Fudbal 149

Sreda, 09.08.2023.

08:20

Nova hapšenja u Atini, navijači PAO skrivali "bojse"

Navijač AEK-a Mihalis Kacuris ubijen u neredima navijača zagrebačkog Dinama i domaćih pristalica, a nove informacije samo pristižu iz Atine.

Izvor: B92

Nova hapšenja u Atini, navijaèi PAO skrivali "bojse" IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

149 Komentari

Sortiraj po:

Nevinašca

pre 2 godine

U zadnjih 20 god u grčkoj u sukobima NJIHOVIH navijačkih grupa ubijeno 5 ljudi! Toliko o navijačima koji u 22 h navečer piju kavu kod stadiona i o mirnim obiteljima s djecom

Kolubarac

pre 2 godine

Za ove što tvrde da Hrvatska tu nije ništa mogla, samo jedno treba reći: Država, svaka, može sve samo ako hoće.Ako su već izašli iz Hrv. zašto su ih Grci pustili da uđu.Ne možeš ti da zloupotrebljavaš svoje pravo da bi vršio nasilje i nekog ubio.
Na žalost, ovi idioti BBB što su bili tamo, biće slavljeni na društvenim mrežama među istomišljenicima, baš kao i KK kod nas.

Mladen

pre 2 godine

Dinamo treba da izbace iz Evrope jer oni propagiraju te divljake. Da je Srpski klub to bi se vec desilo ali posto su ovo "civilizirana" njihova deca ima da prodju samo sa tapkanjem preko ruke.

Mala korekcija

pre 2 godine

Ako je Hrvatska policija imala razne informacije koje su čak uključivale i registracijske oznake automobila, sasvim je logično da su imali i informacije o hladnom oružju te drugim navijačkim sredstvima za fizičke sukobe, koje su nosili sa sobom. A što opet znači da ih je hrvatska policija i mogla i trebala zaustaviti na njihovoj granici i djelovati.
Više je nego jasno sve to.

Samo kažem

pre 2 godine

Na takost zivot je izgubljen. Ali...koliko cujem tim navijacima AEK- a i nisu strane tucnjave i neredi. I oni glume "zestoke momke"...a sta su ocekivaki onda? Da "djavo nece i na njihova vrata"? Da, svojim "dugogodisnjim nastupima" prizivali su zlo i ovakve budale koje su im dosli u goste...sve te "firm" price treba zakinom zabranit i proglasit ih zlocinackim organizacijama osnovanim s ciljem izazivanja nereda, a koje su stetne i destruktivne po drustvo u cjelini.
Obzirom da svako treba pocistit prvo pred "svojim vratima", itekako bih donio novi Zakon o sportu (zaboravi one parole "sloboda navijacima" - bila bi to najgora diktatura za iste, a ne sloboda), a ovim divljacima bih preporucio da mole Boga da im sude Grci, a ne nase HR pravosudje. Dugo ti ne bi zvjezeg zraka udahnuli...dugo.

nba

pre 2 godine

Sve i jedna navijacka grupa moze da se dovede u red, samo ako se hoce. Pa ne moze par hiljada nekih da zavode strahovladu u bilo kojoj drzavi, ako drzava odluci tako.

crush

pre 2 godine

@GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...
(Nikad nikome izvini, 09. avgust 2023 22:05)

U krivu si, nijedna policija ne može tako naglo donijeti takvu odluku niti na to ima pravo… moralo bi sve ici preko sudske presude, a to traje

Onako realno

pre 2 godine

GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...
(Nikad nikome izvini, 9. avgust 2023 22:05) 

# Link komentara

Ne lupetaj. Ukoliko nema dosje, niti ranijih kaznenih djela, i zrenutno nije napravio prekrsaj ili kazneno djelo, policija mu ne moze apsolutno nista. Zato su i obavijestili Grke...a ovi nesposobnjakovici nisu napravili nista i sad se "vade"...

Nikad nikome izvini

pre 2 godine

@GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...

belgradodsasdh

pre 2 godine

Dobar stajling, crne maje, martinke, kapuljače, kačketi, BBB uvijek urbani i gradski imidž !
(Arch Enemy, 09. avgust 2023 12:56)

pravi dokaz da oni koriste klub za svoje aktivnosti(mislim na sve tkz ultras grupe)

ultras grupe,koje finansira klub i svi kao nose iste crne majice ?@
to je odluceno na kongresu ultrasa,
kao mnogo su opasni u crnom:d
to nema veze sa bojama kluba,to im nebitno.
iskljucivo napadaju 200 na 20 zbog imidza da su najjaci

jad i beda u sta su se pretvorile navijacke grupe!

realno

pre 2 godine

Prije svega želim reći da 99% Hrvata ovo osuđuje i stidi se zbog ovog događaja .. svi komentari traže najstrože kazne Grčkog pravosuđa za sve koji su dolje išli .. bez iznimki . Što se tiče Dinama oni su svoje napravili , javno obavjestili da nema karata za tu utakmicu jer je UEFF-a zabranila. Kada su svojim kanalima saznali da će neka grupa ipak možda krenuti put Atene o svemu su obavjestili koga treba .. policiju .. naša policija je upozorila Grke koliko ljudi dolje kreće , registracije , smjer itd .. ne mogu ih po nikakvom zakonu spriječiti da iziđu iz zemlje .. nakon toga službe iz Crne Gore također dojavljuju Grcima nove informacije .. šta su povodom toga Grci uradili , kako je 50 vozila prošlo cijelu Grčku sa palicama a znalo se da dolaze , zašto je smjenjeno 7 visoko pozicioniranih službenika , gdje su bili svo to vrijeme Grčki policajci , specijalci , vojska ?? Nitko ne opravdava huligane i ovaj gnjusni čin ( Dinamu su oni samo problem , nikako pravi navijači , ali nije Dinamo ni vlada ni vlast ni policija da se može obračunati sa takvim grupama ) .. ti ljudi su kriminalci i kao takve ih treba i tretirati što će nadamo se Grci i napraviti kada mi očigledno ne možemo .

Zokara

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.
(GogoSt, 09. avgust 2023 16:23)

dešava se dešava, poslednji primer 22.5.2022 odmaralište Desinec nakon utakmice Dinamo:Hajduk, Torcida zaustavlja promet na autoputu i sa time blokira pristup policiji. Još nastrada policajac.

Kole

pre 2 godine

Kum ima stan u Solunu, pa smo često kod njega. Policiju zaista retko viđam osim one na motoru gde se uvek voze po dvojica, ali kad se nesto desi eto ih za minut sa svih strana. Kad napravite nešto što se može podvesti pod krivično delo, odrede vam pritvor i onda čekate suđenje dok se prukupljaju dokazi. To neretko traje oko godinu dana, pa ako protiv vas nema dokaza puste vas uz izvinjenje, a ako ima onda ide suđenje. Za to vreme mozda naučite grčki jezik, a albanski ćete naučiti sigurno, jer ćete biti omiljena plavuša nekom albanskom dileru.

Nenad

pre 2 godine

Alal vera al smo ih razvalili u sred Atene.
(vojko, 09. avgust 2023 16:15)

Razvalili ste sebe u mozak. Sad kad budu robijali, imace vremena da razmisljaju gde ce sledeci put otici.

uaaaa

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.
(GogoSt, 09. avgust 2023 16:23)

Dinamo nije kriv,slazem se.
Ali izbacivali su i nase navijace iz Evrope zbog ispada huligana.
Ni nasi klubovi nisu te navijace nagovarali da prave probleme.
Kaznjavanjem,izbacivanjem Dinama iz Evrope kaznice se i ti navijaci i poslati im poruka sta ce se desiti uvek kada to ponove.

Mrgud

pre 2 godine

Naravno da je Dinamo odgovoran i da mora da trpi posledice, pa ovo je ko zna koji težak incident koji izazivaju BBB. Čak je i Zvezda svoje navijače unormalila pa više u Evropi ne prave gluposti. Recimo, navijači Hrvatske ne prave incidente, znači do Dinama je i BBB.

GogoSt

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.

aca

pre 2 godine

UEFA kaznjava klubove samo ako su neredi nastali na tribinama. E sad dal je to posteno ili ne je drugo pitanje. Toj Grčkoj policiji nekako da se oprosti i to sto nisu dali previse znacaja upozorenjima koje su dobili od Hrvata i Crnogoraca, ali ljudi koji su bili zrtve ovih terorista su vise od pola sata bili prepusteni na milost i nemilost dok se policija nije pojavila. Procitajte komentare na GR portalima pa cete videti u koga najvise upiru prstom. Mislim da je vec 10 policijskih zvaničnika smenjeno.

Nikola

pre 2 godine

A popljuvase svi Vuka Kostica pre neki dan. Covek u pravu milion posto.
(Roki, 9. avgust 2023 15:16)

Bukvalno ga niko nije pljuvao. Sa kim god da sam pricao sci su odusevljeni da ima neko normalan medju glumcima. To sto su ga napadali su na tviteru botovi pisali, gde moze jedan da ima profila. A takvih jadnika koji propagiraju i dalje neko bratsrvo i jedinstvo sa njima na jedino jos na tviteru ima.

aaaaa

pre 2 godine

@ @...?
Tako je. Želim u Srbiji da odemo kum i ja, da gledamo derbi, on u dresu Partizana ja u dresu Zvezde i da nemamo nikakve probleme. Kum i ja se znamo ceo život, nikada se posvađali zbog CZ i Par, zezamo se, peckamo ali nikad da ne pričamo. Obojica volimo sport i bivši sportisti... Jedva čekamo košarkašku reprezentaciju da gledamo i navijamo. Bili na poslednjem derbiju u Pioniru, gledamo ljude oko sebe, mržnja izlazi iz tih ljudi. Hoću da odem sa detetom, kumom, njegovom decom da nosimo dresove od timova za koje navijamo i da nemamo nikada bilo kakav problem. Nadam se da ću dočekati nekada u ovoj jadnoj Srbiji, gde obest i mržnja preovladavaju i ako sam siguran da je to manjina, nažalost dominira u Srbiji. Za zdravu sportsku Srbiju i tolerantnu.
(Taurunum, 09. avgust 2023 15:42)

Idi na zapadnu tribinu,u vip lozu niko te dirati nece,ako bas zelite gde su "vatreni"navijaci to je onda drugi problem,ja ne znam gde na planeti mislis da mozete tako da odete...na kosarkaskim derbijima poslednjih godina dolaze samo domaci navijaci.sta ti tu nije jasno?mislis da je samo u srbiji tako?

Mario

pre 2 godine

Ovi divljaci" ne bi postojali da nije podrske kluba. To sto im Dinamo finasira putovanja sa klubom je direktni uticaj na mentalni razvoj divljaka i tome treba stati na put pogotovo jer medju njima ima mnogo mladih jedva punoletnih osoba. Ako neki klub ima simpatiju ovakve grupe ljudi koja je u stanju da organizuje put od 1000km samo zbog tuce onda tu nesto debelo nije normalno.
Nadam se da ce dobiti primerene kazne kao i oni nasi batinasi sa Zakintosa.
Druga stvar koje mi nije jasna da ovakve grupe ljudi imaju izrazite ksenofobne stavove ali medju njima nema ni jedne zenske osobe. Zensko drustvo im izgleda ne prija ili je nesto drugo u pitanju
(Aca, 9. avgust 2023 13:04)

Pa i nije im Dinamo finansirao putovanje, sta izmisljas vec je upozorio policiju na njih, a policija je upozorila Grke. Znali su i tablice automobila.

Velja, sef bunkera

pre 2 godine

Ultra navijaci su bagra od koje njihovi timovi imaju vise stete nego koristi ali su mora se priznati prilicno objektivni. Jednoglasni su za izbaccivanje Dinama a najgrlatiji su oni koji zaboravise na onog mladog Francuza kojeg ubise, zaboravise i bunker na stadionu Partizana. Navijaci zbog kojih njihov tim placa kazne a za taj novac mogli bi kupiti dobro pojacanje.

Taurunum

pre 2 godine

@...?
Tako je. Želim u Srbiji da odemo kum i ja, da gledamo derbi, on u dresu Partizana ja u dresu Zvezde i da nemamo nikakve probleme. Kum i ja se znamo ceo život, nikada se posvađali zbog CZ i Par, zezamo se, peckamo ali nikad da ne pričamo. Obojica volimo sport i bivši sportisti... Jedva čekamo košarkašku reprezentaciju da gledamo i navijamo. Bili na poslednjem derbiju u Pioniru, gledamo ljude oko sebe, mržnja izlazi iz tih ljudi. Hoću da odem sa detetom, kumom, njegovom decom da nosimo dresove od timova za koje navijamo i da nemamo nikada bilo kakav problem. Nadam se da ću dočekati nekada u ovoj jadnoj Srbiji, gde obest i mržnja preovladavaju i ako sam siguran da je to manjina, nažalost dominira u Srbiji. Za zdravu sportsku Srbiju i tolerantnu.

Đes bijo 91?

pre 2 godine

(e, 9. avgust 2023 15:02) 

Fenomenalan komentar. Uefa i grcka napokon trebaju stati na kraj grckim huliganima koji se non stop medjusobno ubijaju. 13 smrtnih slucajeva sveukupno.
Nek za primjer uzmu hrvatsku u kojoj nikad nije ubijen niti jedan navijac. Trebaju prepisati od nas, bas kao i vi.

e

pre 2 godine

Nešto slično su radili engleski navijači u evropi. Uefa je kaznila engleske klubove, a engleska vlast je pohapsila sve te razbojnike i osudile na dugogodišnje robije sa teškim fizičkim radom. Danas majke sa decom dolaze na utakmice premijer lige.

Zorz Vea

pre 2 godine

I onomad sve počelo sa fudbalom i nasiljem...Ceo Svet se upljuva da nam pokaže "civilizacijske" vrednosti i da država iz koje Dinamo dolazi nije ono što mi govorimo da jeste, samo oni iz dana u dan, sa ponosom, pokazuju ko su i šta su i upravo ono što mi mislimo i znamo da jesu. Ne znam šta je gore da se ovo ubistvo poveže sa sportom ili ne...Ne zaboraviti istoriju, ni slučajno!

Conka

pre 2 godine

Neka im se stave tri lopte i neka svaki od njih kaze koja je za koji sport pa koji bude znao neka ga puste,mislim da nece ni jednog da puste!

Andrea Djani

pre 2 godine

Vidim non stop se pominje kako su stigle dojave od ovog , onog , kako horde terrorista i ubica idu prema Grckoj . A da li je mozda Hrvatska prva trebala da spreci prelazak granice , da ne kazem da je preko svojih obavestajnih sluzbi morala da ima informaciju sta jedna ozbiljna grupa planira . Ne , lakse je ovako , kriva je grcka policija , a nije kriva drzava koja neguje ovakve teroriste i ubice . Siguran sam da svaki normalan covek osudjuje ovakve stvari , ali ovde nije dovoljna samo osuda .

Branimir Krsticevic

pre 2 godine

13 maja (svibnja) 1990 je bio sukob navijaca Dinama i Zvezde. Njihova hiserija od historije i danas uci da su za to krivi Srbi koji su dosli u Zagreb da provociraju,navijaci Zvezde ,velikosrpske aspiracije...Boban je udario policajca i bio heroj. Strasno je imati takav sklop u glavi.
E danas oni govore da su Grci krivi jer nisu dobro „organizirali" utakmicu ...

