Jedan od najzanimljivijih parova jeste duel između Holandije i Španije. Reprezentacija Hrvatske će u četvrtfinalu se sastati sa Francuskom i to će biti repriza finala Svetskog prvenstva 2018. godine u Rusiji.
Rival Srbije u grupi Lige nacija, Danska u grupi će u borbi za pehar Lige nacija igrati protiv Portugala.
A definitivno po imenima najatraktivniji tip je duel Nemačke i Italije, a sa druge strane prava je šteta što će jedan od te dve reprezentacije morati da napusti takmičenje već tada.
Hrvatska je savladala Francusku upravo u posljednjem susretu 2022. u gostima u Ligi nacija (1:0).
Međutim, u međusobnim susretima su tri puta remizirali, dok su Francuzi slavili na šest mečeva.
Najviše se pamte porazi u polufinalu SP-a 1998. i finalu SP-a 2018.
Od okršaja u Rusiji za svetsko zlato Hrvatska i Francuska igrale su četiri puta, a ekipa Zlatka Dalića je u poslednja dva navrata izvukla pozitivan rezultat – uz pomenutu pobedu 2022. i jedan remi.
Ovaj poslednji par, tačnije pobednik će u polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela sa pobednikom meča Danske i Portugala.
To znači da će bolji iz dvomeča Hrvatske i Francuske igrati protiv Holandije i Španije.
Termini utakmica su 20. i 23. mart 2025. godine.
F4 Lige nacija održaće se početkom juna sledeće godine.
Fudbaler Liverpula Florijan Virc propustiće zbog povrede mečeve protiv Vulverhemptona u Premijer ligi i FA kupu, izjavio je danas menadžer engleskog kluba Arne Slot.
Fudbalski svez Francuske (FFF) objavio je snimak motivacionog govora koji je pre revanša s Hrvatskom u Ligi nacija saigračima iz reprezentacije Francuske održao kapiten Kilijan Mbape.
Sedam osoba uhapšeno je zbog "izvođenja nacističkih pozdrava" tokom utakmice Lige nacija između Francuske i Hrvatske odigrane u nedelju, saopštio je šef pariske policije Loran Nunes.
Košarkaška reprezentacija Srbije gostuje selekciji Turske u revanš meču kvalifikacija za Mundobasket 2027, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Istanbulu (19.00).
Košarkaška lopta u subotu je utihnula zbog ratnih sukoba, pošto je Evroliga otkazala kvalifikacioni juniorski turnir u Abu Dabiju usled pogoršane bezbednosne situacije na Bliskom istoku izazvane sukobom Izraela i Irana.
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
MWC u Barseloni je dobar poligon da tehnološki divovi isprobaju novih stvari i opipaju puls javnosti, a ovog puta nas je Honor iznenadio robotskim telefonom.
Komentari 28
Pogledaj komentare Pošalji komentar