Strelci golova za domaće bili su Diogo Dalo i neprevaziđeni Kristijano Ronaldo koji je svoje ime još jednom ugravirao u fudbalske almanahe - 900. golom u karijeri.
Njegovim pogotkom Potugal je, kako se ispostavilo, došao do nedostižnih 2:0, pa gol Hrvata, tačnije autogol u režiji Daloa, nije mnogo značio gostima u konačnom ishodu.
U istoj grupi Lige A nalaze se još Poljska, kojoj će Hrvatska biti domaćin već u nedelju u Osijeku, te Škotska, koja će za tri dana put Portugalije na noge favoritu.
Poljaci su ove večeri savladali Škotlanđane 3:2.
Ronaldo je bio apsolutna zvezda večeri u kojoj je po ko zna koji put podigao golgetersku letvicu, nedostižnu svima onima koji će posle njega doći. Dalo je već u 7. minutu "načeo" Hrvatsku, vrlo nesigurnu Hrvatsku u tom periodu meča, da bi Ronaldo duplirao prednost u 33. minutu u svom stilu - sprintom pred gol rivala, istančanim osećajem za gol koji ga je vodio, i rutinskom završnicom.
Hrvati su u tom trenutku bili nokautirani, a Ronaldo na kolenima od sreće, gotovo je zaplakao zbog još jednog istorijskog otsvarenja u svojoj bajkovitoj karijeri.
CRISTIANO RONALDO REACHES 900 CAREER GOALS FOR CLUB AND COUNTRY 🤯🔥
Nisu Hrvati klonuli posle 0:2, imali su i na 0:1 preko razigranog Kramarića šansu da vrate egal, ali su do gola stigli tek u smiraj prvog poluvremena, kada je Sosin centaršut Dalo preusmerio u mrežu Koste.
Rezultat sa poluvremena ostao je na snazi do kraja.
Vredi reći da su Portugalci drmali prečku Livakovićevog gola pred sam kraj poluvremena.
U nastavku, ritam igre je opao, Dalić je pružio šansu Sučiću i debitantu Matanoviću, kasnije i Perišiću, i upravo je prvopomenuti dvojac bio najagilniji, najviše je i pokazao, za vreme koje su proveli na terenu. Obojica su bila vrlo konkretna sa loptom, Sučić sa opasnim ubačenim loptama, Matanović sa pravim pozicioniranjem i udarcima ka golu i u okvir gola Portugalaca.
Porugalci su, ipak, bili dovoljno prisebni i koncentrisani, dovoljno su i iskusni za ovakve mečeve, pa su se sačuvali i odbranili, te pokupili tri boda sa talona u još jednoj večeri za pamćenje svoje ikone.
Sve najzanimljivije detalje sa utakmice iz Lisabona mogli ste da pratite uz LIVE BLOG na B92.sport u nastavku.
Završeno
19:42
Semafor
Dalo 7, Ronaldo 33 - Dalo 41. ag
POR
CRO
2
:
1
22:42
Kraj - pobeda Portugalije!
Reprezentacija Portugalije savladala je Hrvatsku 2:1 u meču 1. kola Lige Nacija, u grupi A, zahvaljujući golovima Daloa i Ronalda, kome je to bio 900. gol u karijeri.
22:39
90+4' Poslednja šansa
Matanović je u naletu, glavom, prebacio gol Portugalaca. Solidan napad Hrvatske, presing sa svake strane, Sosa, pa Perišić su ubacivali... Ništa ni od ove akcije.
22:36
90+1' Trese se mreža Portugala (spoljni deo)
Sučić je ponovo sjajno delovao sa desne strane, spoljnim delom kopačke je pronašao Kramarića na kontra strani, ovaj je brzopotezno reagovao, šutirao, međutim poslao je loptu u spoljni deo mreže.
22:35
88' Ovacije za Ronalda
Izlazi Ronaldo sa terena uz ovacije stadiona. Menja ga Žota.
22:30
83' Udar Portugalaca
Ronaldo je povukao loptu po desnom krilu, odigrao do Semeda, ovaj šutirao po ulasku u kazni prostor ali nije imao sreće - pogodio je Šutala u glavu. Samo korner za Portugalce posle obećavajućeg udara.
22:26
81' Matanović razigran
Daleko najbolji igrač Hrvatske je momak koji je ušao sa klupe Matanović. Ponovo je pobegao čuvarima, uspeo i da zahvati loptu glavom na centaršut Perišića, međutim nije najbolje postavio telo za ovaj udarac. Vrlo raspoložen za igru napadač Ajntrahta.
22:25
77' Perišić menja Modrića
Ivan Perišić je na terenu, menja Luku Modrića od koga preuzima kapitensku traku. Koliko može doskorašnji fudbaler Hajduka koji je trenutno bez kluba?
22:23
76' Najbolji napad Hrvata
Kreirali su Sučić i Matanović, koji je u naletu, sa sedam-osam metara, zahvatio loptu i poslao je pored stative. Strpljiv, precizan napad Hrvata, sve je bilo gotovo savršeno osim završnice rezerviste gostiju.
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda je furiozno započela odbranu titule, "petardom" u meču sa Mačvom. Susret su obeležili Duarte i Kostov, a crveno-beli se sada okreću borbi za Ligu šampiona i utakmici sa Larnom.
Smrt Kevina Kigana, jedne od najvećih engleskih fudbalskih legendi, podsetila je javnost i na jednu od najneobičnijih epizoda iz njegove karijere – incident na beogradskom aerodromu iz 1974. godine koji je decenijama bio obavijen velom tajne.
Predsednik Evropske fudbalske unije Aleksander Čeferin nije prisustvovao finalu Svetskog prvenstva u kojem je Španija pobedila Argentinu i vratila titulu prvaka sveta u Evropu.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Španija i Argentina igraju finale Svetskog prvenstva. Mesi juri poslednju titulu, Jamal i "crvena furija" žele svetsku krunu, a evo svega što treba da znate pred veliki spektakl.
U dresu Stokton Kingsa, pokazao je da njegov talenat i dalje nije nestao, na 18 odigranih utakmica prosečno je beležio 21,2 poena, 7,9 skokova i 3,4 asistencije, uz 1,2 ukradene lopte i 0,7 blokada za 35,3 minuta na parketu.
Snimak električnog SUV-a BYD Tang, kojem zadnji elektromotor visi ispod vozila dok se i dalje kreće, postao je viralan na kineskim društvenim mrežama. Kompanija je sada objasnila kako je došlo do ovog neobičnog incidenta.
Amazonova kompanija Zoox povlači svih 105 autonomnih robotaksija nakon incidenta u kojem je jedno vozilo ušlo u zonu požara jer nije pravilno prepoznalo gust dim. Problem će biti rešen softverskim ažuriranjem.
Audi ozbiljno razmatra ulazak u segment luksuznih terenskih SUV modela, a budući rival Mercedesovoj G-Klasi mogao bi da izgleda upravo kao na novim renderima.
Bentley želi da njegov prvi električni SUV ne bude samo brz, već i emotivan. Zato je za model Torcal angažovao simfonijski orkestar koji će kreirati jedinstven zvuk inspirisan legendarnim V8 motorima ovog brenda.
FBI je uhapsio 21-godišnjaka koji je preko lažnih igara na Steam-u inficirao 8.000 računara. On je sa saučesnicima ukrao oko 220.000 dolara u kriptovalutama, a lociran je jer je novac trošio na Uber Eats.
Bethesda je zvanično potvrdila da je Fallout 5 u pripremi, kao i da stižu remasteri kultnih igara Fallout 3 i New Vegas. Na novom projektu u franšizi ponovo radi i legendarni studio Obsidian.
Komentari 18
Pogledaj komentare Pošalji komentar