11 godina
Dobro pa nisu Ćabija doveli, ovaj im nece puno pomoci
pre 11 godina
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaa!!! ŠABI :)
pre 11 godina
Ode Šabi..
pre 11 godina
cemu ovo? sta se desava sa realom?
dva od tri glavna igraca prosle godine su oterali...a bolji je i od kedire i ilaramendija...
i sto bajern gomila veznjake?
pre 11 godina
Jadan čovek, dok se zvao Ćabi, vredeo je minimum 30-40 milki, ali od kako je postao Šabi, jedva i 10, izgleda. Pravda za Čabija!
pre 11 godina
Kakav je ovo majstor. Sa kakvom lakocom dijeli lopte.. Ufff
pre 11 godina
U pregovorima su sa mladim i talentovanim desnim krilom iz juniorskog Barcelone po imenu Xaban Xaulic,a za čitaoce sa srpskog govornog područja Šaban Šaulić
pre 11 godina
Lepe pare uzimaju za 32-godisnjaka...
pre 11 godina
Шешк Фабрегаш
pre 11 godina
Cekaj, cekaj... Sabi Alonso? Ovo S je kao u reci sesir, nemam na telefonu. Prilicno sam siguran sa Spanci (ovde je isto S) nemaju to slovo u svojim imenima...
pre 11 godina
Š'a bi ovo?
pre 11 godina
Шави мора да је много тужан, одлази му његов другар Шаби...
pre 11 godina
Ovo 1. april????
pre 11 godina
a sta je sa ćabijem?
pre 11 godina
mali klub, rasturili su sampionsku ekipu!
pre 11 godina
Shabi Nonda :D
pre 11 godina
A ko je taj Šabi?
pre 11 godina
Šabi...a sto sad nije Šavi ??? Onaj iz Barse otkupio autorska prava od b92??
pre 11 godina
Ako bude 10miliona,to je stvarno bruka.Jedan od najboljih fudbalera u Realu,najstabilniji psihicki i retko pravi greske.Jeste u godinama,ali ovaj fudbal se pretvara u cist marketing.
pre 11 godina
ŠABIŠABIŠABIŠABIŠABIŠABIŠABI... Ne vredi, ne ide nikako...
pre 11 godina
Otac fudbala.Xabi hvala ti za Istambul
Pametan potez Bajerna.Ocekujem ispadanje reala u 1/4 finalu LS
pre 11 godina
oce doci i šavi ernandes?
pre 11 godina
šapkeee
pre 11 godina
E sada on zvanicno postaje igrac mog tima i nije vise Savi vec Ćavi ! Ako niste sigurni pitajte Acu informaciju. On i Bastijan ce biti sjajan tandem ! Radujem se nastavku sezone.
pre 11 godina
Ako i on ode, tek onda sam siguran da real nece uraditi nista ove sezone.
pre 11 godina
Ode i 85% ozbiljnosti srednjeg reda Reala. A Bajern je "uplusao" sa Alonsom do ludila!
pre 11 godina
ode stub reala, mozda nije ronaldo, ali odroman znacaj doprinosi ekipi. bravo za bajern.
pre 11 godina
Sljedeći je Mašćerano.
pre 11 godina
ĆABI ALONSO TAČKA
pre 11 godina
šabi ha ha ha
pre 11 godina
Jos malo ce se zvati Šašavi.....
pre 11 godina
gvardiola pre 15 dana rece zavrsili smo se pojacanjima
pre 11 godina
Ovom realu je jedino bitno da ima zvezdice koje privlace mdijsku paznju i koje kostaju brdo para...za sustinski kvalitetne igrace (alonso, di maria) ocigledno da mnogo i ne mare....
pre 11 godina
šabi??????jel sa vama sve u redu???
pre 11 godina
Čovek već ima 33 godine i forma mu je dota opala što se videlo na SP i na utakmicama Reala ove sezone,Real ima Krosa tako da Alonso više nije toliko potreban,a i sam je zatražio transfer i Real nije hteo da ga zadržava.
pre 11 godina
Ozil, Alonso, Di Maria, Khedira svi, doslovno cijeli vezni red mora otići samo je čarobnjak nezamjenljiv i ostaje.
pre 11 godina
"Imao se rasta i roditi..."
Kakva karijera - najtrofejniji engleski, spanski (i svetski) i nemacki klub!
Po dva puta prvak Evrope na klupskom i reprezentativnom nivou, sampion sveta sa Spanijom i vec desetak sezona nezamenljivo lice Lige sampiona.
Svaka cast!
pre 11 godina
Nepoznat mi je nešto taj Šabi Alonso.Igra u Realu.Da nije to Ćabi Alonso?
pre 11 godina
Ja mislim da ovi namerno pišu imena ovako pogrešno da bi se mi primali i komentarisali... Mislim, nema šanse da su igde čuli "Šabi", ni približno...
pre 11 godina
LJUDI KUDA IDE OVAJ SVET?!
pre 11 godina
Шаби,Шапке хахахаха!
pre 11 godina
Veliko iznenadjenje, medjutim od svih niko ne spominje Ramosa da je napravio razliku prosle godine.. ni bejl ni ronaldo ni alonso ni di maria ni murta ;) kroos je po meni malo izvikan
pre 11 godina
Opa djurdjo
pre 11 godina
Овако другари, у Барселони се заиста изговара Шави и Шаби Алонсо и то је правилно на каталанском. Остатак Шпаније међутим изговара Чави и Чаби Алонсо или можда нешто између Ч и Ћ.
Тако да редакцијо ако баш оћете да нас нервирате онда направите компромис и пишите ове из Барсе са Ш а ове из Реала са Ч. И мирна Бачка...
pre 11 godina
Zamena za Tonija Krosa!?!? Nidje veze ova dva igraca...
pre 11 godina
http://www.goal.com/en/slideshow/7997/8/title/how-to-pronounce-every-world-cup-player?ICID=OP
Covek se uopste ne zove Šabi... Mada kod njega ima taj neki prelaz izmedju š i ć. Dok je za Ćavija Ernandeza potpuno jasno da nigde nema Š. Tako da mi nije bas najjasnije zasto ste toliko uporni u toj gluposti.
pre 11 godina
Nekad bio Čavi pa Šavi i postade Šabi. Ok. Nego, ova vest samo pokazuje kako je gospodin tika-taka užas od trenera. Gvardiola i Bajern, nikako da moj um to shvati. Ipak sam ja budaletina!
pre 11 godina
Svi odlaze samo MODRIC ostaje!!!!! Kako ih je modric sve otjerao pa ovo nisu istine hahaha
pre 11 godina
Najbolje bi bilo da pitamo Acu. Kako ono bese Dirk: Kajt, Kojt, Kuit.. Seidorf, Zedorf, Sedorf...
pre 11 godina
Ma,ukrade im Mamić ispred nosa Vukojevića ,pa onda može i Ćavi..
pre 11 godina
pa nije vise on ko nekad...potrosen igrac
pre 11 godina
Ne volim Spance ni u jednom sportu al ovaj covek je legenda
pre 11 godina
Po meni ovo je odlican potez Reala, Alonso je najbolje godine proveo u Realu i osvojio sve sto se moglo osvojiti(Spansko prvenstvo, kup Spanije, super kup Spanije,super kup Evrope i ligu sampiona) tako da je njegov ciklus zavrsen a pored toga brzo puni 33 godine i potpuno je istosen sto se najbolje moglo vidjeti na SP a i proslu polu sezonu je jako lose igrao .
pre 11 godina
Valjda Alonzo kazes? Nemaju Spanci z, ne znam za Baske doduse, ciji jezik nema dodirnih tacaka sa spanskim. Uostalom, jedino mi imamo to pravilo da ja latinici pisemo imena onako kako se (ne)citaju. Nemoguce je uvek napisati pravilan izgovor, ne kod stranih jezika.
pre 11 godina
Kako bi on leg'o United-u... Samo ako uopšte postoji mogućnost da ga preotmu Nemcima.
pre 11 godina
Ima da prodju isto kao kad su prodali Makelelea Celziju. Mnogo koristan igrac, nije mi jasno zasto ga prodaju. Livepul se raspao od kako je otisao on!
pre 11 godina
Pokupovali sve što valja u Nemačkoj , i oslabili konkurente , sada krenuli i po Evropi. Stvarno jadno. Na kraju ima da im na klupi za rezerve sede dva tima sa najboljim igračima iz Evropskih klubova.
pre 11 godina
Cekaj, cekaj... Sabi Alonso? Ovo S je kao u reci sesir, nemam na telefonu. Prilicno sam siguran sa Spanci (ovde je isto S) nemaju to slovo u svojim imenima... (vlada, 28. avgust 2014 11:19)
Ako govorimo o slovima, njegovo nije ni S, ni C (da se tvoj telefon ne sekira), nego X. A ako si mislio na izgovor, za koji neki veruju da se moze zapisati, pa jos na srpskom - on je Bask.
pre 11 godina
veliki igrach! uz jamie mr.liverpool carraghera i steven captain fantastic gerrarda, omiljeni igrach mog tima!
bez njega jednostavno nije isto.
sada cu vishe gledati bajern, to je sigurno!
pre 11 godina
ACA 72 znaci svaka cast davno se nisam tako nasmejao :-D:-D. Smekerski nema sta !
pre 11 godina
Ne mog Šabija.Koos ili Šabi?Naravno Šabi.Šabi je zamena za Koos-a,ali Kroos nikad nece bit kao Šabi.
DAL ŠTE NORMALNI.Otisao je Di Maria,Šabi a sledece godine ce Casillas,strasno.
Ima jedna slika na kojoj gore stoji Ronaldo u Manchester-ovom dresu i pise "oni su uzeli naseg djavola",a dole stoji Di Maria u Real-ovom belom dresu i pise "pa smo mi uzeli njihovog andjela".
#HalaMadrid
pre 11 godina
Kazem ja Real Madrid krece sa namestanjem. Nema znaci titula narednih godina, bar ne onih sto se racunaju kao najbitnije. Uvek kroz istoriju je tako bilo, svi timovi zadrze ekipu posle osvajanja LS a Madridjani prodaju igrace koji su nezamenjivi u timu.
pre 11 godina
@nemanja
bravo,hahahahahahahahahahahhahahah...carski
pre 11 godina
valjda alonzo
pre 11 godina
Тако да редакцијо ако баш оћете да нас нервирате онда направите компромис и пишите ове из Барсе са Ш а ове из Реала са Ч. И мирна Бачка...
(Џејмисон, 28. avgust 2014 15:04)
A šta ćemo s onim Bašvanima koji preferiraju Barcelonu?
pre 11 godina
Smarate više i vi u komentarima i ovi iz redakcije. Pravilno je Ćavi Alonso, jer se V u Španiji čita kao B. Punto!
pre 11 godina
Није му ово требало
Мислим да би могао грејати клупу.?
pre 11 godina
Pa lepo udjes na "google translate", izaberes spanski jezik upises "Xabi Alonso" i lepo cujes kako se izgovara i prosta stvar, sta se raspravljate oko gluposti.
pre 11 godina
pa nije vise on ko nekad...potrosen igrac
pre 11 godina
Pokupovali sve što valja u Nemačkoj , i oslabili konkurente , sada krenuli i po Evropi. Stvarno jadno. Na kraju ima da im na klupi za rezerve sede dva tima sa najboljim igračima iz Evropskih klubova.
pre 11 godina
mali klub, rasturili su sampionsku ekipu!
pre 11 godina
Svi odlaze samo MODRIC ostaje!!!!! Kako ih je modric sve otjerao pa ovo nisu istine hahaha
pre 11 godina
Obozavam kada napisete Sabi. Obavezno udjem u komentare da se dobro ismejem.
pre 11 godina
Otac fudbala.Xabi hvala ti za Istambul
Pametan potez Bajerna.Ocekujem ispadanje reala u 1/4 finalu LS
pre 11 godina
Nekad bio Čavi pa Šavi i postade Šabi. Ok. Nego, ova vest samo pokazuje kako je gospodin tika-taka užas od trenera. Gvardiola i Bajern, nikako da moj um to shvati. Ipak sam ja budaletina!
pre 11 godina
Lepe pare uzimaju za 32-godisnjaka...
pre 11 godina
Dobro pa nisu Ćabija doveli, ovaj im nece puno pomoci
pre 11 godina
Veliko iznenadjenje, medjutim od svih niko ne spominje Ramosa da je napravio razliku prosle godine.. ni bejl ni ronaldo ni alonso ni di maria ni murta ;) kroos je po meni malo izvikan
pre 11 godina
Ozil, Alonso, Di Maria, Khedira svi, doslovno cijeli vezni red mora otići samo je čarobnjak nezamjenljiv i ostaje.
pre 11 godina
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaa!!! ŠABI :)
pre 11 godina
Ako i on ode, tek onda sam siguran da real nece uraditi nista ove sezone.
pre 11 godina
Ako bude 10miliona,to je stvarno bruka.Jedan od najboljih fudbalera u Realu,najstabilniji psihicki i retko pravi greske.Jeste u godinama,ali ovaj fudbal se pretvara u cist marketing.
pre 11 godina
a sta je sa ćabijem?
pre 11 godina
Cekaj, cekaj... Sabi Alonso? Ovo S je kao u reci sesir, nemam na telefonu. Prilicno sam siguran sa Spanci (ovde je isto S) nemaju to slovo u svojim imenima...
pre 11 godina
Čovek već ima 33 godine i forma mu je dota opala što se videlo na SP i na utakmicama Reala ove sezone,Real ima Krosa tako da Alonso više nije toliko potreban,a i sam je zatražio transfer i Real nije hteo da ga zadržava.
pre 11 godina
Cekaj, cekaj... Sabi Alonso? Ovo S je kao u reci sesir, nemam na telefonu. Prilicno sam siguran sa Spanci (ovde je isto S) nemaju to slovo u svojim imenima... (vlada, 28. avgust 2014 11:19)
Ako govorimo o slovima, njegovo nije ni S, ni C (da se tvoj telefon ne sekira), nego X. A ako si mislio na izgovor, za koji neki veruju da se moze zapisati, pa jos na srpskom - on je Bask.
pre 11 godina
Kakav je ovo majstor. Sa kakvom lakocom dijeli lopte.. Ufff
pre 11 godina
cemu ovo? sta se desava sa realom?
dva od tri glavna igraca prosle godine su oterali...a bolji je i od kedire i ilaramendija...
i sto bajern gomila veznjake?
pre 11 godina
Ovo 1. april????
pre 11 godina
valjda alonzo
pre 11 godina
Ode Šabi..
pre 11 godina
oce doci i šavi ernandes?
pre 11 godina
veliki igrach! uz jamie mr.liverpool carraghera i steven captain fantastic gerrarda, omiljeni igrach mog tima!
bez njega jednostavno nije isto.
sada cu vishe gledati bajern, to je sigurno!
pre 11 godina
Jadan čovek, dok se zvao Ćabi, vredeo je minimum 30-40 milki, ali od kako je postao Šabi, jedva i 10, izgleda. Pravda za Čabija!
pre 11 godina
Ima da prodju isto kao kad su prodali Makelelea Celziju. Mnogo koristan igrac, nije mi jasno zasto ga prodaju. Livepul se raspao od kako je otisao on!
pre 11 godina
Šabi...a sto sad nije Šavi ??? Onaj iz Barse otkupio autorska prava od b92??
pre 11 godina
ode stub reala, mozda nije ronaldo, ali odroman znacaj doprinosi ekipi. bravo za bajern.
pre 11 godina
Ovom realu je jedino bitno da ima zvezdice koje privlace mdijsku paznju i koje kostaju brdo para...za sustinski kvalitetne igrace (alonso, di maria) ocigledno da mnogo i ne mare....
pre 11 godina
U pregovorima su sa mladim i talentovanim desnim krilom iz juniorskog Barcelone po imenu Xaban Xaulic,a za čitaoce sa srpskog govornog područja Šaban Šaulić
pre 11 godina
A ko je taj Šabi?
pre 11 godina
ACA 72 znaci svaka cast davno se nisam tako nasmejao :-D:-D. Smekerski nema sta !
pre 11 godina
Zamena za Tonija Krosa!?!? Nidje veze ova dva igraca...
pre 11 godina
Kazem ja Real Madrid krece sa namestanjem. Nema znaci titula narednih godina, bar ne onih sto se racunaju kao najbitnije. Uvek kroz istoriju je tako bilo, svi timovi zadrze ekipu posle osvajanja LS a Madridjani prodaju igrace koji su nezamenjivi u timu.
pre 11 godina
E sada on zvanicno postaje igrac mog tima i nije vise Savi vec Ćavi ! Ako niste sigurni pitajte Acu informaciju. On i Bastijan ce biti sjajan tandem ! Radujem se nastavku sezone.
pre 11 godina
Шешк Фабрегаш
pre 11 godina
Š'a bi ovo?
pre 11 godina
ŠABIŠABIŠABIŠABIŠABIŠABIŠABI... Ne vredi, ne ide nikako...
pre 11 godina
Шави мора да је много тужан, одлази му његов другар Шаби...
pre 11 godina
Shabi Nonda :D
pre 11 godina
Po meni ovo je odlican potez Reala, Alonso je najbolje godine proveo u Realu i osvojio sve sto se moglo osvojiti(Spansko prvenstvo, kup Spanije, super kup Spanije,super kup Evrope i ligu sampiona) tako da je njegov ciklus zavrsen a pored toga brzo puni 33 godine i potpuno je istosen sto se najbolje moglo vidjeti na SP a i proslu polu sezonu je jako lose igrao .
pre 11 godina
Kako bi on leg'o United-u... Samo ako uopšte postoji mogućnost da ga preotmu Nemcima.
pre 11 godina
gvardiola pre 15 dana rece zavrsili smo se pojacanjima
pre 11 godina
Ode i 85% ozbiljnosti srednjeg reda Reala. A Bajern je "uplusao" sa Alonsom do ludila!
pre 11 godina
@nemanja
bravo,hahahahahahahahahahahhahahah...carski
pre 11 godina
"Imao se rasta i roditi..."
Kakva karijera - najtrofejniji engleski, spanski (i svetski) i nemacki klub!
Po dva puta prvak Evrope na klupskom i reprezentativnom nivou, sampion sveta sa Spanijom i vec desetak sezona nezamenljivo lice Lige sampiona.
Svaka cast!
pre 11 godina
Овако другари, у Барселони се заиста изговара Шави и Шаби Алонсо и то је правилно на каталанском. Остатак Шпаније међутим изговара Чави и Чаби Алонсо или можда нешто између Ч и Ћ.
Тако да редакцијо ако баш оћете да нас нервирате онда направите компромис и пишите ове из Барсе са Ш а ове из Реала са Ч. И мирна Бачка...
pre 11 godina
Valjda Alonzo kazes? Nemaju Spanci z, ne znam za Baske doduse, ciji jezik nema dodirnih tacaka sa spanskim. Uostalom, jedino mi imamo to pravilo da ja latinici pisemo imena onako kako se (ne)citaju. Nemoguce je uvek napisati pravilan izgovor, ne kod stranih jezika.
pre 11 godina
Шаби,Шапке хахахаха!
pre 11 godina
Тако да редакцијо ако баш оћете да нас нервирате онда направите компромис и пишите ове из Барсе са Ш а ове из Реала са Ч. И мирна Бачка...
(Џејмисон, 28. avgust 2014 15:04)
A šta ćemo s onim Bašvanima koji preferiraju Barcelonu?
pre 11 godina
šapkeee
pre 11 godina
šabi ha ha ha
pre 11 godina
http://www.goal.com/en/slideshow/7997/8/title/how-to-pronounce-every-world-cup-player?ICID=OP
Covek se uopste ne zove Šabi... Mada kod njega ima taj neki prelaz izmedju š i ć. Dok je za Ćavija Ernandeza potpuno jasno da nigde nema Š. Tako da mi nije bas najjasnije zasto ste toliko uporni u toj gluposti.
pre 11 godina
Nepoznat mi je nešto taj Šabi Alonso.Igra u Realu.Da nije to Ćabi Alonso?
pre 11 godina
šabi??????jel sa vama sve u redu???
pre 11 godina
Ne volim Spance ni u jednom sportu al ovaj covek je legenda
pre 11 godina
Opa djurdjo
pre 11 godina
LJUDI KUDA IDE OVAJ SVET?!
pre 11 godina
Sljedeći je Mašćerano.
pre 11 godina
ĆABI ALONSO TAČKA
pre 11 godina
Ja mislim da ovi namerno pišu imena ovako pogrešno da bi se mi primali i komentarisali... Mislim, nema šanse da su igde čuli "Šabi", ni približno...
pre 11 godina
Ma,ukrade im Mamić ispred nosa Vukojevića ,pa onda može i Ćavi..
pre 11 godina
Najbolje bi bilo da pitamo Acu. Kako ono bese Dirk: Kajt, Kojt, Kuit.. Seidorf, Zedorf, Sedorf...
pre 11 godina
Ne mog Šabija.Koos ili Šabi?Naravno Šabi.Šabi je zamena za Koos-a,ali Kroos nikad nece bit kao Šabi.
DAL ŠTE NORMALNI.Otisao je Di Maria,Šabi a sledece godine ce Casillas,strasno.
Ima jedna slika na kojoj gore stoji Ronaldo u Manchester-ovom dresu i pise "oni su uzeli naseg djavola",a dole stoji Di Maria u Real-ovom belom dresu i pise "pa smo mi uzeli njihovog andjela".
#HalaMadrid
pre 11 godina
Jos malo ce se zvati Šašavi.....
pre 11 godina
Није му ово требало
Мислим да би могао грејати клупу.?
pre 11 godina
Smarate više i vi u komentarima i ovi iz redakcije. Pravilno je Ćavi Alonso, jer se V u Španiji čita kao B. Punto!
pre 11 godina
Pa lepo udjes na "google translate", izaberes spanski jezik upises "Xabi Alonso" i lepo cujes kako se izgovara i prosta stvar, sta se raspravljate oko gluposti.
69 Komentari
Sortiraj po: