Iako je opšti utisak da je premijera na Evropskom prvenstvu bila zadovoljavajuća sa "samo" 1:0 protiv Engleza (neki su se bojali debakla), na četiri različite strane smo videli da opet postoji nešto "iza brda".
Dok se sležu utisci i misli okreću ka Sloveniji, baš kad smo pomislili da smo na dobrom putu, pojavila se naprslina u odnosima između dve ključne figure u nacionalnom timu Srbije.
I razdor pod hitno treba zaustaviti.
Starsport
Da podsetimo u kratkim crtama: selektor Dragan Stojković Piksi je odlučio da na Engleze krene bez ponajboljeg igrača Dušana Tadića, uz obrazloženje da su razlozi bili taktičke prirode.
S druge strane, kapiten mu je posle utakmice (u tri različita intevjua) uzvratio rečima da se ne slaže s takvom odlukom, da su pojedine situacije bile stvorene za njega i da bi Srbija s njim dala barem dva gola.
Iz Tadića je dok je razgovarao s izveštačima s RTS, potom i iz ostalih srpskih medija, a naposletku i s holandskim novinarima, isijavalo nezadovoljstvo. Na sve to je Piksi odbrusio:
"Uuu, to nije dobro, to nikako nije dobro, ako je to rekao".
“Ja sam najspremniji igrač u ovoj ekipi, to sam rekao i njemu [selektoru]”.
Pred vođama "orlova" je prekretnica. Jedan put vodi ka brzopoteznom izlečenju razgovorom, lepom rečju i zagrljajem. Njemu se svi nadamo.
Drugi podrazumeva ćutanje i sklanjanje pogleda, a tada ego i sujeta nadjačavaju krajnji cilj. U tom slučaju će nastati krater koji će i Srbiju i sve nas zajedno odvući u bezdan.
Trojica košarkaša Partizana zarobljena su u Dubaiju zbog zatvorenog vazdušnog prostora, a u istoj situaciji našao se i trener Fenerbahcea Šarunas Jasikevičius.
Predsednik Partizana Rasim Ljajić izjavio je da neslaganja u užem rukovodstvu kluba imaju uticaj i na rezultate prvog tima, ističući da je odgovornost svih da se situacija što pre stabilizuje.
Muška seniorka reprezentacija Srbije otpuovala je u Istanbul gde će se u ponedeljak, 2. marta, sastati sa selekcijom Turske u FIBA kvalifikacionom prozoru.
Fudbalski savez Srbije (FSS) dodelio je Zlatne i Dijamantske lopte osmorici igrača za broj odigranih utakmica u dresu nacionalnog tima, izuzetnu posvećenost, profesionalizam i poseban doprinos reprezentaciji.
Bivši kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić rekao je da se umorio pokušavajući da kao kapiten i lider tima popravi određene stvari unutar nacionalnog tima i Saveza.
Košarkaška lopta u subotu je utihnula zbog ratnih sukoba, pošto je Evroliga otkazala kvalifikacioni juniorski turnir u Abu Dabiju usled pogoršane bezbednosne situacije na Bliskom istoku izazvane sukobom Izraela i Irana.
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
Škotska vlada pokrenula je javnu raspravu o novom zakonu koji bi mogao drastično da promeni način na koji se tretira sadržaj generisan veštačkom inteligencijom.
Apple-ovi pametni telefoni i tableti dobili su zvanično odobrenje NATO saveza za rukovanje osetljivim informacijama, što ih čini prvim potrošačkim uređajima na svetu sa ovim nivoom bezbednosnog sertifikata.
Analiza globalnog internet saobraćaja za 2026. godinu, potvrđuje apsolutnu dominaciju američkih tehnoloških giganata, ali i donosi značajne promene u poretku zahvaljujući veštačkoj inteligenciji.
Komentari 59
Pogledaj komentare Pošalji komentar