Lester prvi polufinalista Lige konferencija

Fudbaleri Lestera plasirali su se u polufinale Lige konferencija.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Englezi su kao gostio slavili na Filips stadionu u Ajndhovenu protiv ekipe PSV-a, 2:1. Njima je to prvo polufinale jednog evropskog klupskog takmičenja.

Tako su posle 0:0 u prvom meču na Kings Pauer stadionu, uspeli da ostvare sjajan rezultat i izbore vizu za četiri najbolja tima u ovom takmičenju.

U prvih 25 minuta meča videli smo po dve šanse, Mario Gece u 14. i Mauro Žunior u 25. nisu uspeli da donesu prednost PSV-u, kao ni Džejms Medison u 13. i Kelečo Ihenači u 16. za goste.

Ipak, Gece se u 27. minutu našao u ulozi asistenta Eranu Zahaviju koji je preciznim udarcem poslao loptu u devi donji ugao za 1:0.

Timoti Kastanj u 33. i Džejms Medison u 42. minutu bili su ponovo neprecizni, ali Lester je do cilja došao u nastavku.

Eran Zahavi u 59. minutu je mogao da povisi na 2:0, dok je Patson Daka u 62. propustio priliku da izjednači.

Finiš meča, tačnije poslednjih 15 minuta pripali su gostima.

Prvo je Džejms Medison u 77. minutu poslao loptu pod prečku za 1:1, Ajose Peres u 84. je najavio potpuni preokret koji je stigao u 88. minutu.

Na odbijenu loptu najbolje je reagovao Rikardo Pereira i tako je Lester stigao do velike pobede.