Fudbal 99

17.6.2024.

23:50

Francuska skupo platila tri boda – Dešan saopštio loše vesti za Mbapea

Fudbalska reprezentacija Francuske došla do tri boda na startu Evropskog prvenstva pobedom protiv Austrije (1:0) u prvom meču grupe D.

Srđan Novaković
EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Francuska 21. juna igra protiv Holandije, dok Austrija će se sastati sa Poljskom.

To je sve

To bi bilo to za ovaj dan na Evropskom prvenstvu.

Današnji dan su obilovala iznenađenja, prvo je Rumunija pobedila Ukrajinu (3:0), potom je Slovačka bila bolja od Belgije (1:0), a čast favoritima je odbranila Francuska koja je savladala Austriju sa 1:0.

Pratitie sva dešavanja sa EURO na sajtu b92.sport.

Hvala vam na pažnji.

23:43

Dešan: "Mbape je polomio nos"

23:36

Izjava selektora Austrije

"Stvarali smo šanse, naravno kao i Francuska. Patrik Penc je na golu odradio dobar posao. Ja nemam šta da zamerim svojim igračima. Oni nekad ne donesu prave odluke, ali nemoj da zaboravimo ko su bili naši rivali danas."

Kraj utakmice

Pobeda reprezentacije Francuske na startu EURO, protiv reprezentacije Austrije rezultatom 1:0

Jedini strelac na utakmici je bio Maksi Veber koji je u 38. minutu pogodio sopstveni gol.

22:49

90' Nadoknada

Zbog svih povreda nadoknada vremena će iznositi devet minuta.

22:49

90+' Napada Austrija

Bila je gužva pred golom Francuske, pokušali su potom izabranici da dođu do gola rivala, ali ništa od toga nije bilo.

22:47

22:42

86' Povreda Mbapea

Posle jednog duela u kaznenom prostoru,Kilijan Mbape je udario nosem u rame Kevina Dansa i zbog toga je morala da mu se ukaže pomoć.

Sav je krvav Mbape, ali se na kraju ipak vratio na teren.

22:41

84' Karton za Lajmera

Ošamario je Lajmer Mbepa, zbog čega je dobio žuti karton.

22:37

83' Tiram u šansi

Iz ne tako lagane pozicije Markus Tiram je pokušao da ugrozi gol Penca, ali nije uspeo da uputi dovoljno snažan udarac, tako da nije bilo problema za golmana Austrije.

22:32

78' Požrtvovani Menjon

Kakav udarac je dobio Menjon, nogama u glavu je išao Baumgartner, ali srećom se sve dobro završilo i obojca su se pridigli i nastavili utakmicu, a zbog ovog starta je fudbaler Austrije dobio žuti karton.

22:25

70' Menja i Dešan

Usman Dembele i Antoan Rabio napuštaju teren, a umesto njih do kraja utakmice će igrati Randal Kolo Muani i Eduardo Kamavinga.

22:24

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

22:23

67' Opasna šansa za Francuze

Probili su Francuzi po levoj strani, usledio je pas u kazneni prostor, ali je zamalo zakasnio Dembele da prosledi loptu u praznu mrežu.

Potom su ponovo zapretili Francuzi, koji su malo ubrzali igru u ovom delu meča, novu šansu je imao Markus Tiram, ali je njegov udarac odbranio Penc.

22:17

64' Šut Dembelea

Dobio je loptu od Kantea, imao je dosta prostora na desnoj strani, zalomio je protivnika, ušao je u sredinu, uputio je udarac, ali je lopta otišla preko gola.

22:15

59' Izmene

Prve promene kod Austrije, iz igre izlaze Gregorič, Veber i Griliš, a na terenu su Vimer, Trauner i Arnautović.

22:13

56' Prvi karton za Francuze

Usman Dembele je prvi fudbaler Francuske koji je dobio žuti karton na Evropskom prvenstvu.

22:07

22:06

55' Šta promaši Mbape

Kakav trk Mbape, koji je lagano pobegao Veberu, kao brzi voz ga je pretrčao i došao oči u oči sa Pencom, ali je na zaprepašćenje svih loptu poslao pored gola.

22:02

48' Pokušaj

Prvi udarac vredan pomena u drugom delu meča je bio pokušaj Štefana Poša, ali je lopta završila daleko preko gola Majka Menjona.

21:46

Poluvreme

Posle 45 minuta igre Francuska ima prednost, jedini gol na meču je delo Maksija Vebera koji je u 38. minutu postigao autogol.

21:41

45' Nadoknada

Igraće se još jedan minut nadoknade vremena.

21:40

21:37

38' Vode Francuzi

Autogol!

Prošao je Mbape sada po desnoj strani, uputio je centaršut, a nespretna reakcija Maksija Vebera je poslala loptu u sopstvenu mrežu, tako da Fracuska možda i nezasluženo dolazi do prednosti u Dizeldorfu.

21:35

21:34

36' Velika šansa

Neverovatno kako ovo Baumgartner nije pretvorio u gol. Prvo je ponovo Austrije dugo gradila svoj napad, da bi potom Gregorič poslao upotrebljiv centrašut, na sjajan način je Marsel Sabicer uposlio Baumgartnera, koji je sam izašao isped gola, ali je Menjon sjajno intervenisao.

21:32

34' Novi karton

Mvene je novi igrač u reprezentaciji Austrije koji je dobio žuti karton, i sada je to veliki problem za Austriju jer je leva strana opterećena kartonima.

21:22

22' Mali problem

Sada je kratko na terenu sedeo Gregorič, kome je bila ukazivana pomoć, on je ustao i ubrzo se vratio na teren.

21:22

24' Korner

U poslednjih nekolio minuta Austrija je ta koja je imala veći posed lopte, iz svega toga dobili su i korner koji je izveo Marsel Sabicer, ali je ponovo odbrana Francuske dobro reagovala.

21:20

21:19

19' Kontra Francuza

Ukrao je loptu Rabio na sredini terena, povukao je kontu, uposlio je Grizmana kome je iza leđa prolazio Dembele, ali se on odlučio da uđe u sredinu i odatle gađa gol Austrije.

Na kraju je dobio samo korner, posle kojeg je Francuska bila opasna, ali gola nije bilo.

21:16

16' Žuti karton

Zakasnio je Maksi Veber i pokupio je nogama Usmana Dembelea.

Ovaj start je Hesus Hil Mansano kaznio žutim kartonom.

21:10

12' Preti Austrija

Prvi napad Austrijanaca, dugo su imali loptu u svojim nogama, a onda je usledio centaršut sa leve strane, koji je išao na Zajnvalda, ali je defanziva Francuske odradila svoj posao.

21:07

9' Mbape u šansi

Brzo je tekla kontra Francuza, povukao je napad Ernandes, koji je fauliran, ali je lopta stigla do Rabijoa, nije fudbaler Juventusa oklevao i brzo je uposlio Mbapea na levoj stani. Imao je Kilijan dosta prostora ispred sebe, ali je akciju završio tako što je pogodio samo spoljni deo mreže.

21:05

21:04

5' Oštar faul

Novi oštar faul Austrijanaca, sada je oboren Lukas Ernandes koji je pretpeo jedan oštar start defanzivaca igrača u crvenim dresovima.

Francuska je imala slobodan udarac, ali se Austrija dobro odbranila od ovog ataka galskih petlova.

21:00

2' Jak ritam

Krenulo je agresivno od starta meča, Austrija igra su svom prepoznatljivom jakom ritmu sa visokim presingom. Francuzi imaju loptu u većem posedu na uvodnim minutima utakmice.

20:59

Uskoro krećemo

Igrači su na terenu, završilo se intoniranje himni, pa onda kreće utakmica na stadionu u Dizeldorfu.

20:59

Krenula je lopta

Prvi sa centra su krenuli Austrijanci, koji će ovu utakmicu igrati u crvenim dresovima, dok Francuzi igraju u belim.

Hesus Hil Mansano je dao znak i ovoga trenutka utakmica je počela.

20:58

20:16

Austrija bez Arnautovića

20:11

Favoriti u problemu

Današnji dan na EURO nam je pokazao da favoriti nisu opravdali svoja očekivanja, što je bio slučaj u prethodnim danima.

U prvom meču je Rumunija savladala Ukrajinu sa 3:0, da bi onda Slovačka napravila najveće iznenađenje u dosadašnjem toku Evropskog prvenstva, tako što je pobedila Belgiju rezultatom 1:0.