Mirda

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)



Batina je iz raja izašla jer joj u raju nije bilo mjesto!

Marko

pre 2 godine

(miljas, 9. avgust 2023 14:35)

Ne mora biti. To nije organizirano gostovanje na koje mogu ići samo članovi kluba. To je ulica. Klub nema veze s tim. Da se ti i ja potučemo na ulici u dresovima klubova, jesu krivi oni ili mi?

krlo bot

pre 2 godine

sad reci da Vuk Kostic nije u pravu. Ne berlinski nego kineski zid …

Naravno da je u pravu svaku rec je u pravu ali eto u ovoj zemlji je sve moguce i da merlin godinama uzima milione i nosi ih u bosnu gde kasnije pljuje po nama,da se brisu peticiji gde je potpisalo desetine hiljada ljudi,da je nisu obrisali sad bi vec bilo preko 100hiljada,ovde je sve moguce samo treba potplatiti orave ljude na pravim mestima

prika iz susjedstva

pre 2 godine

Jel znate vi Srbi nabrojiti 3,4 pjesme od Dučića ili ste učili samo jednu? Školstvo vam je vrhunsko izgleda. A Dučić, više Pokuševski nego Jokić, čisto jer vi ne “kapirate” baš brzo..,

ccc

pre 2 godine

@joso, otkud ti to da je to reseno u Engleskoj? toga samo nema na stadionu, redovno se navijaci makljaju u dogovorenim tucama, seku se skalpelima, pa ima snimak i sa prvenstva kada su Englezi makljali zene i decu kada su izlazili sa tribina u hodniku stadiona. Tako, da, svuda ima ovoga, cesto i vise nego kod nas. U Holandiji se makljaju redovno i na utakmicama 2,3 lige. Malo se raspitajte, ne opravdavam nase navijace, daleko od toga, samo nemojte uvek da pljujete po Srbiji, i ostali su grozni samo se foliraju i prikrivaju svoje divljastvo...

Mirko

pre 2 godine

Grci emotivci ko Srbi, toliko su glupo napisali optužbe da će se huligani izvući i sa osrednjim advokatom. Prosto neće moći da dokažu bez dokaza.

Bolji od mezimice

pre 2 godine

Ne vjerujem koliko se neki ovdje trude da ocrne Dinamo kao klub. Zagovaraju izbacivanje Dinama samo zato što je Dinamo već dugo najuspješniji klub s prostora ex Juge, nadaju se jadni da bi tako mezimica mogla dostići Dinamo, al za to treba još puno palente pojesti!
... zavist je zanimljiva stvar.

Aca

pre 2 godine

Nije jednostavno...nered se dogodio prije utakmice i izvan stadiona. Dinamo nije organizirano vodio navijace (bila je zabrana dolaska gostujucih navijaca). Ovi divljaci su isli raditi nered u gradu, sto je stvar policije, a ne UEFA.
Ako ne vjerujes i nisi obrazovan da shvatis, pitaj bilo kojeg advokata.
(Da se ne lažemo, 9. avgust 2023 12:24)

"Ovi divljaci" ne bi postojali da nije podrske kluba. To sto im Dinamo finasira putovanja sa klubom je direktni uticaj na mentalni razvoj divljaka i tome treba stati na put pogotovo jer medju njima ima mnogo mladih jedva punoletnih osoba. Ako neki klub ima simpatiju ovakve grupe ljudi koja je u stanju da organizuje put od 1000km samo zbog tuce onda tu nesto debelo nije normalno.
Nadam se da ce dobiti primerene kazne kao i oni nasi batinasi sa Zakintosa.
Druga stvar koje mi nije jasna da ovakve grupe ljudi imaju izrazite ksenofobne stavove ali medju njima nema ni jedne zenske osobe. Zensko drustvo im izgleda ne prija ili je nesto drugo u pitanju

Master Yoda

pre 2 godine

Sramno saopstenje Dinama, oni kao da nisu svesni da su njihovi navijaci UBILI navijaca AEKa, da su ciljano isli da divljaju i razbijaju, sve sa pripremljenim oruzjem, oni kao da nisu svesni tragedije. Uzas!!!!
Kada se desio Hejsel, britanska vlada je sama trazila da se engleski klubovi iskljuce iz evropski takmicenja dok ne srede huligane. Da li je Hrvatska to u stanju?????

omniameamecumporto

pre 2 godine

Parada blama i kiča. Što će vam sad toliki policajci kad privodite ove u lisicama, gdje ste bili prije nego što se zbilo ovo zlo. Zašto tada niste intervenirali i spriječili kaos.

Увек, Звездо, увек бићу ту..

pre 2 godine

@navijač
Mozda i jeste Grk, to je bitno za istragu, navijace AEK-a i porodicu, a mislim da ce se to dosta tesko utvrditi samo iz materijalnih dokaza jer je u pitanju masovna tuca. Za BBB kao grupu to i nije toliko bitno jer nemaju ama bas nikakvo opravdanje. Bio im je zabranjen dolazak, sve se desilo dan pre zakazane utakmice, bili su naoruzani, snimljeni su po gradu, dosli su pred stadion AEK-a i koliko vidim dosta povredjenih i nisu navijaci. Nije im cak toliko bitno ni u navijackom svetu jer su ucestvovali u napadu i cak iako nisu oni ubili, grupa sa kojom su u bratskim odnosima je to uradila. Mislim da ce za grupu (samim tim i sve navijace Dinama) kazna biti bas ozbiljna. Ne verujem da ce dirati klub jer nisu isli u organizaciji kluba….

olelole

pre 2 godine

S tifos gledišta ljudi došli najavljeno ponizili sve državne organe i pregazili navijačku skupinu pred njihovim stadionom i naravno sad se traže glave. Svi su znali di se dolazi i kolko ih dolazi i to ne bilo di nego u glavu.
RIP poginulom al to su već grčka posla.

bob

pre 2 godine

Grk ubio Grka na grčki način, nožem, a Dinamo bi trebao biti kažnjen? lol
(prolaznik, 9. avgust 2023 12:14)

Sta je smesno?
Izgbuljena 2 zivota, jedan zauvek, a drugi u zatvoru.
Inace grcki mediji su objavili l.k. osumljicenog za ubistvo, dete od 19 god, hrvatski drzavljanin.

trn

pre 2 godine

Da li si proveo barem jedan dan u UK pa si tako nešto zaključio? Šta podrazumevaš pod kulturom? Pretpostavljam da se odnosi na fudbalsku kulturu (a ne na Shakespeare-a)? U tom slučaju ti mogu reći da su Britanci najmanje jedan milenij ispred Balkana. Bio sam na barem desetak utakmica, nikada nikakvog problema. Deca, žene, starije osobe, invalidi, svi redovno dolaze. Da li znaš da stadion u UK ne može da dobije licencu ukoliko ne obezbedi najmanje 6% posebnih mesta za invalide? Da ne pričam kako se za svaku kartu zna kada, gde i ko ju je kupio. Svaki pokušaj izgreda se drastično kažnjava, u najboljem slučaju dobiješ doživotnu zabranu ulaska na stadione. Naučili su svoju lekciju(e) nakon Hillsborough i Heysel tragedija.
(Londoner, 9. avgust 2023 11:38)

Tako je u Premijer Ligi i sve sto si napisao je tacno. Ali zato kad Englezi predju granicu onda su najveca stoka i varvari.

Zoran

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)

Medju navijacima Engleske koji prate repku huiigana vise nema. Pre 30-ak godina, otprilike posle Hejsela, britanske vlasti su pre svakog SP i EP isli od vrata do vrata i registrovanim izgednicima oduzimale pasose nedelju dana pre pocetka prvenstva i vracale im kada se zavrsi, pored toga sto su za huliganizam na domacem terenu uveli drakonske zatvorske kazne. I gle cuda, postali su mirni kao bubice, cak im ni ograde na stadionima vise ne trebaju.

Куп је битан

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)

Како се проблеми могу "радити"?

...?

pre 2 godine

Gledam neki dan snimak utakmice između Lejkersa i Nagetsa u LA, grupica (pet, šest ljudi) navijača iz Denvera u gomili domaćih i nikome ni ne pada na pamet da ih vrijeđa, provocira a kamoli fizički napadne.. E to bih volio vidjeti u Evropi, utakmice na koje se dolazi porodično, gdje ne misliš hoće li ti neka budaletina razbiti glavu.
Zakoni protiv nasilnika već postoje, trebalo bi raditi na ukidanju organizovanih "navijačkih" grupa, zabraniti njihovo finansiranje od strane klubova.

XL

pre 2 godine

Treba da se kazne i Dinamo (zbog bande koja ih prati na utakmicama) i svi grčki klubovi zbog loše reakcije policije! I nemojte više u vestima da koristite izraz NAVIJAČI nego kako treba i kako jeste HULIGANI! Navijači smo mi koji se radujemo utakmicama svog kluba, i koji navijamo srcem i dlanovima a ne bakljama i palicama!

Stane

pre 2 godine

Ovaj događaj ne bi trebalo povezivati sa navijanjem, klubom i sl., ovo je grupa huligana, kriminalaca koja se skupla da ode i prebija ljude u drugom gradu. Ovako nešto se nije nikada dogodilo u sportu. Jednostavno ih treba tretirati kao krimnalce ( kakvi, bre, navijači!) i u slkadu s tim osuditi. Zašto UEFA ne uvede pravilo da se zbog takvih "navijača", klub izbaci iz takmičenja na određeno vreme?

Nigde se ne pominje

pre 2 godine

sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…

A jesi načuo tko je zabio taj jedan gol za Argrntinu?

Master Yoda

pre 2 godine

Licemerno saopstenje Dinama da AEK koristi priliku, aloooo ubili ste decka, vasi navijaci su otisli u Atinu i ubili da decka, da li je to doslo do vas, doprlo do vaseg mozga. Da li ste vi svesni da su oni sa namerom da razbijaju i budu nasilni otisli u Atinu, sa kolima punih palica, i drugih stvari.
Drugo kada su englezi divljali po evropi a kruna je bio Hejsel, sama britamska vlada je trazila da se zabrani ucesce svim engleskim klubovima dok ne srede stvari.
Da li je to moguce da uradi hrvatska vlada.

DražHr

pre 2 godine

Nasilje u ovom slučaju ima nacionalnost. A ima i ideologiju, nacističku ideologiju koja se sada podgrejana uveliko koristi u Ukrajini. I postala je društveno prihvatljiva i na zapadu. Dok je do rata u Ukrajini bila društveno prihvatljiva i čak poželjna samo u Ukrajini, Hrvatskoj, i pribaltičkim državama.
(Pingvin iz Nišavu, 9. avgust 2023 09:37

Nemoj generalizirati,to kod većine Hrvata nije tako.

Netko upucen

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14) 

# Link komentara

Navijaci HR repke nisu isto sto i klupski navijaci. Repka se odavno rijesila divljaka. Repku 99% gledaju "obicni ljudi" i obitelji i miroljubivi su. Nema to veze s represivnim aparatima. Ove klupske navijace treba "pretresti", te grupe (neovisno odakle dolaze) se medjusobno natjecu tko ce veci nered napraviti, sport ih uopce ne zanima.

Kokolo

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…

Da se ne lažemo

pre 2 godine

joso,
cemu komplikovana objasnjenja? Jednostavno je: izbaciti Dinamo na vise godina.
(mxt, 9. avgust 2023 12:05) 

# Link komentara

Nije jednostavno...nered se dogodio prije utakmice i izvan stadiona. Dinamo nije organizirano vodio navijace (bila je zabrana dolaska gostujucih navijaca). Ovi divljaci su isli raditi nered u gradu, sto je stvar policije, a ne UEFA.
Ako ne vjerujes i nisi obrazovan da shvatis, pitaj bilo kojeg advokata.

Mikii

pre 2 godine

Naš narod je govorio: Ako ne znaš kako treba, gledaj šta rade Englezi. Imate školski primer kako se država krajnje lagano obračunava s huliganima, po sistemu - kratka suđenja, duge robije. Kad imaš državu. Kad imaš bananu, onda huligani njome upravljaju.

Dusan

pre 2 godine

Ovoga je uvek bilo i bice na zalost . Ko je koga izbo utvrdice istraga ali da su imali dojavu da dolaze pa cak i registarske tablice i da policija nista ne uradi,e to ne razumem. Po priznanju policije imali su registarske oznake,lepo ne pustis u zemlju i gotovo

Hammer

pre 2 godine

Marko šta je rekao Dobrica o vama,pa molim te citiraj..

@(Gringo, 9. avgust 2023 11:11)




Dobrica...

1. o Srbima nikad ništa nije ni rekao ni napisao
2. a sve što je napisao je napisao u svojim romanima što je čista fikcija
3. on je prosečni komunistički i srpski pisac, irelevantan za srpsku
...književnost
4. u svom romanu "Deobe" pisao je o okupaciji, o izdajnicima i okupatorima
5. i evo šta je napisao o hrvatima:

(originalni citad Dobrice Ćosića sa 6. strane romana Deobe glasi ovako:...)

"Ropstvo, to je: smrtonosne su istine. Zato se viču i šapuću laži. Svima i svakome. Laže okupator(čitaj: "lažu nacisti"), lažu izdajnici(čitaj: "lažu hrvati"), lažu i borci za slobodu(čitaj: "lažu komunisti i hrvat Tito"). Lažemo da bi obmanuli sebe(misli na sve pobrojane), da utešimo drugog, lažemo iz samilosti, lažemo da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tuđu bedu. Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je oblik našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot(e ovde misli na ustaše) ima više mašte od mnogih romansijera. Laž je nužda: biološka, ​​psihološka, ​​nacionalna, politička. Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži."

Hahahahahaha

pre 2 godine

Ovo saopštenje Dinama ne vazi za Partizan 2007 kada je izbacen protiv Zrinjskog. Tada je iskljucivi krivac bio gost koji nije vodio svoje navijace.

Samo kažem

pre 2 godine

Још једном се потврђује оно што је давно рекао Дучић.
(Куп је битан, 9. avgust 2023 11:24) 

# Link 

Slusaj ducica i daleko ces dogurati u zivotu 🤣

Trajko

pre 2 godine

Mi možemo biti ponosni na naše ljubičice od navijača delije grobare red firm i ostale koji dočekuju svoje rivale sa cvećem i bombonijerama. Mi koji pratimo fudbal eto ne sećamo se da su naši momci nekad i negde napravili problem i frku. Svuda u svetu obožavaju srpske navijače koji su poznati po fer i kulturnom ponašanju. Imamo takvu reputaciju da kad neko izvuče CZ i Partizan protivnici prosto požele da se povrede par dana pre ili prave namerno drugi žuti toliko smo dobri.

Navijač

pre 2 godine

Ne opravdavam umno zakinute sunarodnjake, samo bih napomenuo da oni rješavaju stvari palicama i bokserima. Noževe ne nose. Nekoliko boysa je izbodeno a 100 posto sam siguran da je grka ubio drugi grk. Nikad nitko u hrv nije bio izboden kad god su akademske zajednice dinama,hajduka,rijeke.....održale sastanak.

Top komentari sa sličnih vesti

pre 2 godine

Svojevremeno je vlada engleske sama izbacila svoje klubove iz evrokupova ne čekajući da to učini UEFA.Tako to rade kulturne zemlje za razliku od ovih dinaroida.
(Bruks 021, 9. avgust 2023 09:06)

Englezi i kultura? Nejnekulturnija i najlicemernija nacija na svetu.

vukica

pre 2 godine

Zašto su krivi razni grcki funkcioneri, treba pozatvarati huligane u svim zemljama i poslati ih na prisilne radove a ne da uzivaju po zatvorima

#4

pre 2 godine

Nozeve su ocito ili dobili od svojih zelenih pajtosa ili kupili na licu mesta, preko granice su ih tesko mogli provuci, a sad glume nevine turiste...

Darko

pre 2 godine

Zašto su krivi razni grcki funkcioneri, treba pozatvarati huligane u svim zemljama i poslati ih na prisilne radove a ne da uzivaju po zatvorima
(vukica, 9. avgust 2023 11:03) 

# Link komentara

A tko ih treba pozatvarati? Pa ne valjda ja, vec policija. A sta grcka policija radi? - Nista. Pere se za svoj nerad. Eto, zato je kriva GRCKA policija...sve im je javljeno, a ovi nesposobni da procesuiraju.
Dodatno - jucer citam vijest da su greskom pohapsili neke HR turiste koji veze s utakmicom nemaju pa su ih pustili i sad se ispricavaju...pa koji su to nesposobnjakovici cudo jedno. Imaju registarske tablice auta, pa ne razumijem kako ne znaju zbrojiti 2 + 2. Valjda ako imas tablice, trazis informaciju o vlasniku vozila, pa ga privedes i "stisnes" da kaze tko je sve bio u autu. Pa nisu ovi iz divljaci u grcku pjesice isli...

Londoner

pre 2 godine

@ Bruks: Otkad je Engleska kulturna zemlja?
Ako ima negde na svetu neka zemlja bez kulture, onda je to Engleska!
(Lala, 09. avgust 2023 10:05)

Da li si proveo barem jedan dan u UK pa si tako nešto zaključio? Šta podrazumevaš pod kulturom? Pretpostavljam da se odnosi na fudbalsku kulturu (a ne na Shakespeare-a)? U tom slučaju ti mogu reći da su Britanci najmanje jedan milenij ispred Balkana. Bio sam na barem desetak utakmica, nikada nikakvog problema. Deca, žene, starije osobe, invalidi, svi redovno dolaze. Da li znaš da stadion u UK ne može da dobije licencu ukoliko ne obezbedi najmanje 6% posebnih mesta za invalide? Da ne pričam kako se za svaku kartu zna kada, gde i ko ju je kupio. Svaki pokušaj izgreda se drastično kažnjava, u najboljem slučaju dobiješ doživotnu zabranu ulaska na stadione. Naučili su svoju lekciju(e) nakon Hillsborough i Heysel tragedija.

Grgor

pre 2 godine

Hrvati nacisti,stvarno odakle to,nije bas kao da ima je to deo tradicije.Koliko god se trude da izbrisu svoju proslost to im je duboko u dnk,ispliva to iz njih kad tad.E sad,kazu ljudi mladi ljudi se dice nekim stvarima koje bi ovi stariji voleli da precute i sakriju.

Joso

pre 2 godine

04.07.je HR policija javila Grcima da im dolazi oko 120 navijača.07.07.je policija Crne gore javila Grcima da je između 6 i 9 sati iz C.Gore u Albaniju,na putu za Grčku otislo oko 120 navu+ijača u 51 automobilu.Sve je pismeno dokazano.Grčka policija totalno zakazala.Priznaju da su krivi,već je nekoliko ljudi smenjeno....Neredi koje rade navijači huligani su učestali.Sada se kao zaboravilo da je nedavno u sukobu navijača u Grčkoj ubijen navijač Arisa!?Znamo da je u Beogradu onomad ubijen Francuz...Huligani i ubice imaju ime i prezime.Ima ih u svim državama i svih narodnosti.Samo su Englezi to rešili za sva vremena.Ovako,paliti se na sve druge a kod nas kao bajno,samo dolijevamo ulje na vatru...dok nas ne lupi po glavi.Već nas je lupilo ali očito,slabo nam pamćenje.Ili smo zaslepljeni i nerealni!?Na svoju štetu!

Risto

pre 2 godine

Na zalost mediji zarad svog profita huligane poistovecuju sa navijacima klubova. Navijanje za klub i divljastvo su dva dijametralno razlicita pojma. Navijanje treba da se podrzi a divljastvo da se kaznjava. Dobar primer je Engleska.

Branimir Krsticevic

pre 2 godine

13 maja (svibnja) 1990 je bio sukob navijaca Dinama i Zvezde. Njihova hiserija od historije i danas uci da su za to krivi Srbi koji su dosli u Zagreb da provociraju,navijaci Zvezde ,velikosrpske aspiracije...Boban je udario policajca i bio heroj. Strasno je imati takav sklop u glavi.
E danas oni govore da su Grci krivi jer nisu dobro „organizirali" utakmicu ...

Mare

pre 2 godine

@Kali the Greek Nemate vi hrabrosti za to. Pazite kuda se vraćate, bliže vam je preko Bugarske, Rumunije i Mađarske, eventualno preko Italije..

Marko

pre 2 godine

Da smo mi ovo uradili, znaci potpisujem odmah izbacivanje i Srbi teroristi. Kad ovo urade njihovi mezimci nikom nista, a svi dobro znamo ko su oni. Ducicu svaka cast za pesmu koju je napisao o njima. Definitvno je uefa mafija i uvek ce biti. Kontradiktornost i licemerje level pro. Kolikosu oni nama opsednuti dovoljno govori broj pregleda ovog portala sa njihove strane. Sa njima nikad nista vise, u pravu je i Vuk Kostic za svaku rec koju je rekao, jedan zid izmedju nas i daleko vam lepa kuca. Od mene toliko.

Netijak

pre 2 godine

Koja komedija od Grka. Navijači in se mlate ka ludi, ubijaju mešusobno, zbog čega su i pooštrili zakone i sad ka uplašeni od hrvatskih nacista. To in je karta da se Dinamo izbaci. Povampirene ustaše haraju po Ateni. Pitan se ko in je da instrukcije?

dd

pre 2 godine

@ chicita...
Исти им је ментални склоп. Патолошка мржња. Пружају моралну подршку носећи ножеве, палице, секире... Чуј, моралну подршку. А ови ће да им узврате тако што ће доћи да их поздраве после гола, победе, пласмана у следеће коло... Без обзира на то што су пружаоци "моралне подршке" убили човека пружајући исту.

Pingvin iz Nišavu

pre 2 godine

Nasilje u ovom slučaju ima nacionalnost. A ima i ideologiju, nacističku ideologiju koja se sada podgrejana uveliko koristi u Ukrajini. I postala je društveno prihvatljiva i na zapadu. Dok je do rata u Ukrajini bila društveno prihvatljiva i čak poželjna samo u Ukrajini, Hrvatskoj, i pribaltičkim državama.

Bruks 021

pre 2 godine

Svojevremeno je vlada engleske sama izbacila svoje klubove iz evrokupova ne čekajući da to učini UEFA.Tako to rade kulturne zemlje za razliku od ovih dinaroida.

Sima

pre 2 godine

“Oni se brane tako što kažu da su ih napale grčke porodice kod stadiona AEK-a. Naravno, ne mogu da objasne zašto su došli pred OPAP Arenu, naoružani palicama i oštrim noževima. Kamere su ih snimile“, piše grčki poral Newsit.”




Hahahahahahahahahaha
Napale ih grcke porodice hahahahahaha
Sad više nisu junaci veliki ;)

better call saul

pre 2 godine

Opet partizanovci o izbacivanju dinama. Nije isto ako se neredi dogode na stadionu ili u gradu. Ali ne vrijedi, oni vrte istu pricu kao pokvareni gramofon. Klub se izbacuje iz Europe ako se neredi dogode na stadionu, ako u gradu onda ne. Prema tome dzaba krecite.

tzv

pre 2 godine

Oni su direktno u Grčkoj uticali da bude smenjeno 7 policajaca,avaj to Grčki policajci ne zaboravljaju lako tako da će boravak u čuvenom Koridalosu upamtiti za ceo život.

Djidji

pre 2 godine

Napale ih grcke porodice hahahahahahah
Napali ih sa suvlakijem i girosom:))
Kakvi moroni hrvati.. Em su uhvaceni na granicama sa palicama i nozevima.. Em su bili u grupicama umesto da su se pritajili pojedinacno.. Otisli na otok ili izlet par dana.. Ali kako da sakrijes tu njusku navijacku.. Tetovaze.. Zadrigle celave kromanjonske face.. Koliko pitanja za njih.. Komplikovano za njihov rezon.. Njihov nivo inteligencije je propoprcionalan pragu tolerancije

Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales

pre 2 godine

A kako izgledaju nacisti?!

Jednako tako, kako izgledaju teroristi?!

Kako izgledaju ubice?!

Kako izgledaju dileri drogom?!

Kako izgledaju pedofili?!

Kako izgledaju silovatelji?!

Uzmimo sve ove oko Hitlera, Goebbels, Goering, Hess, Eichmann, Heydrich, Hans Frank, Himmler, itd. svim tim nacistima, šta je zajedničko bilo u njihovom izgledu?!

miki

pre 2 godine

"Dinamo treba izbaciti iz takmicenja. Partizan je isto prosao kad je gostovao u Mostaru."

Nisu izbaceni kad je ubijen Bris Taton. U Mostaru su se neredi dogodilo na stadionu na utakmicu kluba. Dosadno vec objasnjavati

Djidji

pre 2 godine

Napale ih grcke porodice hahahahahahah
Napali ih sa suvlakijem i girosom:))
Kakvi moroni hrvati.. Em su uhvaceni na granicama sa palicama i nozevima.. Em su bili u grupicama umesto da su se pritajili pojedinacno.. Otisli na otok ili izlet par dana.. Ali kako da sakrijes tu njusku navijacku.. Tetovaze.. Zadrigle celave kromanjonske face.. Koliko pitanja za njih.. Komplikovano za njihov rezon.. Njihov nivo inteligencije je propoprcionalan pragu tolerancije

Marko

pre 2 godine

Da smo mi ovo uradili, znaci potpisujem odmah izbacivanje i Srbi teroristi. Kad ovo urade njihovi mezimci nikom nista, a svi dobro znamo ko su oni. Ducicu svaka cast za pesmu koju je napisao o njima. Definitvno je uefa mafija i uvek ce biti. Kontradiktornost i licemerje level pro. Kolikosu oni nama opsednuti dovoljno govori broj pregleda ovog portala sa njihove strane. Sa njima nikad nista vise, u pravu je i Vuk Kostic za svaku rec koju je rekao, jedan zid izmedju nas i daleko vam lepa kuca. Od mene toliko.

Sima

pre 2 godine

“Oni se brane tako što kažu da su ih napale grčke porodice kod stadiona AEK-a. Naravno, ne mogu da objasne zašto su došli pred OPAP Arenu, naoružani palicama i oštrim noževima. Kamere su ih snimile“, piše grčki poral Newsit.”




Hahahahahahahahahaha
Napale ih grcke porodice hahahahahaha
Sad više nisu junaci veliki ;)

Branimir Krsticevic

pre 2 godine

13 maja (svibnja) 1990 je bio sukob navijaca Dinama i Zvezde. Njihova hiserija od historije i danas uci da su za to krivi Srbi koji su dosli u Zagreb da provociraju,navijaci Zvezde ,velikosrpske aspiracije...Boban je udario policajca i bio heroj. Strasno je imati takav sklop u glavi.
E danas oni govore da su Grci krivi jer nisu dobro „organizirali" utakmicu ...

Bruks 021

pre 2 godine

Svojevremeno je vlada engleske sama izbacila svoje klubove iz evrokupova ne čekajući da to učini UEFA.Tako to rade kulturne zemlje za razliku od ovih dinaroida.

Joso

pre 2 godine

04.07.je HR policija javila Grcima da im dolazi oko 120 navijača.07.07.je policija Crne gore javila Grcima da je između 6 i 9 sati iz C.Gore u Albaniju,na putu za Grčku otislo oko 120 navu+ijača u 51 automobilu.Sve je pismeno dokazano.Grčka policija totalno zakazala.Priznaju da su krivi,već je nekoliko ljudi smenjeno....Neredi koje rade navijači huligani su učestali.Sada se kao zaboravilo da je nedavno u sukobu navijača u Grčkoj ubijen navijač Arisa!?Znamo da je u Beogradu onomad ubijen Francuz...Huligani i ubice imaju ime i prezime.Ima ih u svim državama i svih narodnosti.Samo su Englezi to rešili za sva vremena.Ovako,paliti se na sve druge a kod nas kao bajno,samo dolijevamo ulje na vatru...dok nas ne lupi po glavi.Već nas je lupilo ali očito,slabo nam pamćenje.Ili smo zaslepljeni i nerealni!?Na svoju štetu!

miki

pre 2 godine

"Dinamo treba izbaciti iz takmicenja. Partizan je isto prosao kad je gostovao u Mostaru."

Nisu izbaceni kad je ubijen Bris Taton. U Mostaru su se neredi dogodilo na stadionu na utakmicu kluba. Dosadno vec objasnjavati

Pingvin iz Nišavu

pre 2 godine

Nasilje u ovom slučaju ima nacionalnost. A ima i ideologiju, nacističku ideologiju koja se sada podgrejana uveliko koristi u Ukrajini. I postala je društveno prihvatljiva i na zapadu. Dok je do rata u Ukrajini bila društveno prihvatljiva i čak poželjna samo u Ukrajini, Hrvatskoj, i pribaltičkim državama.

Kokolo

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…

tzv

pre 2 godine

Oni su direktno u Grčkoj uticali da bude smenjeno 7 policajaca,avaj to Grčki policajci ne zaboravljaju lako tako da će boravak u čuvenom Koridalosu upamtiti za ceo život.

Trajko

pre 2 godine

Mi možemo biti ponosni na naše ljubičice od navijača delije grobare red firm i ostale koji dočekuju svoje rivale sa cvećem i bombonijerama. Mi koji pratimo fudbal eto ne sećamo se da su naši momci nekad i negde napravili problem i frku. Svuda u svetu obožavaju srpske navijače koji su poznati po fer i kulturnom ponašanju. Imamo takvu reputaciju da kad neko izvuče CZ i Partizan protivnici prosto požele da se povrede par dana pre ili prave namerno drugi žuti toliko smo dobri.

Da se ne lažemo

pre 2 godine

joso,
cemu komplikovana objasnjenja? Jednostavno je: izbaciti Dinamo na vise godina.
(mxt, 9. avgust 2023 12:05) 

# Link komentara

Nije jednostavno...nered se dogodio prije utakmice i izvan stadiona. Dinamo nije organizirano vodio navijace (bila je zabrana dolaska gostujucih navijaca). Ovi divljaci su isli raditi nered u gradu, sto je stvar policije, a ne UEFA.
Ako ne vjerujes i nisi obrazovan da shvatis, pitaj bilo kojeg advokata.

realno

pre 2 godine

Prije svega želim reći da 99% Hrvata ovo osuđuje i stidi se zbog ovog događaja .. svi komentari traže najstrože kazne Grčkog pravosuđa za sve koji su dolje išli .. bez iznimki . Što se tiče Dinama oni su svoje napravili , javno obavjestili da nema karata za tu utakmicu jer je UEFF-a zabranila. Kada su svojim kanalima saznali da će neka grupa ipak možda krenuti put Atene o svemu su obavjestili koga treba .. policiju .. naša policija je upozorila Grke koliko ljudi dolje kreće , registracije , smjer itd .. ne mogu ih po nikakvom zakonu spriječiti da iziđu iz zemlje .. nakon toga službe iz Crne Gore također dojavljuju Grcima nove informacije .. šta su povodom toga Grci uradili , kako je 50 vozila prošlo cijelu Grčku sa palicama a znalo se da dolaze , zašto je smjenjeno 7 visoko pozicioniranih službenika , gdje su bili svo to vrijeme Grčki policajci , specijalci , vojska ?? Nitko ne opravdava huligane i ovaj gnjusni čin ( Dinamu su oni samo problem , nikako pravi navijači , ali nije Dinamo ni vlada ni vlast ni policija da se može obračunati sa takvim grupama ) .. ti ljudi su kriminalci i kao takve ih treba i tretirati što će nadamo se Grci i napraviti kada mi očigledno ne možemo .

Mikii

pre 2 godine

Naš narod je govorio: Ako ne znaš kako treba, gledaj šta rade Englezi. Imate školski primer kako se država krajnje lagano obračunava s huliganima, po sistemu - kratka suđenja, duge robije. Kad imaš državu. Kad imaš bananu, onda huligani njome upravljaju.

Mario

pre 2 godine

Ovi divljaci" ne bi postojali da nije podrske kluba. To sto im Dinamo finasira putovanja sa klubom je direktni uticaj na mentalni razvoj divljaka i tome treba stati na put pogotovo jer medju njima ima mnogo mladih jedva punoletnih osoba. Ako neki klub ima simpatiju ovakve grupe ljudi koja je u stanju da organizuje put od 1000km samo zbog tuce onda tu nesto debelo nije normalno.
Nadam se da ce dobiti primerene kazne kao i oni nasi batinasi sa Zakintosa.
Druga stvar koje mi nije jasna da ovakve grupe ljudi imaju izrazite ksenofobne stavove ali medju njima nema ni jedne zenske osobe. Zensko drustvo im izgleda ne prija ili je nesto drugo u pitanju
(Aca, 9. avgust 2023 13:04)

Pa i nije im Dinamo finansirao putovanje, sta izmisljas vec je upozorio policiju na njih, a policija je upozorila Grke. Znali su i tablice automobila.

Grgor

pre 2 godine

Hrvati nacisti,stvarno odakle to,nije bas kao da ima je to deo tradicije.Koliko god se trude da izbrisu svoju proslost to im je duboko u dnk,ispliva to iz njih kad tad.E sad,kazu ljudi mladi ljudi se dice nekim stvarima koje bi ovi stariji voleli da precute i sakriju.

Netijak

pre 2 godine

Koja komedija od Grka. Navijači in se mlate ka ludi, ubijaju mešusobno, zbog čega su i pooštrili zakone i sad ka uplašeni od hrvatskih nacista. To in je karta da se Dinamo izbaci. Povampirene ustaše haraju po Ateni. Pitan se ko in je da instrukcije?

Branimir Krsticevic

pre 2 godine

13 maja (svibnja) 1990 je bio sukob navijaca Dinama i Zvezde. Njihova hiserija od historije i danas uci da su za to krivi Srbi koji su dosli u Zagreb da provociraju,navijaci Zvezde ,velikosrpske aspiracije...Boban je udario policajca i bio heroj. Strasno je imati takav sklop u glavi.
E danas oni govore da su Grci krivi jer nisu dobro „organizirali" utakmicu ...

e

pre 2 godine

Nešto slično su radili engleski navijači u evropi. Uefa je kaznila engleske klubove, a engleska vlast je pohapsila sve te razbojnike i osudile na dugogodišnje robije sa teškim fizičkim radom. Danas majke sa decom dolaze na utakmice premijer lige.

Kole

pre 2 godine

Kum ima stan u Solunu, pa smo često kod njega. Policiju zaista retko viđam osim one na motoru gde se uvek voze po dvojica, ali kad se nesto desi eto ih za minut sa svih strana. Kad napravite nešto što se može podvesti pod krivično delo, odrede vam pritvor i onda čekate suđenje dok se prukupljaju dokazi. To neretko traje oko godinu dana, pa ako protiv vas nema dokaza puste vas uz izvinjenje, a ako ima onda ide suđenje. Za to vreme mozda naučite grčki jezik, a albanski ćete naučiti sigurno, jer ćete biti omiljena plavuša nekom albanskom dileru.

Taurunum

pre 2 godine

@...?
Tako je. Želim u Srbiji da odemo kum i ja, da gledamo derbi, on u dresu Partizana ja u dresu Zvezde i da nemamo nikakve probleme. Kum i ja se znamo ceo život, nikada se posvađali zbog CZ i Par, zezamo se, peckamo ali nikad da ne pričamo. Obojica volimo sport i bivši sportisti... Jedva čekamo košarkašku reprezentaciju da gledamo i navijamo. Bili na poslednjem derbiju u Pioniru, gledamo ljude oko sebe, mržnja izlazi iz tih ljudi. Hoću da odem sa detetom, kumom, njegovom decom da nosimo dresove od timova za koje navijamo i da nemamo nikada bilo kakav problem. Nadam se da ću dočekati nekada u ovoj jadnoj Srbiji, gde obest i mržnja preovladavaju i ako sam siguran da je to manjina, nažalost dominira u Srbiji. Za zdravu sportsku Srbiju i tolerantnu.

Nenad

pre 2 godine

Alal vera al smo ih razvalili u sred Atene.
(vojko, 09. avgust 2023 16:15)

Razvalili ste sebe u mozak. Sad kad budu robijali, imace vremena da razmisljaju gde ce sledeci put otici.

dd

pre 2 godine

@ chicita...
Исти им је ментални склоп. Патолошка мржња. Пружају моралну подршку носећи ножеве, палице, секире... Чуј, моралну подршку. А ови ће да им узврате тако што ће доћи да их поздраве после гола, победе, пласмана у следеће коло... Без обзира на то што су пружаоци "моралне подршке" убили човека пружајући исту.

aca

pre 2 godine

UEFA kaznjava klubove samo ako su neredi nastali na tribinama. E sad dal je to posteno ili ne je drugo pitanje. Toj Grčkoj policiji nekako da se oprosti i to sto nisu dali previse znacaja upozorenjima koje su dobili od Hrvata i Crnogoraca, ali ljudi koji su bili zrtve ovih terorista su vise od pola sata bili prepusteni na milost i nemilost dok se policija nije pojavila. Procitajte komentare na GR portalima pa cete videti u koga najvise upiru prstom. Mislim da je vec 10 policijskih zvaničnika smenjeno.

Navijač

pre 2 godine

Ne opravdavam umno zakinute sunarodnjake, samo bih napomenuo da oni rješavaju stvari palicama i bokserima. Noževe ne nose. Nekoliko boysa je izbodeno a 100 posto sam siguran da je grka ubio drugi grk. Nikad nitko u hrv nije bio izboden kad god su akademske zajednice dinama,hajduka,rijeke.....održale sastanak.

Bolji od mezimice

pre 2 godine

Ne vjerujem koliko se neki ovdje trude da ocrne Dinamo kao klub. Zagovaraju izbacivanje Dinama samo zato što je Dinamo već dugo najuspješniji klub s prostora ex Juge, nadaju se jadni da bi tako mezimica mogla dostići Dinamo, al za to treba još puno palente pojesti!
... zavist je zanimljiva stvar.

better call saul

pre 2 godine

Opet partizanovci o izbacivanju dinama. Nije isto ako se neredi dogode na stadionu ili u gradu. Ali ne vrijedi, oni vrte istu pricu kao pokvareni gramofon. Klub se izbacuje iz Europe ako se neredi dogode na stadionu, ako u gradu onda ne. Prema tome dzaba krecite.

Londoner

pre 2 godine

@ Bruks: Otkad je Engleska kulturna zemlja?
Ako ima negde na svetu neka zemlja bez kulture, onda je to Engleska!
(Lala, 09. avgust 2023 10:05)

Da li si proveo barem jedan dan u UK pa si tako nešto zaključio? Šta podrazumevaš pod kulturom? Pretpostavljam da se odnosi na fudbalsku kulturu (a ne na Shakespeare-a)? U tom slučaju ti mogu reći da su Britanci najmanje jedan milenij ispred Balkana. Bio sam na barem desetak utakmica, nikada nikakvog problema. Deca, žene, starije osobe, invalidi, svi redovno dolaze. Da li znaš da stadion u UK ne može da dobije licencu ukoliko ne obezbedi najmanje 6% posebnih mesta za invalide? Da ne pričam kako se za svaku kartu zna kada, gde i ko ju je kupio. Svaki pokušaj izgreda se drastično kažnjava, u najboljem slučaju dobiješ doživotnu zabranu ulaska na stadione. Naučili su svoju lekciju(e) nakon Hillsborough i Heysel tragedija.

krlo bot

pre 2 godine

sad reci da Vuk Kostic nije u pravu. Ne berlinski nego kineski zid …

Naravno da je u pravu svaku rec je u pravu ali eto u ovoj zemlji je sve moguce i da merlin godinama uzima milione i nosi ih u bosnu gde kasnije pljuje po nama,da se brisu peticiji gde je potpisalo desetine hiljada ljudi,da je nisu obrisali sad bi vec bilo preko 100hiljada,ovde je sve moguce samo treba potplatiti orave ljude na pravim mestima

Nikola

pre 2 godine

A popljuvase svi Vuka Kostica pre neki dan. Covek u pravu milion posto.
(Roki, 9. avgust 2023 15:16)

Bukvalno ga niko nije pljuvao. Sa kim god da sam pricao sci su odusevljeni da ima neko normalan medju glumcima. To sto su ga napadali su na tviteru botovi pisali, gde moze jedan da ima profila. A takvih jadnika koji propagiraju i dalje neko bratsrvo i jedinstvo sa njima na jedino jos na tviteru ima.

ccc

pre 2 godine

@joso, otkud ti to da je to reseno u Engleskoj? toga samo nema na stadionu, redovno se navijaci makljaju u dogovorenim tucama, seku se skalpelima, pa ima snimak i sa prvenstva kada su Englezi makljali zene i decu kada su izlazili sa tribina u hodniku stadiona. Tako, da, svuda ima ovoga, cesto i vise nego kod nas. U Holandiji se makljaju redovno i na utakmicama 2,3 lige. Malo se raspitajte, ne opravdavam nase navijace, daleko od toga, samo nemojte uvek da pljujete po Srbiji, i ostali su grozni samo se foliraju i prikrivaju svoje divljastvo...

Risto

pre 2 godine

Na zalost mediji zarad svog profita huligane poistovecuju sa navijacima klubova. Navijanje za klub i divljastvo su dva dijametralno razlicita pojma. Navijanje treba da se podrzi a divljastvo da se kaznjava. Dobar primer je Engleska.

Darko

pre 2 godine

Zašto su krivi razni grcki funkcioneri, treba pozatvarati huligane u svim zemljama i poslati ih na prisilne radove a ne da uzivaju po zatvorima
(vukica, 9. avgust 2023 11:03) 

# Link komentara

A tko ih treba pozatvarati? Pa ne valjda ja, vec policija. A sta grcka policija radi? - Nista. Pere se za svoj nerad. Eto, zato je kriva GRCKA policija...sve im je javljeno, a ovi nesposobni da procesuiraju.
Dodatno - jucer citam vijest da su greskom pohapsili neke HR turiste koji veze s utakmicom nemaju pa su ih pustili i sad se ispricavaju...pa koji su to nesposobnjakovici cudo jedno. Imaju registarske tablice auta, pa ne razumijem kako ne znaju zbrojiti 2 + 2. Valjda ako imas tablice, trazis informaciju o vlasniku vozila, pa ga privedes i "stisnes" da kaze tko je sve bio u autu. Pa nisu ovi iz divljaci u grcku pjesice isli...

Samo kažem

pre 2 godine

Још једном се потврђује оно што је давно рекао Дучић.
(Куп је битан, 9. avgust 2023 11:24) 

# Link 

Slusaj ducica i daleko ces dogurati u zivotu 🤣

Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales

pre 2 godine

A kako izgledaju nacisti?!

Jednako tako, kako izgledaju teroristi?!

Kako izgledaju ubice?!

Kako izgledaju dileri drogom?!

Kako izgledaju pedofili?!

Kako izgledaju silovatelji?!

Uzmimo sve ove oko Hitlera, Goebbels, Goering, Hess, Eichmann, Heydrich, Hans Frank, Himmler, itd. svim tim nacistima, šta je zajedničko bilo u njihovom izgledu?!

GogoSt

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.

Mirda

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)



Batina je iz raja izašla jer joj u raju nije bilo mjesto!

Marko

pre 2 godine

(miljas, 9. avgust 2023 14:35)

Ne mora biti. To nije organizirano gostovanje na koje mogu ići samo članovi kluba. To je ulica. Klub nema veze s tim. Da se ti i ja potučemo na ulici u dresovima klubova, jesu krivi oni ili mi?

Hahahahahaha

pre 2 godine

Ovo saopštenje Dinama ne vazi za Partizan 2007 kada je izbacen protiv Zrinjskog. Tada je iskljucivi krivac bio gost koji nije vodio svoje navijace.

Mare

pre 2 godine

@Kali the Greek Nemate vi hrabrosti za to. Pazite kuda se vraćate, bliže vam je preko Bugarske, Rumunije i Mađarske, eventualno preko Italije..

#4

pre 2 godine

Nozeve su ocito ili dobili od svojih zelenih pajtosa ili kupili na licu mesta, preko granice su ih tesko mogli provuci, a sad glume nevine turiste...

Hammer

pre 2 godine

Marko šta je rekao Dobrica o vama,pa molim te citiraj..

@(Gringo, 9. avgust 2023 11:11)




Dobrica...

1. o Srbima nikad ništa nije ni rekao ni napisao
2. a sve što je napisao je napisao u svojim romanima što je čista fikcija
3. on je prosečni komunistički i srpski pisac, irelevantan za srpsku
...književnost
4. u svom romanu "Deobe" pisao je o okupaciji, o izdajnicima i okupatorima
5. i evo šta je napisao o hrvatima:

(originalni citad Dobrice Ćosića sa 6. strane romana Deobe glasi ovako:...)

"Ropstvo, to je: smrtonosne su istine. Zato se viču i šapuću laži. Svima i svakome. Laže okupator(čitaj: "lažu nacisti"), lažu izdajnici(čitaj: "lažu hrvati"), lažu i borci za slobodu(čitaj: "lažu komunisti i hrvat Tito"). Lažemo da bi obmanuli sebe(misli na sve pobrojane), da utešimo drugog, lažemo iz samilosti, lažemo da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tuđu bedu. Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je oblik našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot(e ovde misli na ustaše) ima više mašte od mnogih romansijera. Laž je nužda: biološka, ​​psihološka, ​​nacionalna, politička. Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži."

vukica

pre 2 godine

Zašto su krivi razni grcki funkcioneri, treba pozatvarati huligane u svim zemljama i poslati ih na prisilne radove a ne da uzivaju po zatvorima

...?

pre 2 godine

Gledam neki dan snimak utakmice između Lejkersa i Nagetsa u LA, grupica (pet, šest ljudi) navijača iz Denvera u gomili domaćih i nikome ni ne pada na pamet da ih vrijeđa, provocira a kamoli fizički napadne.. E to bih volio vidjeti u Evropi, utakmice na koje se dolazi porodično, gdje ne misliš hoće li ti neka budaletina razbiti glavu.
Zakoni protiv nasilnika već postoje, trebalo bi raditi na ukidanju organizovanih "navijačkih" grupa, zabraniti njihovo finansiranje od strane klubova.

bob

pre 2 godine

Grk ubio Grka na grčki način, nožem, a Dinamo bi trebao biti kažnjen? lol
(prolaznik, 9. avgust 2023 12:14)

Sta je smesno?
Izgbuljena 2 zivota, jedan zauvek, a drugi u zatvoru.
Inace grcki mediji su objavili l.k. osumljicenog za ubistvo, dete od 19 god, hrvatski drzavljanin.

Top komentari sa sličnih vesti

pre 2 godine

Svojevremeno je vlada engleske sama izbacila svoje klubove iz evrokupova ne čekajući da to učini UEFA.Tako to rade kulturne zemlje za razliku od ovih dinaroida.
(Bruks 021, 9. avgust 2023 09:06)

Englezi i kultura? Nejnekulturnija i najlicemernija nacija na svetu.

uaaaa

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.
(GogoSt, 09. avgust 2023 16:23)

Dinamo nije kriv,slazem se.
Ali izbacivali su i nase navijace iz Evrope zbog ispada huligana.
Ni nasi klubovi nisu te navijace nagovarali da prave probleme.
Kaznjavanjem,izbacivanjem Dinama iz Evrope kaznice se i ti navijaci i poslati im poruka sta ce se desiti uvek kada to ponove.

Увек, Звездо, увек бићу ту..

pre 2 godine

@navijač
Mozda i jeste Grk, to je bitno za istragu, navijace AEK-a i porodicu, a mislim da ce se to dosta tesko utvrditi samo iz materijalnih dokaza jer je u pitanju masovna tuca. Za BBB kao grupu to i nije toliko bitno jer nemaju ama bas nikakvo opravdanje. Bio im je zabranjen dolazak, sve se desilo dan pre zakazane utakmice, bili su naoruzani, snimljeni su po gradu, dosli su pred stadion AEK-a i koliko vidim dosta povredjenih i nisu navijaci. Nije im cak toliko bitno ni u navijackom svetu jer su ucestvovali u napadu i cak iako nisu oni ubili, grupa sa kojom su u bratskim odnosima je to uradila. Mislim da ce za grupu (samim tim i sve navijace Dinama) kazna biti bas ozbiljna. Ne verujem da ce dirati klub jer nisu isli u organizaciji kluba….

prika iz susjedstva

pre 2 godine

Jel znate vi Srbi nabrojiti 3,4 pjesme od Dučića ili ste učili samo jednu? Školstvo vam je vrhunsko izgleda. A Dučić, više Pokuševski nego Jokić, čisto jer vi ne “kapirate” baš brzo..,

Mirko

pre 2 godine

Grci emotivci ko Srbi, toliko su glupo napisali optužbe da će se huligani izvući i sa osrednjim advokatom. Prosto neće moći da dokažu bez dokaza.

Andrea Djani

pre 2 godine

Vidim non stop se pominje kako su stigle dojave od ovog , onog , kako horde terrorista i ubica idu prema Grckoj . A da li je mozda Hrvatska prva trebala da spreci prelazak granice , da ne kazem da je preko svojih obavestajnih sluzbi morala da ima informaciju sta jedna ozbiljna grupa planira . Ne , lakse je ovako , kriva je grcka policija , a nije kriva drzava koja neguje ovakve teroriste i ubice . Siguran sam da svaki normalan covek osudjuje ovakve stvari , ali ovde nije dovoljna samo osuda .

trn

pre 2 godine

Da li si proveo barem jedan dan u UK pa si tako nešto zaključio? Šta podrazumevaš pod kulturom? Pretpostavljam da se odnosi na fudbalsku kulturu (a ne na Shakespeare-a)? U tom slučaju ti mogu reći da su Britanci najmanje jedan milenij ispred Balkana. Bio sam na barem desetak utakmica, nikada nikakvog problema. Deca, žene, starije osobe, invalidi, svi redovno dolaze. Da li znaš da stadion u UK ne može da dobije licencu ukoliko ne obezbedi najmanje 6% posebnih mesta za invalide? Da ne pričam kako se za svaku kartu zna kada, gde i ko ju je kupio. Svaki pokušaj izgreda se drastično kažnjava, u najboljem slučaju dobiješ doživotnu zabranu ulaska na stadione. Naučili su svoju lekciju(e) nakon Hillsborough i Heysel tragedija.
(Londoner, 9. avgust 2023 11:38)

Tako je u Premijer Ligi i sve sto si napisao je tacno. Ali zato kad Englezi predju granicu onda su najveca stoka i varvari.

Đes bijo 91?

pre 2 godine

(e, 9. avgust 2023 15:02) 

Fenomenalan komentar. Uefa i grcka napokon trebaju stati na kraj grckim huliganima koji se non stop medjusobno ubijaju. 13 smrtnih slucajeva sveukupno.
Nek za primjer uzmu hrvatsku u kojoj nikad nije ubijen niti jedan navijac. Trebaju prepisati od nas, bas kao i vi.

belgradodsasdh

pre 2 godine

Dobar stajling, crne maje, martinke, kapuljače, kačketi, BBB uvijek urbani i gradski imidž !
(Arch Enemy, 09. avgust 2023 12:56)

pravi dokaz da oni koriste klub za svoje aktivnosti(mislim na sve tkz ultras grupe)

ultras grupe,koje finansira klub i svi kao nose iste crne majice ?@
to je odluceno na kongresu ultrasa,
kao mnogo su opasni u crnom:d
to nema veze sa bojama kluba,to im nebitno.
iskljucivo napadaju 200 na 20 zbog imidza da su najjaci

jad i beda u sta su se pretvorile navijacke grupe!

Velja, sef bunkera

pre 2 godine

Ultra navijaci su bagra od koje njihovi timovi imaju vise stete nego koristi ali su mora se priznati prilicno objektivni. Jednoglasni su za izbaccivanje Dinama a najgrlatiji su oni koji zaboravise na onog mladog Francuza kojeg ubise, zaboravise i bunker na stadionu Partizana. Navijaci zbog kojih njihov tim placa kazne a za taj novac mogli bi kupiti dobro pojacanje.

nba

pre 2 godine

Sve i jedna navijacka grupa moze da se dovede u red, samo ako se hoce. Pa ne moze par hiljada nekih da zavode strahovladu u bilo kojoj drzavi, ako drzava odluci tako.

Zoran

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)

Medju navijacima Engleske koji prate repku huiigana vise nema. Pre 30-ak godina, otprilike posle Hejsela, britanske vlasti su pre svakog SP i EP isli od vrata do vrata i registrovanim izgednicima oduzimale pasose nedelju dana pre pocetka prvenstva i vracale im kada se zavrsi, pored toga sto su za huliganizam na domacem terenu uveli drakonske zatvorske kazne. I gle cuda, postali su mirni kao bubice, cak im ni ograde na stadionima vise ne trebaju.

Zorz Vea

pre 2 godine

I onomad sve počelo sa fudbalom i nasiljem...Ceo Svet se upljuva da nam pokaže "civilizacijske" vrednosti i da država iz koje Dinamo dolazi nije ono što mi govorimo da jeste, samo oni iz dana u dan, sa ponosom, pokazuju ko su i šta su i upravo ono što mi mislimo i znamo da jesu. Ne znam šta je gore da se ovo ubistvo poveže sa sportom ili ne...Ne zaboraviti istoriju, ni slučajno!

Netko upucen

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14) 

# Link komentara

Navijaci HR repke nisu isto sto i klupski navijaci. Repka se odavno rijesila divljaka. Repku 99% gledaju "obicni ljudi" i obitelji i miroljubivi su. Nema to veze s represivnim aparatima. Ove klupske navijace treba "pretresti", te grupe (neovisno odakle dolaze) se medjusobno natjecu tko ce veci nered napraviti, sport ih uopce ne zanima.

Mrgud

pre 2 godine

Naravno da je Dinamo odgovoran i da mora da trpi posledice, pa ovo je ko zna koji težak incident koji izazivaju BBB. Čak je i Zvezda svoje navijače unormalila pa više u Evropi ne prave gluposti. Recimo, navijači Hrvatske ne prave incidente, znači do Dinama je i BBB.

XL

pre 2 godine

Treba da se kazne i Dinamo (zbog bande koja ih prati na utakmicama) i svi grčki klubovi zbog loše reakcije policije! I nemojte više u vestima da koristite izraz NAVIJAČI nego kako treba i kako jeste HULIGANI! Navijači smo mi koji se radujemo utakmicama svog kluba, i koji navijamo srcem i dlanovima a ne bakljama i palicama!

Zokara

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.
(GogoSt, 09. avgust 2023 16:23)

dešava se dešava, poslednji primer 22.5.2022 odmaralište Desinec nakon utakmice Dinamo:Hajduk, Torcida zaustavlja promet na autoputu i sa time blokira pristup policiji. Još nastrada policajac.

aaaaa

pre 2 godine

@ @...?
Tako je. Želim u Srbiji da odemo kum i ja, da gledamo derbi, on u dresu Partizana ja u dresu Zvezde i da nemamo nikakve probleme. Kum i ja se znamo ceo život, nikada se posvađali zbog CZ i Par, zezamo se, peckamo ali nikad da ne pričamo. Obojica volimo sport i bivši sportisti... Jedva čekamo košarkašku reprezentaciju da gledamo i navijamo. Bili na poslednjem derbiju u Pioniru, gledamo ljude oko sebe, mržnja izlazi iz tih ljudi. Hoću da odem sa detetom, kumom, njegovom decom da nosimo dresove od timova za koje navijamo i da nemamo nikada bilo kakav problem. Nadam se da ću dočekati nekada u ovoj jadnoj Srbiji, gde obest i mržnja preovladavaju i ako sam siguran da je to manjina, nažalost dominira u Srbiji. Za zdravu sportsku Srbiju i tolerantnu.
(Taurunum, 09. avgust 2023 15:42)

Idi na zapadnu tribinu,u vip lozu niko te dirati nece,ako bas zelite gde su "vatreni"navijaci to je onda drugi problem,ja ne znam gde na planeti mislis da mozete tako da odete...na kosarkaskim derbijima poslednjih godina dolaze samo domaci navijaci.sta ti tu nije jasno?mislis da je samo u srbiji tako?

olelole

pre 2 godine

S tifos gledišta ljudi došli najavljeno ponizili sve državne organe i pregazili navijačku skupinu pred njihovim stadionom i naravno sad se traže glave. Svi su znali di se dolazi i kolko ih dolazi i to ne bilo di nego u glavu.
RIP poginulom al to su već grčka posla.

Onako realno

pre 2 godine

GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...
(Nikad nikome izvini, 9. avgust 2023 22:05) 

# Link komentara

Ne lupetaj. Ukoliko nema dosje, niti ranijih kaznenih djela, i zrenutno nije napravio prekrsaj ili kazneno djelo, policija mu ne moze apsolutno nista. Zato su i obavijestili Grke...a ovi nesposobnjakovici nisu napravili nista i sad se "vade"...

Aca

pre 2 godine

Nije jednostavno...nered se dogodio prije utakmice i izvan stadiona. Dinamo nije organizirano vodio navijace (bila je zabrana dolaska gostujucih navijaca). Ovi divljaci su isli raditi nered u gradu, sto je stvar policije, a ne UEFA.
Ako ne vjerujes i nisi obrazovan da shvatis, pitaj bilo kojeg advokata.
(Da se ne lažemo, 9. avgust 2023 12:24)

"Ovi divljaci" ne bi postojali da nije podrske kluba. To sto im Dinamo finasira putovanja sa klubom je direktni uticaj na mentalni razvoj divljaka i tome treba stati na put pogotovo jer medju njima ima mnogo mladih jedva punoletnih osoba. Ako neki klub ima simpatiju ovakve grupe ljudi koja je u stanju da organizuje put od 1000km samo zbog tuce onda tu nesto debelo nije normalno.
Nadam se da ce dobiti primerene kazne kao i oni nasi batinasi sa Zakintosa.
Druga stvar koje mi nije jasna da ovakve grupe ljudi imaju izrazite ksenofobne stavove ali medju njima nema ni jedne zenske osobe. Zensko drustvo im izgleda ne prija ili je nesto drugo u pitanju

Master Yoda

pre 2 godine

Licemerno saopstenje Dinama da AEK koristi priliku, aloooo ubili ste decka, vasi navijaci su otisli u Atinu i ubili da decka, da li je to doslo do vas, doprlo do vaseg mozga. Da li ste vi svesni da su oni sa namerom da razbijaju i budu nasilni otisli u Atinu, sa kolima punih palica, i drugih stvari.
Drugo kada su englezi divljali po evropi a kruna je bio Hejsel, sama britamska vlada je trazila da se zabrani ucesce svim engleskim klubovima dok ne srede stvari.
Da li je to moguce da uradi hrvatska vlada.

Stane

pre 2 godine

Ovaj događaj ne bi trebalo povezivati sa navijanjem, klubom i sl., ovo je grupa huligana, kriminalaca koja se skupla da ode i prebija ljude u drugom gradu. Ovako nešto se nije nikada dogodilo u sportu. Jednostavno ih treba tretirati kao krimnalce ( kakvi, bre, navijači!) i u slkadu s tim osuditi. Zašto UEFA ne uvede pravilo da se zbog takvih "navijača", klub izbaci iz takmičenja na određeno vreme?

crush

pre 2 godine

@GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...
(Nikad nikome izvini, 09. avgust 2023 22:05)

U krivu si, nijedna policija ne može tako naglo donijeti takvu odluku niti na to ima pravo… moralo bi sve ici preko sudske presude, a to traje

omniameamecumporto

pre 2 godine

Parada blama i kiča. Što će vam sad toliki policajci kad privodite ove u lisicama, gdje ste bili prije nego što se zbilo ovo zlo. Zašto tada niste intervenirali i spriječili kaos.

Куп је битан

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)

Како се проблеми могу "радити"?

Nikad nikome izvini

pre 2 godine

@GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...

Dusan

pre 2 godine

Ovoga je uvek bilo i bice na zalost . Ko je koga izbo utvrdice istraga ali da su imali dojavu da dolaze pa cak i registarske tablice i da policija nista ne uradi,e to ne razumem. Po priznanju policije imali su registarske oznake,lepo ne pustis u zemlju i gotovo

Nigde se ne pominje

pre 2 godine

sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…

A jesi načuo tko je zabio taj jedan gol za Argrntinu?

Samo kažem

pre 2 godine

Na takost zivot je izgubljen. Ali...koliko cujem tim navijacima AEK- a i nisu strane tucnjave i neredi. I oni glume "zestoke momke"...a sta su ocekivaki onda? Da "djavo nece i na njihova vrata"? Da, svojim "dugogodisnjim nastupima" prizivali su zlo i ovakve budale koje su im dosli u goste...sve te "firm" price treba zakinom zabranit i proglasit ih zlocinackim organizacijama osnovanim s ciljem izazivanja nereda, a koje su stetne i destruktivne po drustvo u cjelini.
Obzirom da svako treba pocistit prvo pred "svojim vratima", itekako bih donio novi Zakon o sportu (zaboravi one parole "sloboda navijacima" - bila bi to najgora diktatura za iste, a ne sloboda), a ovim divljacima bih preporucio da mole Boga da im sude Grci, a ne nase HR pravosudje. Dugo ti ne bi zvjezeg zraka udahnuli...dugo.

Conka

pre 2 godine

Neka im se stave tri lopte i neka svaki od njih kaze koja je za koji sport pa koji bude znao neka ga puste,mislim da nece ni jednog da puste!

Mladen

pre 2 godine

Dinamo treba da izbace iz Evrope jer oni propagiraju te divljake. Da je Srpski klub to bi se vec desilo ali posto su ovo "civilizirana" njihova deca ima da prodju samo sa tapkanjem preko ruke.

DražHr

pre 2 godine

Nasilje u ovom slučaju ima nacionalnost. A ima i ideologiju, nacističku ideologiju koja se sada podgrejana uveliko koristi u Ukrajini. I postala je društveno prihvatljiva i na zapadu. Dok je do rata u Ukrajini bila društveno prihvatljiva i čak poželjna samo u Ukrajini, Hrvatskoj, i pribaltičkim državama.
(Pingvin iz Nišavu, 9. avgust 2023 09:37

Nemoj generalizirati,to kod većine Hrvata nije tako.

Nevinašca

pre 2 godine

U zadnjih 20 god u grčkoj u sukobima NJIHOVIH navijačkih grupa ubijeno 5 ljudi! Toliko o navijačima koji u 22 h navečer piju kavu kod stadiona i o mirnim obiteljima s djecom

Mala korekcija

pre 2 godine

Ako je Hrvatska policija imala razne informacije koje su čak uključivale i registracijske oznake automobila, sasvim je logično da su imali i informacije o hladnom oružju te drugim navijačkim sredstvima za fizičke sukobe, koje su nosili sa sobom. A što opet znači da ih je hrvatska policija i mogla i trebala zaustaviti na njihovoj granici i djelovati.
Više je nego jasno sve to.

Master Yoda

pre 2 godine

Sramno saopstenje Dinama, oni kao da nisu svesni da su njihovi navijaci UBILI navijaca AEKa, da su ciljano isli da divljaju i razbijaju, sve sa pripremljenim oruzjem, oni kao da nisu svesni tragedije. Uzas!!!!
Kada se desio Hejsel, britanska vlada je sama trazila da se engleski klubovi iskljuce iz evropski takmicenja dok ne srede huligane. Da li je Hrvatska to u stanju?????

Kolubarac

pre 2 godine

Za ove što tvrde da Hrvatska tu nije ništa mogla, samo jedno treba reći: Država, svaka, može sve samo ako hoće.Ako su već izašli iz Hrv. zašto su ih Grci pustili da uđu.Ne možeš ti da zloupotrebljavaš svoje pravo da bi vršio nasilje i nekog ubio.
Na žalost, ovi idioti BBB što su bili tamo, biće slavljeni na društvenim mrežama među istomišljenicima, baš kao i KK kod nas.

Netijak

pre 2 godine

Koja komedija od Grka. Navijači in se mlate ka ludi, ubijaju mešusobno, zbog čega su i pooštrili zakone i sad ka uplašeni od hrvatskih nacista. To in je karta da se Dinamo izbaci. Povampirene ustaše haraju po Ateni. Pitan se ko in je da instrukcije?

Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales

pre 2 godine

A kako izgledaju nacisti?!

Jednako tako, kako izgledaju teroristi?!

Kako izgledaju ubice?!

Kako izgledaju dileri drogom?!

Kako izgledaju pedofili?!

Kako izgledaju silovatelji?!

Uzmimo sve ove oko Hitlera, Goebbels, Goering, Hess, Eichmann, Heydrich, Hans Frank, Himmler, itd. svim tim nacistima, šta je zajedničko bilo u njihovom izgledu?!

prika iz susjedstva

pre 2 godine

Jel znate vi Srbi nabrojiti 3,4 pjesme od Dučića ili ste učili samo jednu? Školstvo vam je vrhunsko izgleda. A Dučić, više Pokuševski nego Jokić, čisto jer vi ne “kapirate” baš brzo..,

Bolji od mezimice

pre 2 godine

Ne vjerujem koliko se neki ovdje trude da ocrne Dinamo kao klub. Zagovaraju izbacivanje Dinama samo zato što je Dinamo već dugo najuspješniji klub s prostora ex Juge, nadaju se jadni da bi tako mezimica mogla dostići Dinamo, al za to treba još puno palente pojesti!
... zavist je zanimljiva stvar.

Samo kažem

pre 2 godine

Још једном се потврђује оно што је давно рекао Дучић.
(Куп је битан, 9. avgust 2023 11:24) 

# Link 

Slusaj ducica i daleko ces dogurati u zivotu 🤣

Marko

pre 2 godine

Da smo mi ovo uradili, znaci potpisujem odmah izbacivanje i Srbi teroristi. Kad ovo urade njihovi mezimci nikom nista, a svi dobro znamo ko su oni. Ducicu svaka cast za pesmu koju je napisao o njima. Definitvno je uefa mafija i uvek ce biti. Kontradiktornost i licemerje level pro. Kolikosu oni nama opsednuti dovoljno govori broj pregleda ovog portala sa njihove strane. Sa njima nikad nista vise, u pravu je i Vuk Kostic za svaku rec koju je rekao, jedan zid izmedju nas i daleko vam lepa kuca. Od mene toliko.

better call saul

pre 2 godine

Opet partizanovci o izbacivanju dinama. Nije isto ako se neredi dogode na stadionu ili u gradu. Ali ne vrijedi, oni vrte istu pricu kao pokvareni gramofon. Klub se izbacuje iz Europe ako se neredi dogode na stadionu, ako u gradu onda ne. Prema tome dzaba krecite.

Pingvin iz Nišavu

pre 2 godine

Nasilje u ovom slučaju ima nacionalnost. A ima i ideologiju, nacističku ideologiju koja se sada podgrejana uveliko koristi u Ukrajini. I postala je društveno prihvatljiva i na zapadu. Dok je do rata u Ukrajini bila društveno prihvatljiva i čak poželjna samo u Ukrajini, Hrvatskoj, i pribaltičkim državama.

Branimir Krsticevic

pre 2 godine

13 maja (svibnja) 1990 je bio sukob navijaca Dinama i Zvezde. Njihova hiserija od historije i danas uci da su za to krivi Srbi koji su dosli u Zagreb da provociraju,navijaci Zvezde ,velikosrpske aspiracije...Boban je udario policajca i bio heroj. Strasno je imati takav sklop u glavi.
E danas oni govore da su Grci krivi jer nisu dobro „organizirali" utakmicu ...

aaaaa

pre 2 godine

@ @...?
Tako je. Želim u Srbiji da odemo kum i ja, da gledamo derbi, on u dresu Partizana ja u dresu Zvezde i da nemamo nikakve probleme. Kum i ja se znamo ceo život, nikada se posvađali zbog CZ i Par, zezamo se, peckamo ali nikad da ne pričamo. Obojica volimo sport i bivši sportisti... Jedva čekamo košarkašku reprezentaciju da gledamo i navijamo. Bili na poslednjem derbiju u Pioniru, gledamo ljude oko sebe, mržnja izlazi iz tih ljudi. Hoću da odem sa detetom, kumom, njegovom decom da nosimo dresove od timova za koje navijamo i da nemamo nikada bilo kakav problem. Nadam se da ću dočekati nekada u ovoj jadnoj Srbiji, gde obest i mržnja preovladavaju i ako sam siguran da je to manjina, nažalost dominira u Srbiji. Za zdravu sportsku Srbiju i tolerantnu.
(Taurunum, 09. avgust 2023 15:42)

Idi na zapadnu tribinu,u vip lozu niko te dirati nece,ako bas zelite gde su "vatreni"navijaci to je onda drugi problem,ja ne znam gde na planeti mislis da mozete tako da odete...na kosarkaskim derbijima poslednjih godina dolaze samo domaci navijaci.sta ti tu nije jasno?mislis da je samo u srbiji tako?

Navijač

pre 2 godine

Ne opravdavam umno zakinute sunarodnjake, samo bih napomenuo da oni rješavaju stvari palicama i bokserima. Noževe ne nose. Nekoliko boysa je izbodeno a 100 posto sam siguran da je grka ubio drugi grk. Nikad nitko u hrv nije bio izboden kad god su akademske zajednice dinama,hajduka,rijeke.....održale sastanak.

Hammer

pre 2 godine

Marko šta je rekao Dobrica o vama,pa molim te citiraj..

@(Gringo, 9. avgust 2023 11:11)




Dobrica...

1. o Srbima nikad ništa nije ni rekao ni napisao
2. a sve što je napisao je napisao u svojim romanima što je čista fikcija
3. on je prosečni komunistički i srpski pisac, irelevantan za srpsku
...književnost
4. u svom romanu "Deobe" pisao je o okupaciji, o izdajnicima i okupatorima
5. i evo šta je napisao o hrvatima:

(originalni citad Dobrice Ćosića sa 6. strane romana Deobe glasi ovako:...)

"Ropstvo, to je: smrtonosne su istine. Zato se viču i šapuću laži. Svima i svakome. Laže okupator(čitaj: "lažu nacisti"), lažu izdajnici(čitaj: "lažu hrvati"), lažu i borci za slobodu(čitaj: "lažu komunisti i hrvat Tito"). Lažemo da bi obmanuli sebe(misli na sve pobrojane), da utešimo drugog, lažemo iz samilosti, lažemo da nas nije strah, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju i tuđu bedu. Lažemo iz ljubavi i čovečnosti, lažemo zbog poštenja. Lažemo zbog slobode. Laž je oblik našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno. Za ovu laž pod okupacijom i običan idiot(e ovde misli na ustaše) ima više mašte od mnogih romansijera. Laž je nužda: biološka, ​​psihološka, ​​nacionalna, politička. Beograd u ovim danima - to je apokalipsa laži."

Grgor

pre 2 godine

Hrvati nacisti,stvarno odakle to,nije bas kao da ima je to deo tradicije.Koliko god se trude da izbrisu svoju proslost to im je duboko u dnk,ispliva to iz njih kad tad.E sad,kazu ljudi mladi ljudi se dice nekim stvarima koje bi ovi stariji voleli da precute i sakriju.

Trajko

pre 2 godine

Mi možemo biti ponosni na naše ljubičice od navijača delije grobare red firm i ostale koji dočekuju svoje rivale sa cvećem i bombonijerama. Mi koji pratimo fudbal eto ne sećamo se da su naši momci nekad i negde napravili problem i frku. Svuda u svetu obožavaju srpske navijače koji su poznati po fer i kulturnom ponašanju. Imamo takvu reputaciju da kad neko izvuče CZ i Partizan protivnici prosto požele da se povrede par dana pre ili prave namerno drugi žuti toliko smo dobri.

miki

pre 2 godine

"Dinamo treba izbaciti iz takmicenja. Partizan je isto prosao kad je gostovao u Mostaru."

Nisu izbaceni kad je ubijen Bris Taton. U Mostaru su se neredi dogodilo na stadionu na utakmicu kluba. Dosadno vec objasnjavati

Branimir Krsticevic

pre 2 godine

13 maja (svibnja) 1990 je bio sukob navijaca Dinama i Zvezde. Njihova hiserija od historije i danas uci da su za to krivi Srbi koji su dosli u Zagreb da provociraju,navijaci Zvezde ,velikosrpske aspiracije...Boban je udario policajca i bio heroj. Strasno je imati takav sklop u glavi.
E danas oni govore da su Grci krivi jer nisu dobro „organizirali" utakmicu ...

Đes bijo 91?

pre 2 godine

(e, 9. avgust 2023 15:02) 

Fenomenalan komentar. Uefa i grcka napokon trebaju stati na kraj grckim huliganima koji se non stop medjusobno ubijaju. 13 smrtnih slucajeva sveukupno.
Nek za primjer uzmu hrvatsku u kojoj nikad nije ubijen niti jedan navijac. Trebaju prepisati od nas, bas kao i vi.

Andrea Djani

pre 2 godine

Vidim non stop se pominje kako su stigle dojave od ovog , onog , kako horde terrorista i ubica idu prema Grckoj . A da li je mozda Hrvatska prva trebala da spreci prelazak granice , da ne kazem da je preko svojih obavestajnih sluzbi morala da ima informaciju sta jedna ozbiljna grupa planira . Ne , lakse je ovako , kriva je grcka policija , a nije kriva drzava koja neguje ovakve teroriste i ubice . Siguran sam da svaki normalan covek osudjuje ovakve stvari , ali ovde nije dovoljna samo osuda .

Da se ne lažemo

pre 2 godine

joso,
cemu komplikovana objasnjenja? Jednostavno je: izbaciti Dinamo na vise godina.
(mxt, 9. avgust 2023 12:05) 

# Link komentara

Nije jednostavno...nered se dogodio prije utakmice i izvan stadiona. Dinamo nije organizirano vodio navijace (bila je zabrana dolaska gostujucih navijaca). Ovi divljaci su isli raditi nered u gradu, sto je stvar policije, a ne UEFA.
Ako ne vjerujes i nisi obrazovan da shvatis, pitaj bilo kojeg advokata.

Mrgud

pre 2 godine

Naravno da je Dinamo odgovoran i da mora da trpi posledice, pa ovo je ko zna koji težak incident koji izazivaju BBB. Čak je i Zvezda svoje navijače unormalila pa više u Evropi ne prave gluposti. Recimo, navijači Hrvatske ne prave incidente, znači do Dinama je i BBB.

Zorz Vea

pre 2 godine

I onomad sve počelo sa fudbalom i nasiljem...Ceo Svet se upljuva da nam pokaže "civilizacijske" vrednosti i da država iz koje Dinamo dolazi nije ono što mi govorimo da jeste, samo oni iz dana u dan, sa ponosom, pokazuju ko su i šta su i upravo ono što mi mislimo i znamo da jesu. Ne znam šta je gore da se ovo ubistvo poveže sa sportom ili ne...Ne zaboraviti istoriju, ni slučajno!

Bruks 021

pre 2 godine

Svojevremeno je vlada engleske sama izbacila svoje klubove iz evrokupova ne čekajući da to učini UEFA.Tako to rade kulturne zemlje za razliku od ovih dinaroida.

Nikola

pre 2 godine

A popljuvase svi Vuka Kostica pre neki dan. Covek u pravu milion posto.
(Roki, 9. avgust 2023 15:16)

Bukvalno ga niko nije pljuvao. Sa kim god da sam pricao sci su odusevljeni da ima neko normalan medju glumcima. To sto su ga napadali su na tviteru botovi pisali, gde moze jedan da ima profila. A takvih jadnika koji propagiraju i dalje neko bratsrvo i jedinstvo sa njima na jedino jos na tviteru ima.

Djidji

pre 2 godine

Napale ih grcke porodice hahahahahahah
Napali ih sa suvlakijem i girosom:))
Kakvi moroni hrvati.. Em su uhvaceni na granicama sa palicama i nozevima.. Em su bili u grupicama umesto da su se pritajili pojedinacno.. Otisli na otok ili izlet par dana.. Ali kako da sakrijes tu njusku navijacku.. Tetovaze.. Zadrigle celave kromanjonske face.. Koliko pitanja za njih.. Komplikovano za njihov rezon.. Njihov nivo inteligencije je propoprcionalan pragu tolerancije

Top komentari sa sličnih vesti

pre 2 godine

Svojevremeno je vlada engleske sama izbacila svoje klubove iz evrokupova ne čekajući da to učini UEFA.Tako to rade kulturne zemlje za razliku od ovih dinaroida.
(Bruks 021, 9. avgust 2023 09:06)

Englezi i kultura? Nejnekulturnija i najlicemernija nacija na svetu.

Joso

pre 2 godine

04.07.je HR policija javila Grcima da im dolazi oko 120 navijača.07.07.je policija Crne gore javila Grcima da je između 6 i 9 sati iz C.Gore u Albaniju,na putu za Grčku otislo oko 120 navu+ijača u 51 automobilu.Sve je pismeno dokazano.Grčka policija totalno zakazala.Priznaju da su krivi,već je nekoliko ljudi smenjeno....Neredi koje rade navijači huligani su učestali.Sada se kao zaboravilo da je nedavno u sukobu navijača u Grčkoj ubijen navijač Arisa!?Znamo da je u Beogradu onomad ubijen Francuz...Huligani i ubice imaju ime i prezime.Ima ih u svim državama i svih narodnosti.Samo su Englezi to rešili za sva vremena.Ovako,paliti se na sve druge a kod nas kao bajno,samo dolijevamo ulje na vatru...dok nas ne lupi po glavi.Već nas je lupilo ali očito,slabo nam pamćenje.Ili smo zaslepljeni i nerealni!?Na svoju štetu!

DražHr

pre 2 godine

Nasilje u ovom slučaju ima nacionalnost. A ima i ideologiju, nacističku ideologiju koja se sada podgrejana uveliko koristi u Ukrajini. I postala je društveno prihvatljiva i na zapadu. Dok je do rata u Ukrajini bila društveno prihvatljiva i čak poželjna samo u Ukrajini, Hrvatskoj, i pribaltičkim državama.
(Pingvin iz Nišavu, 9. avgust 2023 09:37

Nemoj generalizirati,to kod većine Hrvata nije tako.

uaaaa

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.
(GogoSt, 09. avgust 2023 16:23)

Dinamo nije kriv,slazem se.
Ali izbacivali su i nase navijace iz Evrope zbog ispada huligana.
Ni nasi klubovi nisu te navijace nagovarali da prave probleme.
Kaznjavanjem,izbacivanjem Dinama iz Evrope kaznice se i ti navijaci i poslati im poruka sta ce se desiti uvek kada to ponove.

krlo bot

pre 2 godine

sad reci da Vuk Kostic nije u pravu. Ne berlinski nego kineski zid …

Naravno da je u pravu svaku rec je u pravu ali eto u ovoj zemlji je sve moguce i da merlin godinama uzima milione i nosi ih u bosnu gde kasnije pljuje po nama,da se brisu peticiji gde je potpisalo desetine hiljada ljudi,da je nisu obrisali sad bi vec bilo preko 100hiljada,ovde je sve moguce samo treba potplatiti orave ljude na pravim mestima

Mario

pre 2 godine

Ovi divljaci" ne bi postojali da nije podrske kluba. To sto im Dinamo finasira putovanja sa klubom je direktni uticaj na mentalni razvoj divljaka i tome treba stati na put pogotovo jer medju njima ima mnogo mladih jedva punoletnih osoba. Ako neki klub ima simpatiju ovakve grupe ljudi koja je u stanju da organizuje put od 1000km samo zbog tuce onda tu nesto debelo nije normalno.
Nadam se da ce dobiti primerene kazne kao i oni nasi batinasi sa Zakintosa.
Druga stvar koje mi nije jasna da ovakve grupe ljudi imaju izrazite ksenofobne stavove ali medju njima nema ni jedne zenske osobe. Zensko drustvo im izgleda ne prija ili je nesto drugo u pitanju
(Aca, 9. avgust 2023 13:04)

Pa i nije im Dinamo finansirao putovanje, sta izmisljas vec je upozorio policiju na njih, a policija je upozorila Grke. Znali su i tablice automobila.

olelole

pre 2 godine

S tifos gledišta ljudi došli najavljeno ponizili sve državne organe i pregazili navijačku skupinu pred njihovim stadionom i naravno sad se traže glave. Svi su znali di se dolazi i kolko ih dolazi i to ne bilo di nego u glavu.
RIP poginulom al to su već grčka posla.

Mare

pre 2 godine

@Kali the Greek Nemate vi hrabrosti za to. Pazite kuda se vraćate, bliže vam je preko Bugarske, Rumunije i Mađarske, eventualno preko Italije..

Sima

pre 2 godine

“Oni se brane tako što kažu da su ih napale grčke porodice kod stadiona AEK-a. Naravno, ne mogu da objasne zašto su došli pred OPAP Arenu, naoružani palicama i oštrim noževima. Kamere su ih snimile“, piše grčki poral Newsit.”




Hahahahahahahahahaha
Napale ih grcke porodice hahahahahaha
Sad više nisu junaci veliki ;)

Nikad nikome izvini

pre 2 godine

@GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...

Master Yoda

pre 2 godine

Licemerno saopstenje Dinama da AEK koristi priliku, aloooo ubili ste decka, vasi navijaci su otisli u Atinu i ubili da decka, da li je to doslo do vas, doprlo do vaseg mozga. Da li ste vi svesni da su oni sa namerom da razbijaju i budu nasilni otisli u Atinu, sa kolima punih palica, i drugih stvari.
Drugo kada su englezi divljali po evropi a kruna je bio Hejsel, sama britamska vlada je trazila da se zabrani ucesce svim engleskim klubovima dok ne srede stvari.
Da li je to moguce da uradi hrvatska vlada.

Mala korekcija

pre 2 godine

Ako je Hrvatska policija imala razne informacije koje su čak uključivale i registracijske oznake automobila, sasvim je logično da su imali i informacije o hladnom oružju te drugim navijačkim sredstvima za fizičke sukobe, koje su nosili sa sobom. A što opet znači da ih je hrvatska policija i mogla i trebala zaustaviti na njihovoj granici i djelovati.
Više je nego jasno sve to.

Mladen

pre 2 godine

Dinamo treba da izbace iz Evrope jer oni propagiraju te divljake. Da je Srpski klub to bi se vec desilo ali posto su ovo "civilizirana" njihova deca ima da prodju samo sa tapkanjem preko ruke.

bob

pre 2 godine

Grk ubio Grka na grčki način, nožem, a Dinamo bi trebao biti kažnjen? lol
(prolaznik, 9. avgust 2023 12:14)

Sta je smesno?
Izgbuljena 2 zivota, jedan zauvek, a drugi u zatvoru.
Inace grcki mediji su objavili l.k. osumljicenog za ubistvo, dete od 19 god, hrvatski drzavljanin.

Londoner

pre 2 godine

@ Bruks: Otkad je Engleska kulturna zemlja?
Ako ima negde na svetu neka zemlja bez kulture, onda je to Engleska!
(Lala, 09. avgust 2023 10:05)

Da li si proveo barem jedan dan u UK pa si tako nešto zaključio? Šta podrazumevaš pod kulturom? Pretpostavljam da se odnosi na fudbalsku kulturu (a ne na Shakespeare-a)? U tom slučaju ti mogu reći da su Britanci najmanje jedan milenij ispred Balkana. Bio sam na barem desetak utakmica, nikada nikakvog problema. Deca, žene, starije osobe, invalidi, svi redovno dolaze. Da li znaš da stadion u UK ne može da dobije licencu ukoliko ne obezbedi najmanje 6% posebnih mesta za invalide? Da ne pričam kako se za svaku kartu zna kada, gde i ko ju je kupio. Svaki pokušaj izgreda se drastično kažnjava, u najboljem slučaju dobiješ doživotnu zabranu ulaska na stadione. Naučili su svoju lekciju(e) nakon Hillsborough i Heysel tragedija.

#4

pre 2 godine

Nozeve su ocito ili dobili od svojih zelenih pajtosa ili kupili na licu mesta, preko granice su ih tesko mogli provuci, a sad glume nevine turiste...

Samo kažem

pre 2 godine

Na takost zivot je izgubljen. Ali...koliko cujem tim navijacima AEK- a i nisu strane tucnjave i neredi. I oni glume "zestoke momke"...a sta su ocekivaki onda? Da "djavo nece i na njihova vrata"? Da, svojim "dugogodisnjim nastupima" prizivali su zlo i ovakve budale koje su im dosli u goste...sve te "firm" price treba zakinom zabranit i proglasit ih zlocinackim organizacijama osnovanim s ciljem izazivanja nereda, a koje su stetne i destruktivne po drustvo u cjelini.
Obzirom da svako treba pocistit prvo pred "svojim vratima", itekako bih donio novi Zakon o sportu (zaboravi one parole "sloboda navijacima" - bila bi to najgora diktatura za iste, a ne sloboda), a ovim divljacima bih preporucio da mole Boga da im sude Grci, a ne nase HR pravosudje. Dugo ti ne bi zvjezeg zraka udahnuli...dugo.

Kokolo

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…

Aca

pre 2 godine

Nije jednostavno...nered se dogodio prije utakmice i izvan stadiona. Dinamo nije organizirano vodio navijace (bila je zabrana dolaska gostujucih navijaca). Ovi divljaci su isli raditi nered u gradu, sto je stvar policije, a ne UEFA.
Ako ne vjerujes i nisi obrazovan da shvatis, pitaj bilo kojeg advokata.
(Da se ne lažemo, 9. avgust 2023 12:24)

"Ovi divljaci" ne bi postojali da nije podrske kluba. To sto im Dinamo finasira putovanja sa klubom je direktni uticaj na mentalni razvoj divljaka i tome treba stati na put pogotovo jer medju njima ima mnogo mladih jedva punoletnih osoba. Ako neki klub ima simpatiju ovakve grupe ljudi koja je u stanju da organizuje put od 1000km samo zbog tuce onda tu nesto debelo nije normalno.
Nadam se da ce dobiti primerene kazne kao i oni nasi batinasi sa Zakintosa.
Druga stvar koje mi nije jasna da ovakve grupe ljudi imaju izrazite ksenofobne stavove ali medju njima nema ni jedne zenske osobe. Zensko drustvo im izgleda ne prija ili je nesto drugo u pitanju

Mirko

pre 2 godine

Grci emotivci ko Srbi, toliko su glupo napisali optužbe da će se huligani izvući i sa osrednjim advokatom. Prosto neće moći da dokažu bez dokaza.

Stane

pre 2 godine

Ovaj događaj ne bi trebalo povezivati sa navijanjem, klubom i sl., ovo je grupa huligana, kriminalaca koja se skupla da ode i prebija ljude u drugom gradu. Ovako nešto se nije nikada dogodilo u sportu. Jednostavno ih treba tretirati kao krimnalce ( kakvi, bre, navijači!) i u slkadu s tim osuditi. Zašto UEFA ne uvede pravilo da se zbog takvih "navijača", klub izbaci iz takmičenja na određeno vreme?

Kole

pre 2 godine

Kum ima stan u Solunu, pa smo često kod njega. Policiju zaista retko viđam osim one na motoru gde se uvek voze po dvojica, ali kad se nesto desi eto ih za minut sa svih strana. Kad napravite nešto što se može podvesti pod krivično delo, odrede vam pritvor i onda čekate suđenje dok se prukupljaju dokazi. To neretko traje oko godinu dana, pa ako protiv vas nema dokaza puste vas uz izvinjenje, a ako ima onda ide suđenje. Za to vreme mozda naučite grčki jezik, a albanski ćete naučiti sigurno, jer ćete biti omiljena plavuša nekom albanskom dileru.

Hahahahahaha

pre 2 godine

Ovo saopštenje Dinama ne vazi za Partizan 2007 kada je izbacen protiv Zrinjskog. Tada je iskljucivi krivac bio gost koji nije vodio svoje navijace.

Mirda

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)



Batina je iz raja izašla jer joj u raju nije bilo mjesto!

realno

pre 2 godine

Prije svega želim reći da 99% Hrvata ovo osuđuje i stidi se zbog ovog događaja .. svi komentari traže najstrože kazne Grčkog pravosuđa za sve koji su dolje išli .. bez iznimki . Što se tiče Dinama oni su svoje napravili , javno obavjestili da nema karata za tu utakmicu jer je UEFF-a zabranila. Kada su svojim kanalima saznali da će neka grupa ipak možda krenuti put Atene o svemu su obavjestili koga treba .. policiju .. naša policija je upozorila Grke koliko ljudi dolje kreće , registracije , smjer itd .. ne mogu ih po nikakvom zakonu spriječiti da iziđu iz zemlje .. nakon toga službe iz Crne Gore također dojavljuju Grcima nove informacije .. šta su povodom toga Grci uradili , kako je 50 vozila prošlo cijelu Grčku sa palicama a znalo se da dolaze , zašto je smjenjeno 7 visoko pozicioniranih službenika , gdje su bili svo to vrijeme Grčki policajci , specijalci , vojska ?? Nitko ne opravdava huligane i ovaj gnjusni čin ( Dinamu su oni samo problem , nikako pravi navijači , ali nije Dinamo ni vlada ni vlast ni policija da se može obračunati sa takvim grupama ) .. ti ljudi su kriminalci i kao takve ih treba i tretirati što će nadamo se Grci i napraviti kada mi očigledno ne možemo .

tzv

pre 2 godine

Oni su direktno u Grčkoj uticali da bude smenjeno 7 policajaca,avaj to Grčki policajci ne zaboravljaju lako tako da će boravak u čuvenom Koridalosu upamtiti za ceo život.

ccc

pre 2 godine

@joso, otkud ti to da je to reseno u Engleskoj? toga samo nema na stadionu, redovno se navijaci makljaju u dogovorenim tucama, seku se skalpelima, pa ima snimak i sa prvenstva kada su Englezi makljali zene i decu kada su izlazili sa tribina u hodniku stadiona. Tako, da, svuda ima ovoga, cesto i vise nego kod nas. U Holandiji se makljaju redovno i na utakmicama 2,3 lige. Malo se raspitajte, ne opravdavam nase navijace, daleko od toga, samo nemojte uvek da pljujete po Srbiji, i ostali su grozni samo se foliraju i prikrivaju svoje divljastvo...

Darko

pre 2 godine

Zašto su krivi razni grcki funkcioneri, treba pozatvarati huligane u svim zemljama i poslati ih na prisilne radove a ne da uzivaju po zatvorima
(vukica, 9. avgust 2023 11:03) 

# Link komentara

A tko ih treba pozatvarati? Pa ne valjda ja, vec policija. A sta grcka policija radi? - Nista. Pere se za svoj nerad. Eto, zato je kriva GRCKA policija...sve im je javljeno, a ovi nesposobni da procesuiraju.
Dodatno - jucer citam vijest da su greskom pohapsili neke HR turiste koji veze s utakmicom nemaju pa su ih pustili i sad se ispricavaju...pa koji su to nesposobnjakovici cudo jedno. Imaju registarske tablice auta, pa ne razumijem kako ne znaju zbrojiti 2 + 2. Valjda ako imas tablice, trazis informaciju o vlasniku vozila, pa ga privedes i "stisnes" da kaze tko je sve bio u autu. Pa nisu ovi iz divljaci u grcku pjesice isli...

Marko

pre 2 godine

(miljas, 9. avgust 2023 14:35)

Ne mora biti. To nije organizirano gostovanje na koje mogu ići samo članovi kluba. To je ulica. Klub nema veze s tim. Da se ti i ja potučemo na ulici u dresovima klubova, jesu krivi oni ili mi?

dd

pre 2 godine

@ chicita...
Исти им је ментални склоп. Патолошка мржња. Пружају моралну подршку носећи ножеве, палице, секире... Чуј, моралну подршку. А ови ће да им узврате тако што ће доћи да их поздраве после гола, победе, пласмана у следеће коло... Без обзира на то што су пружаоци "моралне подршке" убили човека пружајући исту.

e

pre 2 godine

Nešto slično su radili engleski navijači u evropi. Uefa je kaznila engleske klubove, a engleska vlast je pohapsila sve te razbojnike i osudile na dugogodišnje robije sa teškim fizičkim radom. Danas majke sa decom dolaze na utakmice premijer lige.

Mikii

pre 2 godine

Naš narod je govorio: Ako ne znaš kako treba, gledaj šta rade Englezi. Imate školski primer kako se država krajnje lagano obračunava s huliganima, po sistemu - kratka suđenja, duge robije. Kad imaš državu. Kad imaš bananu, onda huligani njome upravljaju.

Куп је битан

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)

Како се проблеми могу "радити"?

Nevinašca

pre 2 godine

U zadnjih 20 god u grčkoj u sukobima NJIHOVIH navijačkih grupa ubijeno 5 ljudi! Toliko o navijačima koji u 22 h navečer piju kavu kod stadiona i o mirnim obiteljima s djecom

vukica

pre 2 godine

Zašto su krivi razni grcki funkcioneri, treba pozatvarati huligane u svim zemljama i poslati ih na prisilne radove a ne da uzivaju po zatvorima

XL

pre 2 godine

Treba da se kazne i Dinamo (zbog bande koja ih prati na utakmicama) i svi grčki klubovi zbog loše reakcije policije! I nemojte više u vestima da koristite izraz NAVIJAČI nego kako treba i kako jeste HULIGANI! Navijači smo mi koji se radujemo utakmicama svog kluba, i koji navijamo srcem i dlanovima a ne bakljama i palicama!

Velja, sef bunkera

pre 2 godine

Ultra navijaci su bagra od koje njihovi timovi imaju vise stete nego koristi ali su mora se priznati prilicno objektivni. Jednoglasni su za izbaccivanje Dinama a najgrlatiji su oni koji zaboravise na onog mladog Francuza kojeg ubise, zaboravise i bunker na stadionu Partizana. Navijaci zbog kojih njihov tim placa kazne a za taj novac mogli bi kupiti dobro pojacanje.

GogoSt

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.

belgradodsasdh

pre 2 godine

Dobar stajling, crne maje, martinke, kapuljače, kačketi, BBB uvijek urbani i gradski imidž !
(Arch Enemy, 09. avgust 2023 12:56)

pravi dokaz da oni koriste klub za svoje aktivnosti(mislim na sve tkz ultras grupe)

ultras grupe,koje finansira klub i svi kao nose iste crne majice ?@
to je odluceno na kongresu ultrasa,
kao mnogo su opasni u crnom:d
to nema veze sa bojama kluba,to im nebitno.
iskljucivo napadaju 200 na 20 zbog imidza da su najjaci

jad i beda u sta su se pretvorile navijacke grupe!

Onako realno

pre 2 godine

GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...
(Nikad nikome izvini, 9. avgust 2023 22:05) 

# Link komentara

Ne lupetaj. Ukoliko nema dosje, niti ranijih kaznenih djela, i zrenutno nije napravio prekrsaj ili kazneno djelo, policija mu ne moze apsolutno nista. Zato su i obavijestili Grke...a ovi nesposobnjakovici nisu napravili nista i sad se "vade"...

crush

pre 2 godine

@GogoSt
...policija Hrvatske ih je na osnovu saznanja mogla npr pozvati da se u sledećih 1o dana javljaju u najbližu policijsku stanicu ili da im oduzme pasoše na 15 dana...
(Nikad nikome izvini, 09. avgust 2023 22:05)

U krivu si, nijedna policija ne može tako naglo donijeti takvu odluku niti na to ima pravo… moralo bi sve ici preko sudske presude, a to traje

Zoran

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14)

Medju navijacima Engleske koji prate repku huiigana vise nema. Pre 30-ak godina, otprilike posle Hejsela, britanske vlasti su pre svakog SP i EP isli od vrata do vrata i registrovanim izgednicima oduzimale pasose nedelju dana pre pocetka prvenstva i vracale im kada se zavrsi, pored toga sto su za huliganizam na domacem terenu uveli drakonske zatvorske kazne. I gle cuda, postali su mirni kao bubice, cak im ni ograde na stadionima vise ne trebaju.

Risto

pre 2 godine

Na zalost mediji zarad svog profita huligane poistovecuju sa navijacima klubova. Navijanje za klub i divljastvo su dva dijametralno razlicita pojma. Navijanje treba da se podrzi a divljastvo da se kaznjava. Dobar primer je Engleska.

Master Yoda

pre 2 godine

Sramno saopstenje Dinama, oni kao da nisu svesni da su njihovi navijaci UBILI navijaca AEKa, da su ciljano isli da divljaju i razbijaju, sve sa pripremljenim oruzjem, oni kao da nisu svesni tragedije. Uzas!!!!
Kada se desio Hejsel, britanska vlada je sama trazila da se engleski klubovi iskljuce iz evropski takmicenja dok ne srede huligane. Da li je Hrvatska to u stanju?????

Taurunum

pre 2 godine

@...?
Tako je. Želim u Srbiji da odemo kum i ja, da gledamo derbi, on u dresu Partizana ja u dresu Zvezde i da nemamo nikakve probleme. Kum i ja se znamo ceo život, nikada se posvađali zbog CZ i Par, zezamo se, peckamo ali nikad da ne pričamo. Obojica volimo sport i bivši sportisti... Jedva čekamo košarkašku reprezentaciju da gledamo i navijamo. Bili na poslednjem derbiju u Pioniru, gledamo ljude oko sebe, mržnja izlazi iz tih ljudi. Hoću da odem sa detetom, kumom, njegovom decom da nosimo dresove od timova za koje navijamo i da nemamo nikada bilo kakav problem. Nadam se da ću dočekati nekada u ovoj jadnoj Srbiji, gde obest i mržnja preovladavaju i ako sam siguran da je to manjina, nažalost dominira u Srbiji. Za zdravu sportsku Srbiju i tolerantnu.

Nenad

pre 2 godine

Alal vera al smo ih razvalili u sred Atene.
(vojko, 09. avgust 2023 16:15)

Razvalili ste sebe u mozak. Sad kad budu robijali, imace vremena da razmisljaju gde ce sledeci put otici.

Nigde se ne pominje

pre 2 godine

sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…

A jesi načuo tko je zabio taj jedan gol za Argrntinu?

omniameamecumporto

pre 2 godine

Parada blama i kiča. Što će vam sad toliki policajci kad privodite ove u lisicama, gdje ste bili prije nego što se zbilo ovo zlo. Zašto tada niste intervenirali i spriječili kaos.

...?

pre 2 godine

Gledam neki dan snimak utakmice između Lejkersa i Nagetsa u LA, grupica (pet, šest ljudi) navijača iz Denvera u gomili domaćih i nikome ni ne pada na pamet da ih vrijeđa, provocira a kamoli fizički napadne.. E to bih volio vidjeti u Evropi, utakmice na koje se dolazi porodično, gdje ne misliš hoće li ti neka budaletina razbiti glavu.
Zakoni protiv nasilnika već postoje, trebalo bi raditi na ukidanju organizovanih "navijačkih" grupa, zabraniti njihovo finansiranje od strane klubova.

Conka

pre 2 godine

Neka im se stave tri lopte i neka svaki od njih kaze koja je za koji sport pa koji bude znao neka ga puste,mislim da nece ni jednog da puste!

Увек, Звездо, увек бићу ту..

pre 2 godine

@navijač
Mozda i jeste Grk, to je bitno za istragu, navijace AEK-a i porodicu, a mislim da ce se to dosta tesko utvrditi samo iz materijalnih dokaza jer je u pitanju masovna tuca. Za BBB kao grupu to i nije toliko bitno jer nemaju ama bas nikakvo opravdanje. Bio im je zabranjen dolazak, sve se desilo dan pre zakazane utakmice, bili su naoruzani, snimljeni su po gradu, dosli su pred stadion AEK-a i koliko vidim dosta povredjenih i nisu navijaci. Nije im cak toliko bitno ni u navijackom svetu jer su ucestvovali u napadu i cak iako nisu oni ubili, grupa sa kojom su u bratskim odnosima je to uradila. Mislim da ce za grupu (samim tim i sve navijace Dinama) kazna biti bas ozbiljna. Ne verujem da ce dirati klub jer nisu isli u organizaciji kluba….

Netko upucen

pre 2 godine

Bio sam u Moskvi kada su igrali Englezi s Hrvatima polufinale SP. 35000 ih je došlo. Ko bubice. Slucajno razbiju času i odmah objašnjavaju da je bez namjere. A okolo njih svega 10-Ak ruskih policajaca. Batina je iz raja izašla. Stovise, na svih sedam utakmica do finala nikakvih problema, od Kalinjingrada do Sočija ili Moskve… svugdje sam se osjećao siguran. Načuo sam da su Argentinci pokušali taditi probleme kada smo ih nabili s 3:1 ali da su pometeni za pet minuta… Samo sila… Nista manje protiv takvih…
(Kokolo, 9. avgust 2023 12:14) 

# Link komentara

Navijaci HR repke nisu isto sto i klupski navijaci. Repka se odavno rijesila divljaka. Repku 99% gledaju "obicni ljudi" i obitelji i miroljubivi su. Nema to veze s represivnim aparatima. Ove klupske navijace treba "pretresti", te grupe (neovisno odakle dolaze) se medjusobno natjecu tko ce veci nered napraviti, sport ih uopce ne zanima.

Zokara

pre 2 godine

Andrea Djani slažem se sa tobom, sa ljudske strane to je upravo kako ti kažeš. Ali postoji zakon. Po zakonu Hr policija nije imala nikakve osnove da im spriječi izlazak iz zemlje i nije to smila učinit. Da im je bilo dozvoljeno viruj mi da bi ih spriječili. Hr policija je jedna od zajebanijih i ovo se kod nas teško može desit. Pa oni su pucali na Torcidu na autocesti, o čemu pričamo. Ovi Grci su skroz nedorasli šta je čudno obzirom na njihove huligane i iskustva sa njima. Bbb su išli tamo ka i svi drugi ljudi, turistički. Al Grci su ih mogli i morali zaustavit. Imali su obavijesti, slike i registracije i od nas i od Crnogoraca i šta su napravili? Pustili bolesnike da im prođu priko pola države i naprave nered?? Hajdukovac sam al Dinamo ode nije ništa kriv.
(GogoSt, 09. avgust 2023 16:23)

dešava se dešava, poslednji primer 22.5.2022 odmaralište Desinec nakon utakmice Dinamo:Hajduk, Torcida zaustavlja promet na autoputu i sa time blokira pristup policiji. Još nastrada policajac.

aca

pre 2 godine

UEFA kaznjava klubove samo ako su neredi nastali na tribinama. E sad dal je to posteno ili ne je drugo pitanje. Toj Grčkoj policiji nekako da se oprosti i to sto nisu dali previse znacaja upozorenjima koje su dobili od Hrvata i Crnogoraca, ali ljudi koji su bili zrtve ovih terorista su vise od pola sata bili prepusteni na milost i nemilost dok se policija nije pojavila. Procitajte komentare na GR portalima pa cete videti u koga najvise upiru prstom. Mislim da je vec 10 policijskih zvaničnika smenjeno.

Dusan

pre 2 godine

Ovoga je uvek bilo i bice na zalost . Ko je koga izbo utvrdice istraga ali da su imali dojavu da dolaze pa cak i registarske tablice i da policija nista ne uradi,e to ne razumem. Po priznanju policije imali su registarske oznake,lepo ne pustis u zemlju i gotovo

trn

pre 2 godine

Da li si proveo barem jedan dan u UK pa si tako nešto zaključio? Šta podrazumevaš pod kulturom? Pretpostavljam da se odnosi na fudbalsku kulturu (a ne na Shakespeare-a)? U tom slučaju ti mogu reći da su Britanci najmanje jedan milenij ispred Balkana. Bio sam na barem desetak utakmica, nikada nikakvog problema. Deca, žene, starije osobe, invalidi, svi redovno dolaze. Da li znaš da stadion u UK ne može da dobije licencu ukoliko ne obezbedi najmanje 6% posebnih mesta za invalide? Da ne pričam kako se za svaku kartu zna kada, gde i ko ju je kupio. Svaki pokušaj izgreda se drastično kažnjava, u najboljem slučaju dobiješ doživotnu zabranu ulaska na stadione. Naučili su svoju lekciju(e) nakon Hillsborough i Heysel tragedija.
(Londoner, 9. avgust 2023 11:38)

Tako je u Premijer Ligi i sve sto si napisao je tacno. Ali zato kad Englezi predju granicu onda su najveca stoka i varvari.

nba

pre 2 godine

Sve i jedna navijacka grupa moze da se dovede u red, samo ako se hoce. Pa ne moze par hiljada nekih da zavode strahovladu u bilo kojoj drzavi, ako drzava odluci tako.

Kolubarac

pre 2 godine

Za ove što tvrde da Hrvatska tu nije ništa mogla, samo jedno treba reći: Država, svaka, može sve samo ako hoće.Ako su već izašli iz Hrv. zašto su ih Grci pustili da uđu.Ne možeš ti da zloupotrebljavaš svoje pravo da bi vršio nasilje i nekog ubio.
Na žalost, ovi idioti BBB što su bili tamo, biće slavljeni na društvenim mrežama među istomišljenicima, baš kao i KK kod nas.