Madriđani su bili na konopcima u finišu regularnog dela, imali dva gola zaostatka, ali su u roku od četiri minuta uspeli da se dignu. Ipak, kapiten gostiju Mikel Ojarsabal je u nadoknadi obezbedio produžetke baskijskom timu.
Junak domaćih bio je Antonio Ridiger, koji je postigao gol u 115. minutu i tako osigurao finale Realu, koji će tamo čekati pobednika dvomeča Barselona – Atletiko (4:4).
EPA-EFE/Juanjo Martin
Ander Barenečea je golom u 16. minutu najavio fantastičan meč na stadionu "Santjago Bernabeu", da bi do pauze Endrik poravnao rezultat.
Sosijedad je pritiskao, tražio novo vođstvo i u kratkom vremenskom roku postigao dva gola, pre svega zahvaljujući Davidu Alabi.
Austrijski reprezentativac je u 72. minutu postigao autogol, dok je i u 80. prilikom šuta Mikela Ojarsabala, skrenuo loptu i prevario Andrija Lunjina.
Nije mnogo trebalo Realu da uzvrati. Vinisijus je u 82. minutu sjajno pronašao po levoj strani, pronašao Džuda Belingema, koji je samo postavio nogu i zatresao mrežu gostiju.
Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue
Novo oduševljenje u Madridu priredio je Oreljen Čuameni, koji je glavom u 86. minutu na centaršut Rodriga savladao Aleksa Remira, koji je definitivno morao bolje da reaguje.
Drami tu nije bilo kraja. Peti gol za samo 21 minut, postigao je kapiten Sosijedada Mikel Ojarsabal, posle ubačaja Serhija Gomesa.
Pre samih produžetaka, vrlo lako je Real mogao da ih izbegne. Belingem je šutirao glavom, ali se Remiro sjajnom paradom iskupio za lošu reakciju kod trećeg primljenog gola.
Sosijedad je nekako odoleo naletima Reala u prvom produžetku, ali ne i u drugom. Kombinovali su rezervisti – Antonio Ridiger je posle kornera Arde Gulera u 115. minutu glavom pogodio i tako doneo prolaz svom timu.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore našla se u centru ozbiljne afere nakon navoda da je duel protiv Malte, odigran na startu Evropskog prvenstva u Beogradu, pod istragom zbog sumnje u regularnost.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Nastavljamo sa postprazničnim "paketićem" testova, a ovog puta predstavljamo vrlo zanimljiv primerak - najjeftiniji električni automobil na našem tržištu, Avantier Commuter.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar