Svi nabrojani klubovi imaju više nego obećavajuće rezultate iz prvih utakmicca 1/8 finala Lige šampiona, Lige Evrope i Lige Konferencije.
Revanš sa Atletikom u Madridu lider Serije A Inter čeka sa prednošću 1:0, dok Napoli i Barsa kreću ispočetka u Kataloniji (1:1).
U četvrtak uveče oduševili su Roma i Milan - oba predstavnika Italije u Ligi Evrope ispratila su svoje rivale kućama sa četiri lopte u mreži.
"Rosoneri" su savladali prašku Slaviju 4:2 i mirno čekaju revanš.
Od dolaska Danielea De Rosija "Vučica" je naoštrila zube i seje strah ne samo u Seriji A već i u Evropi.
Prethodne večeri na "Olimpiku" De Rosi je nadigrao sunarodnika na klupi Brajtona Roberta De Zerbija i njegov Brajton - 4:0.
Konačno, u okviru Lige konferencija, blizu prolaska među osam najboljih je i Fiorentina koja je odigrala uzbudljivih 3:4 sa Makabi Haifom, pa će u Toskani imati bolju početnu poziciju.
Osvajanje Lige Evrope, gde Italija ima dva jaka aduta u Romi i Milanu, je "tiha patnja" klubova iz Serije A zbog činjenice da nikad nisu digli pehar namenjen najboljem u ovom takmičenju koje, u ovom formatu, postoji 15 godina.
Podsetimo, u prilog velikom usponu Italijana u poslednjih nekoliko godina, da su klubovi Serije A prethodne sezone igrali u sva tri finala evropskih takmičenja.
Doduše, u sva tri su poraženi što, naravno, ne umanjuje njihove velike rezultate.
Inter je izgubio od Sitija (0:1) u meču za najvredniji trofej u evropskom fudbalu, Roma je poražena od Sevilje na penale u borbi za pehar Lige Evrope, dok je Fiorentina izgubila u finalu Lige Konferencije od Vest Hema (1:2).
I ove sezone klubovi sa "Čizme" deluju rešeno da idu do kraja na sva tri fronta.
Serija A sija starim sjajem, na zadovoljstvo ljubitelja fudbala.
Selektor Engleske Tomas Tuhel pozvao je roditelje da dozvole svojoj deci da ostanu budna tokom čitave noći i da gledaju utakmicu protiv Meksika u osmini finala Svetskog prvenstva.
Novi sportski direktor Partizana Radosav Petrović otkrio je da bi crno-beli uskoro mogli da ostanu bez dvojice mladih fudbalera – Ognjena Ugrešića i Vanje Dragojevića.
Fudbaleri Bosne i Hercegovine eliminisani su 1/16 finala Svetskog prvenstva u fudbalu, nakon meča protiv SAD u kom je domaćin u predgrađu San Franciska rezultatom 2:0.
Posle neuspeha u meču protiv Kaljarija, vlasnik kluba Geri Kardinale moraće da donese ključne odluke za narednu sezonu, a među njima je i status trenera Milana.
Selektor Engleske Tomas Tuhel pozvao je roditelje da dozvole svojoj deci da ostanu budna tokom čitave noći i da gledaju utakmicu protiv Meksika u osmini finala Svetskog prvenstva.
Od spektakularnog dolaska 2018. i šampionske titule 2020. do predaje ključeva franšize Luki Dončiću – analiza jednog od najvažnijih perioda u modernoj istoriji Lejkersa.
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Ford je odlučio da u novi hibridni Ranger ubaci sistem Pro Power Onboard, sa ciljem da uvek imate pri sebi dodatni generator struje ukoliko vam zatreba.
Nakon velikog uspeha modela SU7 i nedavno predstavljenog SUV-a YU7, Xiaomi izgleda priprema još jedan projekat - električni superautomobil koji će parirati markama Porsche i Ferrari.
Ujedinjeni Arapski Emirati zvanično su ušli u novu eru železničkog saobraćaja - kompanija Etihad Rail pustila je u rad prvi redovni putnički voz na nacionalnoj železničkoj mreži.
Češki proizvođač automobila Škoda aktivno analizira mogućnosti za uvođenje pristupačnijih modela sa SUS motorima i električnim pogonom na evropsko tržište.
Kineska kompanija AgiBot uspešno je završila šestodnevni prenos uživo u kojem su njeni humanoidni roboti radili na pravoj proizvodnoj liniji zajedno sa ljudskim radnicima.
Holivud ima čime da se diči kad su gejmeri u pitanju - za to se pobrinula Mili Bobi Braun, koja je u nedavnom intervjuu govorila o svojoj omiljenoj franšizi video-igara.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar