Fudbal 106

17.6.2024.

20:38

VAR ludilo i najveće iznenađenje na EURO!

Fudbaleri Slovačke napravili su iznenađenje u Frankfurtu i pobedili Belgiju rezultatom 1:0, u prvom kolu grupe E Evropskog prvenstva.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Michael Probst

Pobedonosni gol postigao je Ivan Šranc u sedmom minutu utakmice. Ranije, u okviru iste grupe, Rumunija je ubedljivo savladala Ukrajinu sa 3:0.

Belgija je imala svojih šansi protiv Slovačke, najviše Romelu Lukaku, kome je VAR, opravdano, poništio dva gola na ovom susretu.

Iako je, makar po imenima, ova utakmica zvučala kao neinteresantna, Belgijanci i Slovaci su to brzo opovrgli.

"Crveni đavoli" su u prvih pet minuta imali dve velike šanse, ali Romelu Lukaku nije uspeo da savlada Martina Dubravku.

Prva dobra prilika usledila je nakon prodora Žeremija Dokua po desnoj strani. Lopta je stigla do De Brujnea, a onda i do Lukakua koji je sa ivice peterca u padu šutirao pravo u Dubravku.

Samo nekoliko minuta kasnije, Lukaku je istrčao pred Dubravku, ali je uspeo samo da gurne loptu pored njega. Leandro Trosar je probao potom da uposli nekog od saigrača, ali je golman Slovačke uhvatio loptu.

Kazna je stigla već u sedmom minutu, a glavni krivac za primljeni gol bio je upravo Doku, do tog trenutka najagilniji igrač na terenu.

Veliku grešku napravio je prilikom dodavanja, lopta je stigla do Juraja Kucke, čiji je šut bio izblokiran, ali je posle odbitka lopta pala na nogu Ivanu Šrancu, koji je savladao Kuna Kastelsa.

Trosar je relativno brzo imao priliku da donese izjednačenje posle lošeg dodavanja Dubravke, ali je njegov šut maltene na prazan gol bio loš.

U finišu poluvremena, sjajnu akciju napravili su Slovaci po desnoj strani. Kucka je podigao loptu, Lukaš Haraslin je uhvatio volej, a sjajnom intervencijom gol je sprečio Kastels.

Lukaku je još jednu šansu imao pred odlazak na pauzu, ali je ponovo bio nespretan, čak nije ni stigao da šutira, već mu je lopta pobegla u gol autu u trenutku kada je istrčao pred Dubravku.

EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Nastavak meča nije bio ništa manje interesantan, a i dalje je u prvom planu bio Lukaku, koji je prvi i zapretio u drugom poluvremenu.

Najpre je šutirao u bliži ugao Dubravke, da bi onda koji minut kasnije postigao gol. Ipak, VAR je reagovao, pa je i pogodak Lukakua posle dodavanja Orela Mangale bio poništen.

Posle još jednog pokušaja Lukakua koji je završio u spoljnom delu mreže, čist gol Johana Bakajoka sprečio je David Hancko, koji se potom sudario sa Denisom Vavrom i potom maltene izgubio svest.

Lukaku je u finišu meča još jednom savladao Dubravku, ali je ovoga puta VAR poništio gol zbog igranja rukom Luja Opende, asistenta tog pogotka.

Ni sedam minuta nadoknade nije bilo dovoljno Belgijancima, pa su Slovaci tako režirali prvo veće iznenađenje na EURO.

Dešavanja iz Frankfurta mogli ste da pratite UŽIVO u LIVEBLOGU B92.sport.

Hvala na pažnji

Sada se selimo u Diseldorf, gde se sastaju Austrija i Francuska.

Kraj utakmice

Fudbaleri Slovačke napravili su iznenađenje u Frankfurtu i pobedili Belgiju rezultatom 1:0 u prvom kolu grupe E Evrospkog prvenstva.

19:53

Igranje rukom Opende uoči gola

19:52

90+3' De Brujne probao

Šutirao je po zemlji, ali nije imao dovoljno snage taj pokušaj.

19:49

90'+ Nadoknada

Igraće se još najmanje sedam minuta.

19:48

89' VAR poništio gol Lukakua – opet!

Sudija je otišao još jednom da pogleda snimak.

Uočio je da je Openda, asistent kod pogotka, igrao rukom u začetku akcije.

19:46

86' Goooool!

Lukaku je postigao gol za izjednačenje, 1:1.

Luj Openda, koji je maločas ušao sa klupe, prošao je po levoj strani i u kaznenom prostoru pronašao Lukakua, kome nije bilo teško da zakuca loptu u mrežu.

