Militao u sopstvenu mrežu za prednost Barse u Kupa kralja VIDEO

Fudbaleri Reala i Barselone odigrali su prvi polufinalni meč Kupa kralja.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Na stadionu "Santjago Bernabeu" u Madridu, Barselona je slavila sa 1:0 (1:0) i tako stekla minimalnu prednost pred revanš na Kamp Nou 5. aprila.

Dva tima će se pre toga 19. marta sastati i u La Ligi na stadionu Barselone.

Bio je ovo drugi uzastopni trijumf Katalonaca u El Klasiku i 99. u mečevima sa velikim rivalom.

Ipak, nije to bio El Klasiko koji je obilovao prilikama, naprotiv.

Bilo je dosta tvrdo, uz dosta grešaka na obe strane, ali Barselona je uspela jednu da pretvori u pogodak.

Istina, Real je u 12. minutu stigao do gola, Karim Benzema je poslao loptu u mrežu, ali bio je u ofsajdu.

U 26. minutu, dobar napad Barselone, Kesi je izašao pred tiba Kurtou i šutirao, golman Reala je odbio loptu nogom, ali je na nju natrčao Eder Militao i postigao autogol.

Real se mučio da dođe do prilike, ništa ozbiljnije nije uradio i neverovatno zvuči da u 90 minuta nije uputio šut u okvir gola, iako je Barselona bila dosta rezervisana i na svojoj polovini.

U 73. minutu gosti su mogli i do drugog gola, Feran Tores je sjajno proigrao Franka Kesija, on je šutirao, ali je gol Reala spasao Ansu Fati koji se našao na putu lopte ka mreži i tako je ostalo 0:1.

Udarac Modrića sa ivice kaznenog prostora u 79. minutu je izblokiran, a Eder Militao je potom šutirao u ragbi stilu, visoko preko prečke.

Pokušao je i Rodrigo udarcem sa 20 metara u 90. minutu, ali je lopta za malo proletela kraj leve stative.