Ovo je 49. redovni Kongres UEFA, a prvi put se održava u Beogradu. Prvi Kongres UEFA održan je pre 70 godina u Beču.
Na dnevnom redu Kongresa UEFA biće sledeće tačke:
Izbori za Izvršni komitet UEFA i Savet FIFA;
Ratifikacija predstavnika Lige Evrope u Izvršni komitet UEFA;
Izveštaj predsednika UEFA i Izvršnog komiteta UEFA i Izveštaj UEFA administracije za sezonu 2023/2024.
Takođe, biće razmatrani finansijski izveštaj i finansijski izveštaji za 2023/2024, kao i budžet za finansijsku 2025/2026. i novine o radu komiteta UEFA.
Delegati su jednoglasno usvojili finansijski izveštaj, kao i budžet za 2025/2026 gde će fokus biti na EURO za žene sledeće godine.
Na dnevnom redu je i dodeljivanje počasnog članstva. Kongres okuplja predsednike i generalne sekretare svih 55 članica UEFA.
UEFA je birala članove Izvršnog odmora, na četvorogodišnji mandat, a činiće ga: Gabrijele Gravina (Italija), Marijan Kustić (Hrvatska), Ari Lahti (Finska), Armen Malikbekjan (Jermenija), Frank Pauv (Holandija), Aivar Pohlak (Estonija) i Hans-Joakim Vacke (Nemačka).
Kada pomislimo na ideal japanskog ratnika iz feudalnih vremena, ne vidimo samo čoveka sa mačem. Vidimo nekoga ko ne govori mnogo, ali kada dođe trenutak, on ne izostaje.
Košarkaši Srbije nastavljaju put ka Svetskom prvenstvu u Kataru 2027. godine, a ovog petka od 19.00 čeka ih duelom protiv Turske u hali "Aleksandar Nikolić".
Košarkaši Partizana bili su blizu trijumfa nad šampionom Evrope, ali su na kraju crno-beli morali da pruže ruku Fenerbahčeu i čestitaju na 21. trijumfu u sezoni (81:78).
U Barseloni smo, gde je Xiaomi predstavio Xiaomi 17 seriju, kao i model razvijen u saradnji sa nemačkom kompanijom Leica. U fokusu su kamere i, što je posebno dobrodošlo, baterija.
Komentari 10
Pogledaj komentare Pošalji komentar