19:45

19:44

19:43

84' Tedesko opet menja, sve karte bačene na napad

Doku i Karasko izlaze, Lukebakio i Openda su u igri.

19:35

76' Odmah žuti za Tilemansa

Zakasnio je sa startom nad Suslovim i zbog toga je dobio karton.

19:33

75' Izmene...

Pet minuta nakon što su Strelec i Suslov ušli kod Slovačke, Tilemans je zamenio Trosara kod Belgije.

19:31

Sjajna intervencija Hanckog

19:22

62' Neverovatno da nije gol

Svi su već videli loptu u golu posle šuta Bakajoka, Dubravka je bio savladan...

Nestvarna intervencija Hancka sa gol linije.

Nakon toga se sudario sa Vavrom, udario glavom u koleno i potom maltene ostao bez svesti.

19:21

62' Lukaku samo u spoljni deo mreže

Uspeo je da se izbori za šut pored dvojice Slovaka, ali je lopta završila u spoljnom delu mreže.

19:19

Poništen gol Lukakua

19:16

57' Poništen gol!

Ništa od 86. gola Lukakua u dresu Belgije.

Bio je u ofsajdu prilikom dodavanja Mangale posle centaršuta Trosara...

19:15

19:15

56' Goooool!

Belgija je izjednačila preko Lukakua, 1:1.

19:14

55' Lukaku gađao bliži ugao

Prihvatio je loptu koju mu je doturio Trosar, šutirao sa desne strane iskosa, ali samo korner.

19:10

19:06

47' Haraslin zapretio

Povukao je loptu u sredinu i onda šutirao.

U prvi mah je delovalo ozbiljno, ali na usporenom snimku je bilo jasno da se radi o nepreciznom pokušaju.

19:04

46' Počelo drugo poluvreme

Nema promena u sastavima.

18:51

18:49

Poluvreme

Slovačka vodi protiv Belgije sa 1:0, a jedini gol postigao je Šranc u sedmom minutu.

18:46

45'+ Nadoknada

Igraće se još dva minuta.

18:44

18:42

42' Lukaku se obrukao

Karaskao je pronašao Lukakua, koji se opet spetljao pred Dubravkom.

Bilo mu je potrebno vremena da obradi loptu, a na kraju nije stigao ni da šutira.

Lopta je završila u gol autu.

18:41

41' Šranc prekinuo kontru

Strelac jedino gola do sada je prekinuo kontru Karaska i zbog toga je dobio javnu opomenu.

18:40

40' Parada Kastelsa

Impresivna akcija Slovačke po desnoj strani.

Kucka je podigao loptu, Haraslin je uhvatio volej, a sjajnom intervencijom gol je sprečio Kastels.

18:37

18:36

36' Dubravka siguran

Posle centaršuta De Brujnea, šutirao je Onana glavom, ali je Dubravka sigurno reagovao.

18:35

34' Hancko ostao da leži

Izblokirao je Dokua, ali je ostao da leži, previjajući se u bolovima.

Lekarska ekipa je ušla na teren.

18:32

31' Boženik iz okreta

Iz nimalo lake pozicije, sa dvadesetak metara, šutirao je iz okreta, ali pravo u Kastelsa.

18:30

29' Prvi žuti karton

Orel Mangala je "požuteo" zbog gaženja po zglobu Haraslina.

18:25

18:21

21' Belgija umalo do izjednačenja

Dubravka je komplikovao, loše je dodao loptu dok je bio daleko van gola, međutim, Trosarov šut sa distance na prazan gol maltene nije bio precizan.

18:16

15' Doku pokušava da se iskupi

Opet je dejstvovao na desnoj strani, šutirao je levom nogom, ali slovački blok je odradio posao.

18:10

Vodeći gol Slovačke

18:08

7' Gooool!

Slovačka je povela protiv Belgije, 0:1.

Veliku grešku napravio je Doku u dodavanju, lopta je stigla do Kucke, čiji je šut bio izblokiran, ali je posle odbitka lopta pala na nogu Ivanu Šrancu, koji je savladao Kastelsa.

18:07

18:06

6' Lukaku opet u prilici

Pobegao je odbrani Slovačke, potom je proturio loptu pored Dubravke, da bi se onda Trosar slabo snašao.

Probao je da centrira na drugu stativu, ali je Dubravka uspeo da uhvati loptu.

18:03

3' Lukaku imao zicer

Odmah velika prilika za Belgiju.

Doku je prošao po desnoj strani, lopta je stigla do De Brujnea, a onda i do Lukakua koji je sa ivice peterca u padu šutirao pravo u Dubravku.

18:01

1' Utakmica je počela

Sa centra su krenuli fudbaleri Slovačke.