Ludilo D grupe: Totenhem i Ajntraht preokretom do nokaut faze

Borba za prve dve pozicije u D grupi Lige šampiona ove večeri bila je žestoka, a profitirali su Totenhem i Ajntraht iz Frankfurta.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Totenhem je kao gost slavio protiv Marseja na Velodromu 2:1 (0:1), dok je Ajntraht iz Frankfurta istim rezultatom slavio kao gost u Lisabonu protiv Sportinga.

Posle brojnih tumbanja na pozicijama tokom večeri, rasplet je takav - takmičenje u Ligi šampiona nastavljaju Totenhem i Ajntraht, dok u Ligu Evrope ide kao trećeplasirana ekipa Sportinga.

U Marseju, domaćin je potpuno dominirao u prvom poluvremenu, stvorio tri velike prilike.

Aleksis Sančes u trećem i 19. minutu nije uspeo sa savlada Uga Lorisa, a golman "pevaca" istakao se i u 33. minutu kada je Džordan Veretu bio u izglednoj prilici.

U 29. minutu Hong Min Son je povredio glavu, prekid je potrajao, pa je igrač Totenhema morao da bude zamenjen.

Igrao se drugi minut nadoknade prvog dela kada je na centaršut Veretua Šansel Mbemba glavom prosledio loptu u mrežu ekipe iz Londona.

Mogao je Hari Kejn u osmom minutu nadoknade da izjednači, ali je golman Marseja odbranio.

Uspeo je Totenhem početkom drugog dela da uspostavi tu ravnotežu i u 54. minutu izjednači.

Posle prekida koji je izveo Ivan Perišić skočio je Klemon Langle i poslao loptu u donji desni ugao.

Hariju Kejnu je zbog ofsajda poništen gol u 65. minutu, ali nagrada za Totenhem stigla je kasnije.

Igrao se peti minut nadoknade Kada je Pjer-Emil Hojbjerg pogodio za konačnih 1:2 i slavlje Antonija Kontea i njegove ekipe.

Sve golove i atrakcije mogli ste da ispratite uživo uz B92.net LIVE BLOG.

Na stadionu u Lisabonu, Sporting je imao sve u svojim rukama, ali je sve prosuo i dozvolio Ajntrahtu da prođe u nokaut fazu.

Igrao se 39. minutu kada je Sporting stigao do vođstva, sa strelac je bio Artur Gomeš.

Činilo se tada da će Sporting ostvariti cilj, ali usledilo je košmarnih 45 minuta za Portugalce.

Prvo je u 60. minutu dosuđen penal za Ajntraht pošto je rukom igrao Sebastijan Koates - Daiči Kamada je tukao snažno pod prečku za 1:1.

Ringišpil sa pozicijama u grupi je nastavljen kada je u 72. minutu Ajntraht stigao i dro drugog gola.

Posle odlične akcije Randal Kolo Muani je poslao loptu u mrežu za konačnih 1:2 i veliku radost ekipe iz Frankfurta.